Trivagin, żel, 30 ml

Żel łagodzący objawy infekcji intymnych grzybicznych i bakteryjnych.

Dostępny
19,90

O produkcie: Trivagin, żel, 30 ml

100005572

Opis

Trivagin żel stosuje się pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych w celu łagodzenia objawów infekcji bakteryjnych i grzybiczych takich jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia towarzyszące upławom..

Właściwości

Trivagin żel to preparat ze składnikami, które pomagają nawilżyć skórę i przywrócić naturalną barierę ochronną okolic intymnych. Produkt może być stosowany przy dolegliwościach związanych z reakcjami alergicznymi, wtórnym zapaleniem sromu wynikającym z przesadnej higieny, antybiotykoterapią, korzystaniem z basenu, sauny i solarium oraz noszeniem nieprzewiewnej i obcisłej bielizny.

Zawiera takie składniki jak:

 • alkohol laurylowy – pomaga zapobiec odparowywaniu wody z naskórka;
 • kwas mlekowy – wpływa na zachowanie odpowiedniej flory bakteryjnej okolic intymnych;
 • hialuronian sodu – odpowiada za nawilżanie tkanek;
 • gliceryna – wspiera walkę z suchością. Pomaga nawilżyć skórę.

Po zastosowaniu produktu nie należy aplikować innych wyrobów do okolic intymnych przez około 30 minut. Trivagin żel nie brudzi bielizny i nie pozostawia uczucia lepkości. Wyrób jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci w wieku od 3 lat.

Kiedy stosować Trivagin?

Trivagin żel może być stosowany w podróży, przed i po korzystaniu z basenu oraz po wizycie w saunie i solarium. Jest odpowiedni w sytuacjach utrudnionej higieny. Może być używany również w połogu i menopauzie, przy przyjmowaniu antykoncepcji oraz przez osoby chore na cukrzycę. Jest przeznaczony dla pacjentów z alergią na środki piorące.

Jak długo można stosować Trivagin?

Producent nie wskazuje maksymalnego czasu korzystania z produktu Trivagin żel. Po otwarciu opakowania preparat może być używany przez 30 dni. Po tym czasie należy zakupić nowy produkt.

Czy stosowanie żelu Trivagin w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią powinny skonsultować chęć stosowania preparatu Trivagin żel z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania żelu Trivagin?

Trivagin żel nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Osoby borykające się z ciężkimi zapaleniami sromu i krocza powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem używania produktu Trivagin żel.


Skład

Woda, oksyetylenowany alkohol laurylowy, glicerol, fenoksyetanol, kopolimer kwasu akrylowego i alkilometakrylanu, alfa-glukan, trójetanoloamina, dioctan glutaminianu i tetrasodowego, etyloheksylogliceryna, polisacharydy, hialuronian sodu, kwas mlekowy

Jak stosować

Przed zastosowaniem żelu, dokładnie umyj i osusz okolice intymne. Rozprowadź cienką warstwę żelu na skórę zewnętrznych narządów płciowych w kierunku od przodu do odbytu. Stosuj w zależności od potrzeb, 2-3 razy dziennie. Przed i po użyciu żelu dokładnie umyj ręce. Żel nie brudzi bielizny.

Dzienne spożyciePrzeznaczenie

Wyrób medyczny może być stosowany wspomagająco w przebiegu:
 • leczenia zapalenia sromu różnego pochodzenia, w tym grzybiczego i bakteryjnego,
 • cukrzycy i chorób wyniszczających, sprzyjających rozwojowi zakażeń grzybiczych,
 • połogu i menopauzy,
 • antybiotykoterapii,
 • antykoncepcji,
 • uczulenia na środki piorące, bieliznę czy dezodoranty,
 • wtórnego zapalenia sromu spowodowanego przesadną higieną,
 • jak również profilaktycznie, w sytuacjach utrudnionej higieny: przed i po korzystaniu z basenu, sauny, solarium, w podróży.
Wyrób przeznaczony dla kobiet i dzieci powyżej 3 roku życia

Ostrzeżenia

Wyrób przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie stosuj na uszkodzoną skórę i w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie stwierdzono interakcji z innymi lekami/wyrobami medycznymi, jednak po aplikacji wyrobu nie stosuj żadnych innych leków/wyrobów medycznych/ płynów w obrębie okolic intymnych przez 30 min. Nie stosuj po upływie terminu ważności. Nie stosuj dłużej niż 30 dni od otwarcia opakowania.Wyrób medyczny Trivagin żel należy stosować wyłącznie zgodnie z instrukcją używania.
Wyrób medyczny Trivagin Żel przechowuj w suchym miejscu, w temperaturze do 25oC. Nie zamrażaj i nie przechowuj wyrobu w lodówce. Przechowuj z dala od promieni słonecznych. Przechowuj w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Waga

30 ml

Dystrybutor

Verco S.A.
Odrowąża 15
03-310 Warszawa

Producent

Verco S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.