URGO Oparzenia i rany powierzchniowe, opatrunki wodoodporne, 4 sztuki

Marka: URGO

Produkt nie jest już dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znajduje się w magazynie dostawcy

O produkcie: URGO Oparzenia i rany powierzchniowe, opatrunki wodoodporne, 4 sztuki

100046835

Opis

URGO Oparzenia i rany powierzchniowe, opatrunki wodoodporne, 4 sztuki to sterylne opatrunki gotowe do użycia w przypadku oparzeń powierzchniowych pierwszego i drugiego stopnia, a także ran powierzchniowych.


Właściwości

  • Wodoodporne.
  • Łagodzą ból i przyspieszają gojenie.

Półprzepuszczalne, oddychające podłoże jest przepuszczalne dla pary wodnej, ale nieprzepuszczalne dla wody. Opatentowana siateczka lipidowo-koloidowa szybko łagodzi ból, przyspiesza gojenie i umożliwia bezbolesne usunięcie opatrunku, ponieważ nie przykleja się do rany. Przy zetknięciu gazy z wysiękiem z rany tworzy się lipidowo-koloidowy żel, dzięki temu powstają odpowiednie warunki do gojenia rany w wilgotnym środowisku.

Składa się z cienkiej, poliestrowej siateczki nasączonej cząstkami hydrokoloidu oraz wazeliny, która dzięki swoim ochronnym właściwościom minimalizuje ryzyko uszkodzenia rany podczas zmiany opatrunku. Opatrunek wodoodporny, może być stosowany podczas kąpieli pod prysznicem

4 opatrunki duże o rozmiarach 10 x 7 cm.


Jak stosować

W przypadku oparzenia powierzchniowego drugiego stopnia: Na początek schłodzić ranę zimną wodą (ale nie lodowatą) przez 15 minut, aby zapobiec rozszerzeniu oparzenia.

We wszystkich przypadkach: Dokładnie umyć ręce wodą i mydłem. Przemyć ranę wodą lub solą fizjologiczną. Odkazić ranę i jej okolicę roztworem antyseptycznym nie zawierającym alkoholu. W przypadku oparzenia nie stosować barwnych roztworów antyseptycznych takich jak eozyna. Starannie osuszyć ranę i jej okolicę przy użyciu sterylnego kompresu. Powstrzymać krwawienie stosując ucisk. Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek (zużyć zaraz po otwarciu). Przy nakładaniu opatrunku należy uważać, żeby nie dotykać palcami samoprzylepnej części oraz zadbać o to, aby wkład (biała część) znalazł się na ranie. Zdjąć pierwsze skrzydełko ochronne. Nałożyć opatrunek wygładzając go w kierunku krawędzi, unikając zagięć, a także naprężania skóry lub opatrunku. Zdjąć drugie skrzydełko i postąpić w ten sam sposób. W miarę możliwości zadbać o to, by powstały pęcherz nie pękł, ponieważ chroni on ranę przed zakażeniem.


Dzienne spożycie

Pierwszy opatrunek należy zmienić po 24 godzinach, a kolejne co 48 do momentu wygojenia. Zmienić opatrunek jeśli po umyciu pod prysznicem wydaje się wilgotny, jeśli opatrunek jest nasiąknięty krwią lub wysiękiem.


Przeznaczenie

Oparzenia I i II stopnia powstałe przy pracach domowych, a rany powierzchniowe.


Ostrzeżenia

Opatrunki przeznaczone do miejscowego leczenia ran, których rozmiar nie przekracza wielkości kompresu. W przypadku oparzeń wkład musi być znacznie większy niż oparzenie, aby umożliwić wchłanianie wysięku (rozmiar wkładu, czyli białej części musi być co najmniej dwukrotnie większy od rozmiaru oparzenia. W przypadku ciał obcych w ranie, dużego krwawienia, ugryzienia, ostrego i/lub zabrudzonego przedmiotu lub w przypadku braku postępów gojenia po 6 dniach, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. W przypadku wszelkich oparzeń i dzieci należy skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. W przypadku wystąpienia objawów klinicznych miejscowego zakażenia (ciepło, zaczerwienienie rozciągające się na nieuszkodzoną skórę, ból, ropna wydzielina, obrzęk itd.) należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed nałożeniem opatrunku na twarz, ze względów estetycznych. Osoby z cukrzycą powinny używać opatrunków hydrokoloidowych wyłącznie pod nadzorem lekarza lub farmaceuty. Ponowne użycie opatrunku jednorazowego użytku może stwarzać ryzyko zakażenia. Sprawdzić integralność pojedynczego opakowania, aby zapewnić sterylność przed użyciem. Nie stosować jeśli opakowanie jest uszkodzone. Przyleganie opatrunku może być pogorszone przez obecność włosów, tłustych produktów (kremów itp.) lub w obrębie stawów o dużej ruchomości. Nie używać do kąpieli.

 

Nie stosować na głębokie oparzenia drugiego stopnia, oparzenia trzeciego stopnia oraz na oparzenia twarzy. W powyższych przypadkach konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Nie stosować na błony śluzowe. Nie stosować jako przykrycie lub do naprawy innych opatrunków. Przeciwwskazane w przypadku zapalenia tętnic kończyn dolnych, zakażonej stopy cukrzycowej. Nie używać dłużej niż przez kolejne 30 dni.

Chronić przed światłem.


Dystrybutor

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa


Producent

Urgo Sp.z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Kategorie produktu