Femistina, suplement diety, 20 kapsułek

Suplement diety w formie doustnych kapsułek z wyciągami roślinnymi.

Dostępny
44,58

O produkcie: Femistina, suplement diety, 20 kapsułek

100019392

Opis

Femistina to suplement diety opracowany w trosce o ochronę układu moczowego. Zapewnia 24 - godzinną ochronę przed uropatogenami, poprzez unikalną kompozycję składników, zatwierdzoną europejskim patentem EP 2895180. Skuteczność preparatu została potwierdzona badaniem klinicznym.

Właściwości

Femistina jest suplementem diety dedykowanym osobom, które uskarżają się na częste problemy z układem moczowym. Tabletki na zapalenie pęcherza wyróżniają się unikatowym składem, zapewniającym 24-godzinną ochronę przed uropateogenami. Skuteczność preparatu marki Medimes została potwierdzona badaniami*, a jej jakość gwarantuje europejski patent EP 2895180. Femistina to potrójny mechanizm, który wspomaga układ moczowy zarówno w ostrej fazie zapalenia, jak i w profilaktyce.

W skład zestawu wchodzą dwa rodzaje kapsułek. W białej znajduje się D-Mannoza – substancja polecana na infekcje układu moczowego, pozyskiwana z soku brzozowego. W żółtej zawarto ekstrakt z liści mącznicy lekarskiej, ekstrakt z liści brzozy brodawkowatej oraz berberynę. Wszystkie substancje są pochodzenia naturalnego i współdziałają po to, aby utrzymać Twoje drogi moczowe w dobrej kondycji.   

Jak działa Femistina?

Suplement diety Femistina dostarcza substancji aktywnych o wielokierunkowym działaniu, które mają dobroczynne właściwości, ważne w czasie zapalenia pęcherza oraz po przechorowaniu. Mechanizm anty-adhezyjny, który wykazuje d-mannoza i arbutyna (z mącznicy lekarskiej), uniemożliwia przywieranie patogenów do komórek  błony śluzowej pęcherza. Arbutyna i brzoza zabezpieczają z kolei przed internalizacją, czyli wniknięciem patogenów do komórek. Natomiast arbutyna, berberyna i brzoza korzystają z mechanizmu pro-eksternalizacji, czyli usuwają bakterie z wnętrza komórek, dzięki czemu mogą być one wydalone poza organizm.

Kiedy brać Femistina?

Suplement diety Femistina zawiera substancje aktywne, które wykazują korzystne działanie zarówno w ostrej fazie zapalenia pęcherza, jak i w okresie po przechorowaniu. Po preparat warto sięgnąć zwłaszcza wtedy, gdy uskarżasz się na nawracające infekcje lub chcesz należycie zadbać o swoje drogi moczowe. Producent zaleca, aby suplement przyjmować  w 10-dniowych cyklach, po których powinno się zrobić przerwę. Białą kapsułkę należy połknąć rano, natomiast żółtą wieczorem, tuż przed snem.   

Jak długo można stosować Femistina?

Suplement diety należy przyjmować w ściśle określonych cyklach. Opakowanie zawiera 20 kapsułek – po 10 z każdego rodzaju i wystarcza na jeden schemat suplementacji. Po 10 dniach zaleca się, aby zrobić przerwę. Producent nie określił, jak długo powinna ona trwać. Femistina zawiera bezpieczne i przebadane substancje, dlatego jej przewlekłe stosowanie nie wywiera negatywnych skutków zdrowotnych.   

*https://medimes.pl/produkt/femistina/


Tabela

Biała kapsułka:
Składniki 1 kapsułka
D-Mannoza 420 mg

Żółta kapsułka:
Składniki 1 kapsułka
Mącznica lekarska 385 mg
Brzoza brodawkowata 55 mg
Berberyna 45 mg

Skład

Składniki białej kapsułki: D-mannoza, środki przeciwzbryla- jące: talk, (Nano) dwutlenek krzemu, sole magnezowe z kwasów tłuszczowych. Żelatyna. (może zawierać śladowe ilości dwutlenku siarki), Barwnik: dwutlenek tytanu.

Składniki żółtej kapsułki: Mącznica lekarska (Arctostaphylos uva-ursi (L.) Spreng) ekstrakt z liści E/D 1:3, Brzoza brodawkowata (Betula pendula Roth.) ekstrakt z liści, Siarczan berberyny (z kory Berberis aristata DC), Środki przeciwzbrylające: talk, dwutlenek krzemu, sole magnezu z kwasów tłuszczo- wych. Żelatyna (może zawierać śladowe ilości dwutlenku siarki), Barwnik: tlenki żelaza.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Należy przyjmować 1 kapsułkę białą rano i 1 kapsułkę zółtą wieczorem przed snem, w 10-dniowych schematach terapii.

Przeznaczenie

- Ostra faza zapalenia pęcherza
Femistina, poprzez wykorzystanie potrójnego mechanizmu działania, wzmacnia skuteczność antybiotykoterapii. Szczególnie istotna jest faza pro-eksternalizacji, która umożliwia działanie antybiotyku na bakterie zamknięte w komórkach nabłonka.

- Profilaktyka nawrotów zakażeń dróg moczowych
Naturalne właściwości 4 składników: d-mannozy, arbutyny, berberyny i brzozy, zostały wzmocnione poprzez połączenie ich w jednej formule preparatu Femistina. W przeprowadzonym randomizowanym badaniu klinicznym udowodniono większą skuteczność takiego połączenia, niż stosowania terapii opartej na połączeniu żurawiny i d-mannozy.

Ostrzeżenia

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Ważny jest zrównoważony sposób odżywiania oraz prowadzenie zdrowego trybu życia.
Zalecana dzienna porcja nie powinna zostać przekroczona.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
Produkt należy przechowywać w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.

Waga

Masa netto: 11,31g (opakowanie zawiera 10 kapsułek białych i 10 kapsułek żółtych).

Producent

Medimes Sp. z o. o.
Bohaterów Września 82,
31-620 Kraków

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.