Litoxen, elektrolity, 2x 20 tabletek musujących

Dostępny
13,58

O produkcie

100034144

Litoxen to preparat, który uzupełnia codzienną dietę w elektrolity, nawadnia i mineralizuje organizm. Produkt przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych.

Właściwości

Litoxen uzupełnia codzienną dietę w elektrolity, nawadnia i mineralizuje organizm. Produkt przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych.

Glukoza jest podstawowym źródłem energii dla pracy mózgu i serca. Sód jest podstawowym elektrolitem, który reguluje dystrybucję wody w organizmie. Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi oraz wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.

Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz układu nerwowego. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Tabela

  Składniki aktywne

Zawartość w 1 tabletce 

  *RWS%

Glukoza    0,4 g  -
Sód 264 mg -
Potas  100 mg 5 %
Witamina C  60 mg 75 %

 

*RWS – Referencyjna wartość spożycia 

Skład

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; diwęglan sodu; substancja wiążąca: sorbitole; glukoza; sole potasowe kwasu ortofosforowego; kwas L-askorbinowy (witamina C); aromat pomarańczowy naturalny; substancja słodząca: glikozydy stewiolowe; substancja wiążąca: glikol polietylenowy; koncentrat buraka czerwonego; barwnik: ryboflawiny.

 

 

Jak stosować

Tabletkę rozpuścić w 200 ml chłodnej wody

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:  3 tabletki 
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie

Litoxen jest szczególnie zalecany:

  • w upalne dni, w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego, obfitego pocenia – w celu uzupełniania płynów.

  •  w okresie zwiększonego zapotrzebowania organizmu na składniki produktu.

Ostrzeżenia

Sposób przechowywania: Przechowywać w nienasłonecznionym, suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym opakowaniu. Suplementy diety powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia.

Nie zaleca się stosowania przez chorych na cukrzycę. Zawiera źródło fenyloalaniny.

Produkt słodzony glikozydami stewiolowymi ze stewii. Produkt zawiera cukier i substancje słodzącą. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

Waga

2 x 86 g (2 x 20 tabletek musujących)

Producent

Xenico Pharma

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.