Kinesio Tape Dr. Max, taśma kinezjologiczna różowa 5cm x 5m, 1 sztuka

Linia produktów: Max Mobility
Dostępny
21,74

O produkcie: Kinesio Tape Dr. Max, taśma kinezjologiczna różowa 5cm x 5m, 1 sztuka

100054265

Opis

Kinesio Tape Dr. Max, taśma kinezjologiczna różowa 5cm x 5m, 1 sztuka to wyrób medyczny stosowany w bólach pleców, mięśni oraz w kontuzjach sportowych.


Właściwości

  • Elastyczność 180 %.
  • Hipoalergiczny klej o dużej sile przylegania, niepozostawiający śladów po usunięciu.
  • Na skórze utrzymuje się od 5 do 7 dni, odporna na działanie wody.
  • Nie zawiera lateksu, w związku z tym jest odpowiednia dla skóry wrażliwej.
  • Dobra przepuszczalność powietrza.
  • Praktyczne, higieniczne opakowanie.
  • Linie cięcia na spodniej stronie taśmy.

Korzyści ze stosowania taśmy:
-Optymalna praca układu mięśniowego.
-Ochrona mięśni przez zmniejszenie ich nieprawidłowego napięcia.
-Poprawa zakresu ruchu stawów.
-Zwiększenie elastyczności skóry i wygładzenie blizn.


Jak stosować

Potrzebną długość należy odmierzyć przez przyłożenie - bez zdejmowania folii ochronnej - do miejsca, w którym taśma zostanie naklejona. Przed naklejeniem taśmy należy zaokrąglić jej rogi za pomocą ostrych nożyczek. Przed naklejeniem taśmy należy usunąć folię ochronną, która zabezpiecza warstwę klejącą. Dla uzyskania większej przyczepności, taśmę należy potrzeć w dłoniach, aż zrobi się ciepła. Taśmę należy naklejać bez jej naciągania. Taśmę stosować na czystą i suchą skórę. Taśmę należy usuwać ostrożnie, aby uniknąć podrażnienia skóry. Dla większego komfortu usuwania zaleca się namoczenie taśmy. Taśmę można pozostawić na skórze przez okres od 5 do 7 dni.


Ostrzeżenia

Nie stosować na otwarte rany i wrażliwą lub podrażnioną skórę. Bezpośrednio przed aplikacją taśmy nie należy golić skóry, ponieważ golenie może spowodować stan zapalny. Przed użyciem należy sprawdzić na małym fragmencie skóry czy taśma nie wywołuje odczynu alergicznego. Jeżeli dojdzie do podrażnienia skóry należy natychmiast usunąć taśmę. Nie zaleca się stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży, przy stanach gorączkowych, stosowania na żylaki, uszkodzoną zewnętrzną warstwę naskórka oraz na skórę zmienioną chorobowo (wysypki, egzemy, brodawki, grzybice). Pierwszą aplikację taśmy należy skonsultować z fizjoterapeutą. Produkt nie zastępuje fachowej opieki lekarskiej. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i wilgocią, przechowywać w temperaturze pokojowej, chronić przed dziećmi. Każdy poważny incydent związany z wyrobem należy zgłosić producentowi i właściwemu organowi.


Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15, Nove Mesto
110 00 Praha 1, Republika Czeska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Linia produktów


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.