Plastry i paski oczyszczające na nos, do twarzy (7)

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, jednym z bardziej problematycznych obszarów twarzy jest nos. Właśnie tam często pojawiają się zaskórniki. By pozbyć się wągrów, wiele kobiet i mężczyzn chętnie sięga po plastry oczyszczające na nos, aby pozbyć się wągrów.

Sortuj według
Paski i plastry oczyszczające

Paski i plastry oczyszczające

Plastry na wągry na nos usuwają zaskórniki i odblokowują pory w sposób mechaniczny. Niektóre zawierają dodatkowe substancje aktywne wzmacniające ich działanie. Ze względu na ryzyko uszkodzenia naskórka przy zbyt częstym używaniu plastry oczyszczające na nos można stosować raz w tygodniu.

Przed zakupem warto sprawdzić liczbę plastrów w opakowaniu. Plastry oczyszczające do twarzy są zazwyczaj sprzedawane po 3 albo 6 sztuk. Zwróć też uwagę na to, czy zawierają cenne, oczyszczające skórę składniki takie jak olejek herbaciany albo węgiel aktywny.

Najpierw dokładnie umyj skórę. Dla lepszego efektu możesz wykorzystać żel oczyszczający do twarzy z peelingiem, zrobić parówkę albo wziąć gorącą kąpiel (zanieczyszczenia łatwiej usunąć z rozszerzonych porów). Potem zwilż skórę, naklej plaster na nos (dokładnie dociskając palcami) i zostaw na minimum 15 minut (do wyschnięcia). Po oderwaniu plastra nałóż na cerę kosmetyki do pielęgnacji twarzy.

W czasie nakładania plastra pośpiech nie jest wskazany! Jeśli pojawią się pęcherzyki powietrza, zwilż go ponownie i znowu naklej na nos. Im dokładniej przykleisz plaster, tym lepszy będzie efekt. Często zdarza się, że przez źle naklejony pasek oczyszczamy jedynie zewnętrzną warstwę skóry, a głęboko utkwione w porze zanieczyszczenia nadal zatykają pory.

Węgiel aktywny przyciąga zanieczyszczenia, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Wpływa to pozytywnie na gojenie się ran i mikrourazów, które mogą powstać w czasie stosowania plastra na nos. Warto jednak pamiętać, że po odklejeniu paska z węglem aktywnym należy mocno nawilżyć skórę.