Urofort, płyn doustny, 100 g

Dostępny
12,27
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100010425

Urofort jest stosowany jako tradycyjny środek pobudzający wydzielanie moczu, stosowany tradycyjnie w leczeniu łagodnych i nawracających zakażeń dolnych dróg moczowych.

Wskazania

Urofort jest stosowany tradycyjnie w leczeniu łagodnych i nawracających zakażeń dolnych dróg moczowych, objawiających się pieczeniem podczas oddawania moczu lub częstym oddawaniem moczu u kobiet, kiedy poważne schorzenia zostały wykluczone przez lekarza. Lek zwiększający ilość moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych w łagodnych dolegliwościach układu moczowego.Produkt jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Urofort
Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu leczniczego lub rośliny z rodziny astrowatych/złożonych (Asteraceae dawniej Compositae).
Jeśli u pacjenta występują stany chorobowe, w których zalecane jest przyjmowanie
niewielkich ilości płynów.
Jeśli u pacjenta występują obrzęki spowodowane ograniczeniem czynności serca i nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie produktu leczniczego u mężczyzn wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej
Jeżeli podczas stosowania produktu leczniczego występują objawy takie jak gorączka, trudności w oddawaniu moczu, skurcze, lub krew w moczu, należy skonsultować się z lekarzem
Urofort zawiera wyciąg z liści mącznicy, przez co może powodować zabarwienie moczu na kolor zielonkawo-brunatny
Ten produkt leczniczy zawiera 40-50% (V/V) etanolu (alkoholu). Pojedyncza dawka leku (8 ml) zawiera do 3,16 g etanolu, co odpowiada 80 ml piwa lub 33 ml wina. Preparat może działać szkodliwie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz dzieci, a także osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby czy padaczką. Ilość alkoholu w tym produkcie leczniczym może wpływać na działanie innych leków. Ilość alkoholu w tym produkcie leczniczym może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i
obsługi maszyn Jednoczesne przyjmowanie z syntetycznymi diuretykami (lekami moczopędnymi) nie jest zalecane

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu.

Przyjmowanie innych leków

Dotychczas nie obserwowano interakcji.

Ciąża

W okresie ciąży lub karmienia piersią nie zaleca się przyjmowania produktu leczniczego.

Dawkowanie

Dorośli
8 ml produktu leczniczego 2 razy dziennie.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Dotychczas nie odnotowano. Mogą wystąpić nudności, wymioty, bóle brzucha, reakcje nadwrażliwości.

Skład

1 ml płynu doustnego Urofort zawiera 1 ml wyciągu płynnego złożonego (1:1) z Arctostaphylos uvaursiL. (liść mącznicy) / Solidago virgaurea L. (ziele nawłoci) / Urtica dioica L. (ziele pokrzywy)(45/35/20). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 50% (V/V). Zawartość etanolu w produkcie 40-50%(V/V).

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne ”Leki Natury” Tadeusz Polański
ul. Zielona 30
08-500 Ryki

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.