URGO

  (31)

URGO to francuska marka wyspecjalizowana w dziedzinie leczenia ran, ochrony oraz regeneracji skóry. Ma 60-letnią historię i dystrybuuje swoje produkty w ponad 30. krajach na całym świecie. Wykorzystuje innowacyjne technologie o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych.

Sortuj według

URGO ­­– specjalistyczne opatrunki medyczne

Wizytówkę marki URGO stanowią specjalistyczne opatrunki medyczne do zaawansowanego leczenia trudno gojących się ran. To produkty odpowiednie do stosowania w warunkach domowych, choć są wykorzystywane także w gabinetach medycyny estetycznej oraz dermokosmetycznych. Do wyboru pozostają między innymi plastry antybakteryjne, opatrunki samoprzylepne i siateczki opatrunkowe. Materiały opatrunkowe są sterylne, rozciągliwe oraz wygodne. Występują w wariantach wodoodpornych, dlatego skutecznie chronią ranę także pod prysznicem. Jednocześnie przepuszczają powietrze, zapewniając prawidłową wentylację. Sprawdź między innymi Urgo Oparzenia i rany powierzchniowe opatrunki.

Produkty URGO do stóp

Asortyment marki URGO uwzględnia produkty dedykowane stopom, takie jak plastry na odciski, płyny na pęknięcia skóry lub żele przeciwgrzybicze. Możesz sięgnąć po preparat tworzący wodoodporny, przezroczysty film na skórze, który łagodzi dolegliwości bólowe i przyspiesza gojenie. Do wyboru pozostają również tzw. opatrunki w płynie na zniszczone paznokcie, które można stosować w celu szybszej regeneracji płytki paznokciowej po grzybicy, urazach lub pedicure hybrydowym. Jeśli zmagasz się z odciskami albo nagniotkami na stopach, zobacz Urgo opatrunek na odciski z kwasem salicylowym.

Preparaty URGO na opryszczkę

W ofercie URGO znajdują się także opatrunki w płynie na opryszczkę wargową wywołaną przez wirus HSV. Ich formuły zawierają składniki niwelujące nieprzyjemne uczucie świądu, pieczenia oraz bólu. Ponadto tworzą warstwę izolującą zmienione chorobowo miejsce, które ogranicza rozprzestrzenianie się zakażenia i tym samym skraca czas trwania objawów opryszczki. Same formuły są transparentne, dlatego nie rzucają się nadmiernie w oczy. Dodatkowo mają właściwości wodoodporne, co wydłuża czas utrzymywania się ich na ustach. Do wyboru pozostaje na przykład Urgo na opryszczkę płyn 3 ml + 24 aplikatory.