Witamina ADEK Natural, suplement diety, 30 ml, krople

Suplement diety z formie kropel, zawiera kompleks witamin A, E, K, D.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

60,59

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Witamina ADEK Natural, suplement diety, 30 ml, krople

100021758

Opis

Witamina ADEK firmy AQIPHARM to suplement diety w formie kropli, który zawiera połączenie czterech naturalnych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A,D3, E, K2 wyprodukowany z surowców najwyższej jakości. Witamina A pozyskana jest z oleju słonecznikowe, a witamina E z oleju sojowego. Witamina D3 otrzymana została z lanoliny wełny owczej, natomiast witamina K 2 powstała w procesie fermentacji soi Natto przez bak-terie Bacillus Subtilis.

Właściwości

 • Witamina A: rozpuszczalna w tłuszczach witamina, która odgrywa niezbędną rolę w wielu procesach w naszym organizmie. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie komórek tkanki nabłonkowej, przez co wpływa na prawidłowy stan skóry, paznokci i włosów. Reguluje procesy wzrostowe komórek nabłonkowych. Odgrywa istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu siatkówki oka, a przez co wpływa na procesy widzenia. Reguluje wzrost kości zębów. Jej niedobory mogą prowadzić do pogorszenia procesów widzenia tzw. Kurzej ślepoty. Niedobory mogą powodować zaburzenia prawidłowego stanu skóry i nabłonka, objawiające się suchością skóry, łuszczeniem się skóry, zaczerwieniem, łamliwością paznokci.
 • Witamina E: rozpuszczalna w tłuszczach witamina, która odgrywa szczególnie ważną rolę w organizmie chroniąc komórki przez utlenianiem. Stanowi barierę antyoksydacyjną. Wzmacnia czerwone krwinki oraz wpływa na przepuszczalność naczyń krwionośnych. Wzmacnia mięśnie, korzystnie wpływa na proces spermatogenezy u mężczyzn. Utrzymuje prawidłowy stan skóry włosów i paznokci. Jej niedobory przyczyniają się do zaburzenia stanu skóry objawiającą się suchością, nadmiernym rogowaceniem i starzeniem. Obniżony poziom witaminy E może powodować zmęczenie, senność, bolesność mięśni, zaburzenia układu odpornościowego.
 • Witaminy K: rozpuszczalne w tłuszczach witaminy, które musimy niezbędnie dostarczyć naszemu organizmowi wraz z pożywieniem. Zaliczamy do nich: 1.Witaminę K1, której główną rolą jest utrzymanie czynników krzepnięcia krwi na odpowiednim poziomie. A jej niedobory mogą przyczynić się do osłabienia krzepnięcia krwi, złego gojenia się ran i powstawania krwotoków. 2.Witamina K2, której główną rolą jest odpowiednia regulacja gospodarki wapniowej. Uczestniczy w transporcie jonów wapniowych z naczyń do kości. Przyczynia się do poprawy mineralizacji kości. Kości oraz zęby stają się mocniejsze. Zapobiega jednocześnie odkładaniu się nad-miernego wapnia w naczyniach, który może powodować powstawanie blaszki miażdżycowej, co może skutkować rozwinięciem się miażdżycy. Najbardziej aktywną formą witaminy K2 jest menachinon - 7 (MK-7),wytwarzanej naturalnie poprzez fermentację soi w japońskiej potrawie Natto przez bakterie Bacillus Subtilis.
 • Witamina D:  rozpuszczalna witamina, która jest produkowana w skórze człowieka pod wpływem działania promieniowania słonecznego. Jej odpowiedni poziom jest niezwykle ważny, ponieważ bierze udział w:• gospodarce wapniowo — fosforanowej wraz z parathormonem :
 • zwiększa przenikanie wapnia z naczyń do kości, zwiększając mineralizację kości,
 • zapobiega powstawaniu próchnicy zębów,
 • większa masę mięśniową i siłę mięśni,
 • pobudza układ immunologiczny,
 • korzystnie wpływa na układ rozrodczy,
 • korzystnie wpływa na układ nerwowy — regeneruje neurony,
 • zmniejsza ryzyko wystąpienia osteoporozy.                                                     
U przeciętnego człowieka synteza witaminy D w skórze jednak nie zapewnia odpowiedniego jej poziomu. Na tę syntezę ma wpływ wiele czynników: czas ekspozycji na słońce, zanieczyszczenie środowiska, wysokość stosowanych filtrów przeciwsłonecznych, szerokość geograficzna. Konieczna jest dodatkowa suplementacja witaminy D wraz z pożywieniem.

Tabela

Składnik aktywny w porcji 5 kropli %RWS
Witamina A (ekwiwalent retinolu) 12mg 100%
Witamina D (cholekalcyferol) 50mcg 1000%
Witamina E (ekwiwalent alfa-tokoferolu) 1 12mcg 100%
Witamina K (menachinon-7) 100mcg 133%
*%RWS – Referencyjne Wartości Spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8 400 kJ / 2000 kcal)

Skład

Składniki: oliwa z oliwek, olej słonecznikowy (sub. wypełniająca), Witamina E (octan D-alfa tokoferylu), Witamina A (Palmitynian retinylu), Witamina K (menachinon-7), Witamina D (cholekalcyferol) (sub. czynne)

Jak stosować

Jedna porcja - 5 kropli do bezpośredniego spożycia doustnego lub jako dodatek do posiłku.

Dzienne spożycie

5 kropli dziennie

Ostrzeżenia

Suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby.

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem suplementu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy zastosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.

Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.

Suplement diety należy przechowywać suchym, ciemnym i niedostępnym dla dzieci miejscu, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu


Producent

AQI PHARM

Al. Wojciecha Korfantego 138

40-001 Katowice

NIP: 954-245-19-10


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.