SutriHeal Forte 5%, maść, 15g

Dostępny
20,51
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100018462

Maść SutriHeal Forte 5% do gojenia ran oparta na biologicznej aktywności składników.

Właściwości

Maść SutriHeal Forte 5% stosuje się do miejscowego leczenia zakażonych i niezakażonych ran w warunkach domowych lub ambulatoryjnych. Działanie maści zostało potwierdzone w badaniach obserwacyjnych w wielu krajach m.in. w Finlandii i Wielkiej Brytanii. Maść do gojenia ran z unikalną formuła kwasów żywicznych oraz lignanów na hydrofilowym podłożu. Nowa formuła wzbogacona o glicerol.

Skład

Składniki: Diterpenoidy (m.in. kwas abietynowy, dehydroabietynowy), kwas p-kumarowy, lignany, oraz podłoże maści – Makrogol 400 i 3350, glicerol.

Jak stosować

Sposób użycia i zawartość opakowania:
  • Ranę należy oczyścić – można użyć produkt SutriSept Płyn na rany.
  • Nałożyć cienką warstwę maści SutriHeal Forte 5% bezpośrednio na ranę 1-2 razy dziennie.
  • Obszar rany może zostać odkryty, można też przykryć ranę dowolnym opatrunkiem przepuszczającym powietrze, odpowiednim do opatrywania ran.
  • Maść stosować do całkowitego wygojenia rany.Nie stosować maści na błony śluzowe, oczy i usta, ani wewnętrznie.

Przeznaczenie

SutriHeal Forte 5% stosowana jest w celu przyspieszenia gojenia zakażonych i niezakażonych ran, jak:
  • Rany ostre (skaleczenia, zadrapania, zabiegi chirurgiczne i ortopedyczne),
  • Rany powierzchniowe (zanokcice, choroby płytek paznokciowych np. grzybice, otarcia, pęknięcia naskórka, powierzchniowe uszkodzenia naskórka),
  • Rany przewlekłe (odleżyny, oparzenia, zespół stopy cukrzycowej, owrzodzenia podudzi).

Ostrzeżenia

UWAGA! Nie stosować u osób z nadwrażliwością na naturalne żywice. Jeśli w trakcie leczenia pojawią się objawy uczuleniowe, należy natychmiast przerwać stosowanie wyrobu. Alergia objawia się zaczerwienieniem wokół miejsca stosowania. Ustępuje po odstawieniu wyrobu.

Środki ostrożności:
  • Maści nie należy nakładać na błony śluzowe, do oczu lub jamy ustnej.
  • Nie należy stosować wewnętrznie.
  • Produktu nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Makrogol (glikol polietylenowy) może być wchłaniany z otwartych ran i uszkodzonej skóry, a następnie wydalany przez nerki. Podobnie jak w przypadku innych maści na bazie glikolu polietylenowego, maści SutriHeal Forte 5% nie należy stosować w warunkach, w których możliwe jest wchłanianie dużych ilości glikolu, zwłaszcza u pacjentów z rozpoznaną umiarkowaną lub ciężką niewydolnością nerek.

Waga

Masa netto: 15g.

Producent

VERCO S.A.,
ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.