Kosmetyki do makijażu

  (54)

Odpowiednio dobrane kosmetyki do makijażu pomagają podkreślić i zaakcentować urodę. To must have większości kobiet! Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów, sprawdzonych i przetestowanych bestsellerów, to trafiłaś idealnie!

Sortuj według
Makijaż korekcyjny

Makijaż korekcyjny

Kosmetyki do makijażu – co warto wiedzieć zaczynając przygodę z makijażem?

Podstawowa zasada w makijażu brzmi „mniej, znaczy więcej”. Malujemy się od ogółu do szczegółu, rozpoczynając od prawidłowego dbania o twarz. W tym celu należy regularnie stosować kosmetyki do pielęgnacji twarzy, by była zdrowa i wyglądała estetycznie. Dzięki temu unikniemy efektu tzw. tapety. 

Kluczowy jest również wybór odpowiednich kosmetyków do makijażu. Przede wszystkim powinny być dobrane do rodzaju i stanu skóry. Zwłaszcza przy skórze suchej unikaj ciężkich, matowych podkładów, które mogą się rozwarstwiać i tworzyć efekt skorupy.

Podstawowe kosmetyki do makijażu

Choć lista kosmetyków jest długa, do codziennego makijażu wystarczy zaledwie kilka produktów:

 • Krem BB lub delikatny podkład – to idealne rozwiązanie na początek. Są lekkie, wyrównują koloryt skóry, a przy tym doskonale się w nią wtapiają. Dzięki nim unikniesz efektu „maski”. Możesz również wybrać nieco cięższy podkład do makijażu wieczorowego i w domowych warunkach zrobić z niego krem BB. Wystarczy, że dodasz  do niego ulubiony krem nawilżający do twarzy,
 • Korektor – są takie dni, w których delikatny krem BB nie wystarczy. Korektor pomoże ukryć wszelkie niedoskonałości,
 • Puder – skutecznie utrwali i zmatowi makijaż. Szczególnie przydatny jest dla osób z cerą tłustą lub mieszaną, z tendencją do świecenia się,
 • Bronzer, róż, rozświetlacz – choć nie są to produkty niezbędne, warto je mieć! To trio doda świeżości do codziennego makijażu, uwypukli kości policzkowe, rozpromieni skórę i podkreśli kontur twarzy,
 • Tusz do rzęs – absolutny niezbędnik. Makijaż bez pomalowanych rzęs jest niepełny. Tusz może podkręcać, wydłużać, pogrubiać, dzięki czemu spojrzenie nabierze zupełnie innego wyrazu,
 • Cienie do powiek – na początek spokojnie wystarczy mała paletka, w której znajdują się 3-4 podstawowe kolory cieni,
 • Coś do ust – na co dzień błyszczyk, a na większe wyjścia klasyczna czerwień!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków do makijażu?

Wybierając kosmetyki do makijażu, koniecznie zwróć uwagę na ich skład i trwałość. Równie istotna jest również reakcja Twojej skóry na preparat. Pamiętaj, że produkt będzie na niej cały dzień, a niekiedy dłużej.

Skład produktów do makijażu

Na rynku w dalszym ciągu znajdują się kosmetyki do makijażu, których skład nie jest najlepszy, dlatego przeanalizuj go dokładnie, zanim zdecydujesz się na zakup. Często produkty kosmetyczne zawierają komponenty nie tylko szkodliwe dla naszej skóry, ale również środowiska. Unikaj preparatów, u których na etykiecie wymieniono np.:

 • Imidazolidinyl Urea i Diazolidinyl Urea,
 • Methylo- Propylo- Butylo- i Ethylo- paraben,
 • Propylene Glycol,
 • PVP/VA Copolymer,
 • Stearalkonium Chloride.

Wybierz produkt, który będzie zawierał komponenty wspomagające pielęgnację skóry.

Trwałość makijażu

Kosmetyki do makijażu mogą utrzymywać się na skórze od kilku do nawet kilkunastu godzin. W dużej mierze zależy to od pogody i temperatury. W gorące, upalne dni produkty niskiej jakości mogą ścierać się z twarzy i zmuszać nas do ciągłego poprawiania makijażu. Dlatego warto wybrać kosmetyki dobrej jakości, aby pozostały na skórze przez wiele godzin, w każdych warunkach. Dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o rozmazany tusz czy starty podkład w okolicy nosa!

Wpływ kosmetyków do makijażu na skórę

To, jak kosmetyki do makijażu będą działały na Twoją skórę, zależy od tego, czy zostaną do niej odpowiednio dobrane. Produkty nie mogą wysuszać, zapychać porów, powodować reakcji alergicznej czy podrażniać. Jeśli po zmyciu makijażu zauważysz niepokojące zmiany na skórze, niezwłocznie przestań go stosować. Aby mieć pewność, że niepożądana reakcja wystąpiła na skutek nieodpowiednio dobranego produktu, nałóż do punktowo na niewielki obszar twarzy i pozostaw na kilka godzin.