Renazol, 15mg, 14 kapsułek dojelitowych

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

9,58

Klienci kupili również

O produkcie: Renazol, 15mg, 14 kapsułek dojelitowych

100007719

Opis

Renazol jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy o właściwościach hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Leczenie chorób wynikających z nadmiernego wytwarzania soku żołądkowego.

Działanie

Substancją czynną leku Renazol jest lansoprazol. Lansoprazol jest substancją, która hamuje działanie jednego z enzymów biorących udział w wytwarzaniu kwasu solnego w żołądku (jest wybiórczym inhibitorem pompy protonowej). W ten sposób zmniejsza produkcję kwasu żołądkowego, przy czym produkcja jest tym mniejsza, im większa jest dawka leku i dłuższy okres stosowania.

Wskazania

Leczenie choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, również spowodowanego zakażeniem bakterią Helicobacter pylori. Leczenie i długotrwała profilaktyka refluksowego zapalenia przełyku (choroby spowodowanej zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku). Zespół Zollingera-Ellisona (zespół chorobowy będący wynikiem nadmiernego wydzielania hormonu gastryny, czego efektem jest zwiększone wydzielanie soku żołądkowego).

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Renazol
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na lanzoprazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
- jeśli pacjent zażywa lek zawierający jako substancję czynną atazanawir (stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV (ang. human immunodeficiency virus).
- jeśli pacjent nie ukończył 18 roku życia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania leku Renazol u dzieci, ponieważ bezpieczeństwo i skuteczność stosowania lansoprazolu w tej grupie pacjentów nie zostały w pełni zbadane.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

Przed zażyciem leku należy poradzić się lekarza. Brak jest odpowiednich badań dotyczących stosowania lansoprazolu u kobiet w ciąży. Dlatego,pomimo że badania na zwierzętach nie wykazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, rozwój zarodka czy płodu, przebieg porodu lub rozwój pourodzeniowy,stosowanie leku Renazol w ciąży nie jest zalecane.Nie wiadomo, czy lansoprazol przenika do mleka kobiecego. Badania na zwierzętach wykazały, że lansoprazol przenika do mleka matki. Decyzja o kontynuowaniu lub przerwaniu karmienia piersią,bądź kontynuowaniu lub przerwaniu leczenia lekiem Renazol powinna być podejmowana przez lekarza po uwzględnieniu korzyści dla dziecka wynikających z karmienia piersią oraz korzyści z leczenia lansoprazolem u matki.

Dawkowanie

Zalecana dawka leku to 15 mg (1 kapsułka) na dobę.
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek należy przyjmować przynajmniej przez 2-3 kolejne dni. Należy zakończyć stosowanie leku Renazol po całkowitym ustąpieniu objawów. Możliwe jest złagodzenie objawów refluksu i zgagi już po jednym dniu stosowania leku Renazol, lecz należy pamiętać, że lek ten nie jest przeznaczony do natychmiastowego usuwania objawów.
Należy skonsultować z lekarzem, jeżeli po stosowaniu tego leku przez pełne 2 tygodnie objawy nie ustąpią. Nie należy przyjmować leku Renazol przez dłużej niż 2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.
Kapsułki należy przyjmować przed posiłkiem, codziennie o tej samej porze. Kapsułki należy połykać w całości, obficie popijając wodą. Kapsułki można otworzyć i wysypać ich zawartość, ale nie należy ich żuć ani rozgniatać.
Jednoczesne przyjmowanie pokarmu spowalnia i zmniejsza wchłanianie lanzoprazolu. Najlepsze działanie leku uzyskuje się przyjmując go na pusty żołądek.
Jeśli po upływie 2 tygodni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Skutki uboczne

Często: wymioty, nudności, biegunka, zaparcie, ból brzucha, wzdęcie z oddawaniem wiatrów, niestrawność; wysypka, pokrzywka, świąd; ból i zawroty głowy; zmęczenie. Niezbyt często: suchość w jamie ustnej lub gardle, jadłowstręt; zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; złamania kości nadgarstka, biodrowej lub kręgosłupa; zaburzenia smaku. Rzadko: zapalenie trzustki, kandydoza przełyku, zapalenie języka; rumień wielopostaciowy, wybroczyny, wypadanie włosów, nadmierna potliwość, plamica; depresja, omamy, splatanie, bezsenność lub senność, ospałość, zawroty głowy, drżenie i parestezje, niepokój ruchowy; zapalenie wątroby, żółtaczka; śródmiąższowe zapalenie nerek; trombocytopenia, eozynofilia, pancytopenia, niedokrwistość, leukopenia; kołatanie serca, ból w klatce piersiowej; obrzęki obwodowe; bóle mięśni i stawów; zaburzenia widzenia; obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, gorączka. Bardzo rzadko: zapalenie okrężnicy, zapalenie jamy ustnej, czarne zabarwienie języka; zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka; agranulocytoza; ginekomastia, mlekotok; wstrząs anafilaktyczny, impotencja, złe samopoczucie; zwiększenie stężenia cholesterolu i triglicerydów. Częstość nieznana: hipomagnezemia.

Skład

Renazol 15 mg:sacharoza - ziarenka, sodu laurylosiarczan, mannitol, meglumina, hypromeloza, makrogol 6000, talk, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E171), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1).Skład otoczki kapsułki: żółcień chinolinowa (E104), tytanu dwutlenek (E171), woda oczyszczona, żelatyna.

Producent

Laboratorios LICONSA, S.A.Avenida Miralcampo, N° 7, Poligono Industrial Miralcampo19200 Azuqueca de Henares (Guadalajara)Hiszpania

Dystrybutor

ICN Polfa Rzeszów S.A.ul. Przemysłowa 235-959 Rzeszów

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.