Bibułki matujące

  (1)

Bibułki matujące pomagają usunąć nadmiar sebum gromadzący się na twarzy w ciągu dnia. Ich rola polega na odświeżeniu skóry bez uszkodzenia znajdującego się na niej makijażu. Są małe, poręczne i sprawdzają się w każdej sytuacji!

Sortuj według
Bibułki matujące

Bibułki matujące

Jak działają bibułki matujące?

Bibułki matujące to niezbędny kosmetyk dla osób z cerą tłustą i mieszaną. Ich działanie polega na natychmiastowym zmatowieniu skóry. Ponadto, przynoszą natychmiastowe uczucie komfortu. Z łatwością wchłaniają nadmiar sebum i nie naruszają makijażu. Wykonuje się je z łagodnego, delikatnego materiału, dzięki czemu doskonale sprawdzają się także u osób z trądzikiem czy skórą skłonną do alergii. Niektóre z nich w składzie zawierają dodatkowe substancje łagodzące podrażnienia. Przy ich codziennym użytkowaniu nie są potrzebne specjalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

W jaki sposób używać bibułek matujących?

Do aplikacji wystarczą dłonie, a ich użycie jest bardzo proste. Wystarczy, że do miejsca z nadmiarem sebum przyłożysz bibułkę, delikatnie naciśniesz i chwilę przytrzymasz. Po upływie kilku sekund bibułkę należy zdjąć i wyrzucić do kosza. Każda z nich przeznaczona jest do użytku jednorazowego. Należy tego przestrzegać, ponieważ wielokrotne stosowanie jednej niesie ryzyko nagromadzenia bakterii i zakażenia skóry. Doskonale sprawdzają się w obszarach takich jak: czoło, nos czy broda. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bibułek matujących?

Wybierając bibułki matujące, koniecznie zwróć uwagę na zawartość pudru matującego. To ważne, aby dopasować je do rodzaju swojej cery. Te, które będą miały go więcej, doskonale sprawdzą się do cery tłustej. Pomogą nie tylko pozbyć się nadmiaru sebum, ale również zmatowić cały makijaż. Z kolei  produkty z mniejszą ilością tego komponentu stworzone zostały z myślą o skórze normalnej. Bibułki są transparentne, a więc to samo można wykorzystać zarówno latem, jak i zimą.

Najważniejsze zalety używania bibułek matujących

Bibułki matujące sprawdzą się nie tylko do skóry tłustej, ale również suchej, która latem może mieć skłonności do świecenia się. Przynoszą również wiele innych korzyści:

  • Są małe i bez problemu zmieszczą się do torebki,
  • Nie naruszają makijażu,
  • Pomagają odświeżyć skórę i zniwelować natychmiast i bez wielkich starań efekt błyszczenia,
  • Przywracają skórze świeżość,
  • Sprawdzają się przy każdej karnacji, nie ma konieczności ich zmiany latem, gdy cera jest bardziej opalona,
  • Sprawdzają się na co dzień jak i na większe wyjścia,
  • Dopasowują się do kształtu twarzy, są miękkie i nie powodują podrażnień.