Solgar Metylokobalamina, suplement diety, 30 kapsułek

Marka: SOLGAR

Suplement diety z witaminą B12, która wspiera pracę układu nerwowego.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

89,36

O produkcie: Solgar Metylokobalamina, suplement diety, 30 kapsułek

100013793

Opis

Solgar Metylokobalamina to suplement diety zawierający 1000 mcg witaminy B12.

Właściwości

Metylokobalamina Solgar to preparat przeznaczony dla dorosłych, które chcą uzupełnić codzienną dietę w witaminę B12. Będzie odpowiedni dla osób zmagających się z jej niedoborem lub dążących do jej utrzymania na optymalnym poziomie. Suplement diety zawiera metylokobalaminę – aktywną formę witaminy B12. Dzięki temu nie musi być ona przekształcana w jej metabolicznie czynną postać. Dobroczynne właściwości witaminy B12 to przede wszystkim:

  • wsparcie prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego,
  • pomoc w poprawnej pracy układu sercowo-naczyniowego,
  • wpływ na metabolizm białek, syntezę puryn i pirymidyn,
  • wsparcie syntezy mieliny,
  • pomoc w metabolizmie tłuszczów, węglowodanów.

Ponadto bierze udział w procesie hemopoezy, którego istotą jest wytwarzanie i różnicowanie elementów morfotycznych krwi. Odpowiada także za podziały komórek. Niedobór witaminy B12 dotyczy przede wszystkim osób starszych, chorych na cukrzycę, nadużywających alkoholu. Zaś suplementacja jest konieczna w przypadku resekcji żołądka, w niedokrwistości Addisona-Biermera, celiakii, chorobie Leśniowskiego-Crohna, zakażenia bruzdogłowcem szerokim*.

Metylokobalamina Solgar to suplement diety w postaci kapsułek przeznaczonych do ssania lub żucia. Taka forma jest odpowiednia dla osób mających problemy z połykaniem. Opakowanie zawiera 30 sugerowanych porcji, co wystarczy na jednomiesięczną suplementację. Metylokobalamina Solgar jest wolny od składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego spełnia wymagania wegan oraz wegetarian.

Jak działa Solgar Metylokobalamina?

Metylokobalamina Solgar to suplement diety z witaminą B12 w jej aktywnej formie. Przyczynia się do uzupełnienia optymalnego jej poziomu, co pomaga przeciwdziałać skutkom jej niedoboru. Mowa m.in. o anemii złośliwej, dystalnym niedowładzie kończyn, zaburzeniach chodu, nietrzymaniu moczu, otępieniu, urojeniach.

Jak stosować Solgar Metylokobalamina?

Suplement diety Metylokobalamina Solgar stosuj zgodnie z zaleceniami producenta. Przyjmuj 1 kapsułkę dziennie – w trakcie posiłku. Żuj lub ssij – nie ma konieczności popijania wodą.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Solgar Metylokobalamina?

Nie stosuj preparatu Metylokobalamina Solgar w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie podawaj suplementu dzieciom, ponieważ jest on przeznaczony wyłącznie dla dorosłych. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.

Z czym nie łączyć Solgar Metylokobalamina?

Preparatu Metylokobalamina Solgar nie stosuj razem z innymi produktami zawierającymi witaminę B12. Jeżeli przyjmujesz jakiekolwiek leki, zasięgnij porady lekarskiej przed rozpoczęciem suplementacji.

* https://podyplomie.pl/aktualnosci/07441,zaburzenia-ze-strony-ukladu-nerwowego-zwiazane-z-niedoborem-witaminy-b12-przyczyny-i-leczenie


Tabela

Składnik                         
1 bryłka % RWS*
Witamina B12 1000 µg 40000%


*RWS – Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: substancja wypełniająca: mannitol, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe (roślinnych) kwasów tłuszczowych, roślinne kwasy tłuszczowe, dwutlenek krzemu; Witamina B12, naturalny aromat wiśniowy, substancja wypełniająca: guma celulozowa usieciowana.

Jak stosować

Doustnie, najlepiej w trakcie posiłku lub według wskazań lekarza. Bryłkę ssać lub żuć.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe jedna bryłka dziennie.

Ostrzeżenia

Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie jest substytutem zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy styl życia są ważne.

Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore powinny przed zażyciem skonsultować się z lekarzem.

INFORMACJA ALERGICZNA
Produkt bezglutenowy.Nie zawiera: pszenicy, produktów mlecznych, soi, drożdży, sztucznych substancji przedłużających trwałość, sztucznych aromatów, barwników.

Dystrybutor

SOLGAR POLSKA Sp. z o.o.
ul. Skoroszewska 12
Warszawa

Producent

SOLGAR Inc.
Leonia, N.J., USA

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.