D-Vitum Forte 4000 j.m. K2, suplement diety, 60 kapsułek

Marka: D-VITUM

Suplement diety w kapsułkach z witaminą D i K dla dorosłych, 4000 j.m.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

35,97

O produkcie: D-Vitum Forte 4000 j.m. K2, suplement diety, 60 kapsułek

100012020

Opis

Suplement diety zawierający witaminę D oraz K w wysokolinolenowy olej z nasion lnu.

Właściwości

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Pomaga w prawidłowym wchłaniania/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek. Szczególną grupą osób narażonych na niedobór witaminy D są otyłe osoby dorosłe, u których główną przyczyna niedoboru witaminy jest niedostateczna synteza skórna odpowiadająca za około 80% zaopatrzenia organizmu człowieka w tę witaminę. U osób otyłych występuje również zmniejszona biodostępność witaminy D wskutek magazynowania jej w tkance tłuszczowej, dlatego tak ważne jest dostarczenie odpowiedniej jej ilości wraz z dietą.

Witamina K, podobnie jak witamina D, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy K2, w związku z czym zapotrzebowanie na tę witaminę pokrywane jest głównie z dietą oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe.

Preparat D-Vitum 100 µg K2 zawiera w swoim składzie witaminę K2-menachinon-7 (MK-7), która uczestniczy w tworzeniu białka – osteokalcyny produkowanej przez osteoblasty i ułatwia transport wapnia do kości wpływając na proces mineralizacji kości i utrzymanie homeostazy wapniowej.Produkt D-Vitum 100 µg K2 zawiera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, do których należy kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.


Tabela

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
100 µg (133%*) witaminy K2 MK-7,
100 µg (4000 j.m., 2000%*) witaminy D3
186 mg oleju z nasion lnu, w tym 93 mg kwasu alfa-linolenowego (omega-3)
*% referencyjnej wartości spożycia


Skład

Składniki: wysokolinolenowy olej z nasion lnu (Linum usitatissimum) tłoczony na zimno, żelatyna(składnik otoczki), substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, menachinon (witamina K ),cholekalcyferol (witamina D ).

Jak stosować

Doustnie, po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia: otyłe osoby dorosłe – 1 kapsułka dziennie

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony jest dla otyłych osób dorosłych o wskaźniku BMI≥ 30 kg/m2, w celu uzupełnienia diety w witaminę D3 i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej do spożycia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego tryby życia. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania metabolitu 25 (OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu.Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

OLFARM SP.Z O.O
Mokronoska 8
Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.