Plastry i paski oczyszczające na nos, do twarzy

  (5)

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, jednym z bardziej problematycznych obszarów twarzy jest nos. Właśnie tam często pojawiają się zaskórniki. By pozbyć się wągrów, wiele kobiet i mężczyzn chętnie sięga po plastry oczyszczające na nos, aby pozbyć się wągrów.

Sortuj według
  Paski i plastry oczyszczające

  Paski i plastry oczyszczające

  Plastry oczyszczające na nos, do twarzy — działanie

  Plastry na wągry na nos usuwają zaskórniki i odblokowują pory w sposób mechaniczny. Niektóre zawierają dodatkowe substancje aktywne wzmacniające ich działanie. Ze względu na ryzyko uszkodzenia naskórka przy zbyt częstym używaniu plastry oczyszczające na nos można stosować raz w tygodniu.

  Plastry oczyszczające na nos — na co zwrócić uwagę przy wyborze?

  Przed zakupem warto sprawdzić liczbę plastrów w opakowaniu. Plastry oczyszczające do twarzy są zazwyczaj sprzedawane po 3 albo 6 sztuk. Zwróć też uwagę na to, czy zawierają cenne, oczyszczające skórę składniki takie jak olejek herbaciany albo węgiel aktywny.

  Plastry na wągry na nos — jak prawidłowo stosować?

  Najpierw dokładnie umyj skórę. Dla lepszego efektu możesz wykorzystać żel oczyszczający do twarzy z peelingiem, zrobić parówkę albo wziąć gorącą kąpiel (zanieczyszczenia łatwiej usunąć z rozszerzonych porów). Potem zwilż skórę, naklej plaster na nos (dokładnie dociskając palcami) i zostaw na minimum 15 minut (do wyschnięcia). Po oderwaniu plastra nałóż na cerę kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

  W czasie nakładania plastra pośpiech nie jest wskazany! Jeśli pojawią się pęcherzyki powietrza, zwilż go ponownie i znowu naklej na nos. Im dokładniej przykleisz plaster, tym lepszy będzie efekt. Często zdarza się, że przez źle naklejony pasek oczyszczamy jedynie zewnętrzną warstwę skóry, a głęboko utkwione w porze zanieczyszczenia nadal zatykają pory.

  Plastry na nos z węglem — jak działają?

  Węgiel aktywny przyciąga zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Wpływa to pozytywnie na gojenie się ran i mikrourazów, które mogą powstać w czasie stosowania plastra na nos. Warto jednak pamiętać, że po odklejeniu paska z węglem aktywnym należy mocno nawilżyć skórę.

  Marki powiązane z kategorią: Paski i plastry oczyszczające