Iribos, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety ze wspierającym mikroflorę jelitową kwasem mlekowym.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

44,39

O produkcie: Iribos, suplement diety, 30 kapsułek

100014770

Opis

Iribos, suplement diety - składniki preparatu uzupełniają codzienną dierę o kultury bakterii kwasu mlekowego i wspierają mikroflorę jelitową. Polecany jest szczególnie w leczeniu takich schorzeń, jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS)

Właściwości

Iribos to suplement diety wspierający funkcjonowanie i regulujący skład mikroflory jelitowej przeznaczony dla osób dorosłych. W swoim składzie zawiera opatentowaną mieszankę szczepów bakterii probiotycznych: Pediococcus acidilactici CECT 7483, Lactobacillus plantarum CECT 7484 oraz Lactobacillus plantarum CECT 7485. Lactobacillus, czyli pałeczki kwasu mlekowego, są jednym z wielu gatunków mikroorganizmów bytujących w przewodzie pokarmowym człowieka, najwięcej w jelicie grubym.

W przewodzie pokarmowym człowieka występuje wiele mikrobów tworzących fizjologiczną florę, która nie jest związana z procesami chorobowymi, a więc jest prawidłowa i w dodatku spełnia wiele ważnych dla zdrowia funkcji. Do najważniejszych należą: fermentacja wybranych składników pokarmowych, hamowanie rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów, stymulacja układu odpornościowego do zwalczania patogenów, a także produkcja wybranych witamin i hormonów.

Niekiedy skład flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym z różnych powodów zostaje zaburzony, a wtedy przestaje ona spełniać swoje zadanie. Dzieje się tak np. podczas antybiotykoterapii, w przebiegu chorób czy pod wpływem stresu. Może to pociągnąć za sobą wiele uciążliwych dolegliwości ze strony układu pokarmowego związanych z niewłaściwą pracą jelit, np. bóle brzucha, biegunkę czy zaparcia. Gdy dojdzie do zaburzenia składu mikrobioty jelitowej, warto sięgnąć po suplement diety zawierający szczepy bakterii probiotycznych. Dostarczy on do organizmu cennych bakterii, a zarazem pomoże pozbyć się tych szkodliwych, odpowiedzialnych za pogorszenie stanu zdrowia.

Kiedy stosować Iribos?

Suplement diety Iribos stosuje się celem uzupełnienia codziennej diety w cenne dla zdrowia składniki, które wspomagają utrzymanie prawidłowej mikroflory jelitowej. Polecany jest w przypadku wybranych schorzeń układu pokarmowego, m.in. zespołu jelita drażliwego (IBS).

Jak długo można stosować Iribos?

Producent preparatu nie podaje dokładnych rekomendacji w tym zakresie. W przypadku chęci pozyskania konkretnych zaleceń w zakresie długości optymalnego okresu suplementacji najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Jak działa Iribos?

Preparat dzięki obecności szczepów bakterii kwasu mlekowego hamuje rozwój patogennych bakterii. Choć zwalcza „złe” bakterie, to równocześnie nie wykazuje szkodliwego wpływu na fizjologiczną florę jelitową.

Czy stosowanie Iribos w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży przed rozpoczęciem przyjmowania suplementu diety powinny zasięgnąć porady lekarza. To samo dotyczy kobiet karmiących piersią.


Tabela

Składniki w dziennej porcji preparatu 1 kapsułka
Lactobacillus plantarum CECT 7484
Lactobacillus plantarum CECT 7485
Pediococcus acidilactici CECT 7483

1x10^9 CFU

CFU - Colony forming unit

Skład

Składniki: maltodekstryna; Lactobacillus plantarum CECT7484, Lactobacillus plantarum CECT7485, Pediococcus acidilactici CECT7483; substancja glazurująca (składnik otoczki kapsułki): hyproksypropylometyloceluloza; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych; barwnik (składnik otoczki kapsułki): dwutlenek tytanu; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.
Każda kapsułka zawiera minimum 3 miliardy bakterii.

Jak stosować

Zaleca się przyjmowanie po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.

Przeznaczenie

Wspomaganie mikroflory jelitowej. Polecany jest szczególnie w leczeniu takich schorzeń, jak Zespół Jelita Drażliwego (IBS)

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że istotne znaczenie mają zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Waga

Masa netto 13,07 g (30 kapsułek).

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.