Litoxen, elektrolity, 20 + 20 tabletek musujących

Dostępny
14,59

O produkcie: Litoxen, elektrolity, 20 + 20 tabletek musujących

100034144

Opis

Litoxen to preparat, który uzupełnia codzienną dietę w elektrolity, nawadnia i mineralizuje organizm. Produkt przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych.

Właściwości

Litoxen uzupełnia codzienną dietę w elektrolity, nawadnia i mineralizuje organizm. Produkt przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych.

Glukoza jest podstawowym źródłem energii dla pracy mózgu i serca. Sód jest podstawowym elektrolitem, który reguluje dystrybucję wody w organizmie. Potas pomaga w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi oraz wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i mięśni.

Witamina C pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz układu nerwowego. Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.


Tabela

  Składniki aktywne

Zawartość w 1 tabletce 

  *RWS%

Glukoza    0,4 g  -
Sód 264 mg -
Potas  100 mg 5 %
Witamina C  60 mg 75 %

*RWS – Referencyjna wartość spożycia 


Skład

Składniki: regulator kwasowości: kwas cytrynowy; diwęglan sodu; substancja wiążąca: sorbitole; glukoza; sole potasowe kwasu ortofosforowego; kwas L-askorbinowy (witamina C); aromat pomarańczowy naturalny; substancja słodząca: glikozydy stewiolowe; substancja wiążąca: glikol polietylenowy; koncentrat buraka czerwonego; barwnik: ryboflawiny.


Jak stosować

Tabletkę rozpuścić w 200 ml chłodnej wody.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 3 tabletki.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.


Przeznaczenie

Litoxen jest szczególnie zalecany:

  • w upalne dni, w okresie zwiększonego wysiłku fizycznego, obfitego pocenia – w celu uzupełniania płynów.

  •  w okresie zwiększonego zapotrzebowania organizmu na składniki produktu.


Ostrzeżenia

Sposób przechowywania: Przechowywać w nienasłonecznionym, suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w zamkniętym opakowaniu. Suplementy diety powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla zdrowia ważna jest zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia.

Nie zaleca się stosowania przez chorych na cukrzycę. Zawiera źródło fenyloalaniny.

Produkt słodzony glikozydami stewiolowymi ze stewii. Produkt zawiera cukier i substancje słodzącą. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.


Waga

Masa netto: 2 x 86 g (2 x 20 tabletek musujących).


Producent

Xenico Pharma

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.