Kropia, nawilżające krople do oczu, 10 ml

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

27,26
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100011018

Właściwości

Kropia zawiera wysokie stężenie hialuronianu sodu, przez co rogówka i spojówka oka są długotrwale nawilżane. Hialuronian sodu jest lepkosprężystą cieczą mającą właściwości higroskopijne i odgrywającą wiele ważnych ról w organizmie człowieka. Jest to naturalnie występujący środek smarujący składający się z biokompatybilnego polisacharydu, który ma doskonałe właściwości zatrzymywania wody. Hialuronian w oku znajduje się w ciele szklistym, gruczole łzowym, spojówce, rogówce oraz w płynie łzowym. Roztwory hialuronianu sodu są od wielu lat szeroko i z powodzeniem stosowane w okulistyce na całym świecie. Hialuronian sodu posiada właściwości tworzenia stabilnego nawilżającego filmu na powierzchni oka. Dzięki temu nawet jedno zakroplenie może zapewnić wielogodzinną poprawę komfortu zarówno tym, którzy odczuwają skutki zespołu suchego oka, jak również wszystkim noszącym soczewki kontaktowe.

Skład

hialuronianu sodu 3 mg/ml, wersenian czterosodowy, roztwór buforowy pH 7,2.

Jak stosować

W razie potrzeby należy wpuścić jedną kroplę do worka spojówkowego. Ponieważ krople Kropia nie zawierają konserwantów, mogą być używane codziennie. Zwykle zakrapla się 3 razy dziennie po jednej kropli do worka spojówkowego każdego oka. Przy nasilonych dolegliwościach można zakraplać częściej.

Przeznaczenie

Krople Kropia należy stosować w stanach niedoboru łez (tzw. zespół „suchego oka”), którym towarzyszą takie objawy, jak: uczucie suchości oka, pieczenie lub zmęczenie oczu.

Ostrzeżenia

Preparat zachowuje trwałość przez 90 dni od pierwszego otwarcia. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 5ºC do 35ºC. Trzymać z dala od źródeł ciepła Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

Waga

10 ml netto

Producent

S-LAB Sp. z.o.o.
ul. Kiełczowska 2
55-095 Mirków

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.