Krople do oczu

  (103)

Pokaż 23 z 103 wyników

Krople do oczu

Krople do oczu

Jak prawidłowo dbać o oczy ─ czyli dlaczego krople do oczu pomagają?

W dobie XXI wieku Twoje oczy nie mają łatwo. Podrażnienia i suchość oczu, uczucie piasku pod powiekami czy zapalenia spojówek to zmora dzisiejszych czasów. Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości związane z narządem odpowiedzialnym za widzenie, a spowodowane jest to wieloma czynnikami, takimi jak spędzanie wielu godzin przed emitującymi niebieskie światło urządzeniami elektronicznymi np. komputerem, telefonem, czy tabletem, czytanie książek − szczególnie przy słabym świetle lub świetle padającym zza Ciebie, suchość powietrza, a także nie noszenie odpowiednich filtrów słonecznych chroniących oczy przed promieniowaniem UV.

Niezwykle częstym problemem, pojawiającym się szczególnie u osób spędzających wiele godzin przed komputerem, jest wysychanie gałki ocznej. Przyczyną może być to, że podczas pracy przed ekranem komputera zapominasz o mruganiu, które naturalnie nawilża Twoje oko. Tu właśnie pomóc mogą Ci krople nawilżające do oczu.

Innym czynnikiem wpływającym na wysychanie oka jest przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wysychanie oka może powodować podrażnienia oczu, uczucie pieczenia, napięcia i dyskomfortu, a nawet zaburzenia prawidłowego widzenia. Warto więc zadbać o odpowiednie nawilżenie oka.

Coraz częstszym problemem diagnozowanym u pacjentów przez okulistów jest tzw. zespół suchego oka. Schorzenie to często dotyka kobiety w okresie menopauzy, podczas stosowania doustnej antykoncepcji, a także cukrzyków.

Dbanie o oczy to także dobrze zbilansowana dieta, która zawiera witaminy i minerały mogące mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wzorku, np. witaminę A, C i E, czy też cynk lub luteinę.

Istnieją jednak preparaty, które mają pomóc w dobrym funkcjonowaniu oczu np. żele, krople, czy kompresy regenerujące. Warto jednak pamiętać, że chociaż krople do oczu bez recepty dostaniesz w każdej aptece i drogerii, istotnym jest, aby ich stosowanie skonsultować ze specjalistą. Oczy są bardzo wrażliwym narządem i niewłaściwie dobrane preparaty mogą wywołać bardzo nieprzyjemne skutki.


Krople do oczu − jakie są ich rodzaje?

Krople do oczu bez recepty mogą być wsparciem w codziennym funkcjonowaniu i zapewniają dobrą jakość widzenia. A pod jaką postacią występują krople do oczu? Apteka czy drogeria to miejsca, w których dostaniesz bez recepty różnego rodzaju krople do oczu. Mogą one być w formie bardzo rozwodnionej i płynnej lub też mogą mieć postać nieco gęstszego żelu.

W aptece m.in. odnajdziesz wszelkiego rodzaju krople do zmęczonych oczu, czy krople do podrażnionych oczu,  zalecane  zwykle osobom spędzającym dużo czasu przed ekranem laptopa, czy telefonu. Inny rodzaj przystosowany jest dla osób cierpiących na stałe uczucie suchości.

Zaczerwienione, piekące oczy to częsty problem osób z tendencją do uczuleń. W takich przypadkach dobre działanie mogą mieć specjalne krople do oczu na alergię, które pozbawione są wszelkiego rodzaju substancji drażniących. Dla osób cierpiących na silniejsze dolegliwości dostępne są różnego rodzaju przeciwzapalne krople do oczu, krople do oczu z luteiną oraz krople nawilżające do oczu bez konserwantów. Istotnym jest jednak , aby każdą ingerencję skonsultować z okulistą, który oceni, czy wybrany przez Ciebie środek jest odpowiedni do potrzeb Twoich oczu.


Jak działają krople do oczu?

Krople do oczu dzielą się z reguły na dwie grupy: krople nawilżające oraz krople obkurczające naczynia krwionośne (znane też czasem jako krople do zmęczonych oczu).

Krople nawilżające mogą zawierać substancje aktywne, które wspomagają naturalne nawilżenie oka. Krople nawilżające do oczu, które mogą zawierać w sobie wyciągi roślinne (np. krople do oczu ze świetlikiem), albo inne związki wspierające warstwę ochroną oka (np. hialuronian). Jest to składnik aktywny, który naturalnie występuje w Twoim oku. Preparaty nawilżające, typu sztuczne łzy mogą mieć różne postacie np. żeli do oczu czy wodnych kropli.

Drugą kategorią preparatów do oczu są te, które mogą wpływać na poprawę kondycji i wyglądu zmęczonych oczu. Ich działanie opiera się na obkurczaniu naczyń krwionośnych. Po ich zastosowaniu gałka oczna staje się bielsza, a oczy wyglądają na bardziej wypoczęte.

Nietóre krople do oczu pomagają w walce z objawami alergii sezonowej lub przewlekłej. Przeciwalergiczne krople do oczu mają przede wszystkim niwelować zaczerwienienia i koić oczy, przywracając tym samym komfort funkcjonowania.

Marki powiązane z kategorią: Krople do oczu