Leki i preparaty na brak apetytu u dzieci

  (8)
Sortuj według
  Brak apetytu

  Brak apetytu

  Niejadek w domu to jeden z największych kłopotów każdej mamy i babci. Czy znasz ten problem kiedy niezależnie od jakości i różnorodności potraw dziecko nie chce ich tknąć, a każdy posiłek kończy się awanturą lub stanowczą odmową ze strony malucha? Często wynika to z przejściowego okresu dorastania, który szybko mija, jednak zdarza się, że niechęć do jedzenia u dziecka jest znacznie trwalsza i zaczyna przynosić niepokojące rezultaty – takie jak na przykład utrata wagi czy niedobór witamin. W przypadku dorosłych również może występować brak apetytu. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być spowodowane złymi nawykami, depresją lub poważnymi chorobami.  Leki na poprawę apetytu dla dzieci – kiedy po nie sięgnąć?

  Nie dajmy się zwariować, krótkotrwały brak apetytu u dziecka nie jest groźny. Obserwujmy, a gdy faktycznie brak apetytu stanie się codziennością, zacznijmy działać. Jeżeli dziecko nie chce jeść, sprawdź czy  dieta jest urozmaicona, a posiłek smaczny. To, co wydaje się być dobre dla osoby dorosłej, niekoniecznie będzie smakowało dziecku.

  Uwaga, zdarza się, że dzieci permanentnie odmawiające jedzenia zaczynają czuć się źle, mają niedowagę, są apatyczne, nie potrafią się skupić lub brakuje im energii. Żeby do takiego stanu nie dopuścić zareaguj odpowiednio wcześnie i skonsultuj się z lekarzem. Weź pod uwagę, czy dziecko przed posiłkiem nie najadło się słodyczy lub czy brak apetytu nie jest spowodowany innymi dolegliwościami. W przypadku gdy jesteśmy chorzy, nie mamy apetytu. Taka sytuacja jest całkowicie normalna również u dzieci.  Lek na apetyt dla dzieci – jaki powinien mieć skład?

  Leki na poprawę apetytu dla dzieci oparte są zazwyczaj na naturalnych wyciągach roślinnych. To właśnie one mają pomagać w walce z oporem najmłodszych w kwestii jedzenia. Przede wszystkim stworzone zostały by sprawić, że maluch zacznie spożywać regularne, różnorodne posiłki, które dostarczą mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Na apetyt dla dzieci można podawać preparaty płynne, w proszku lub kapsułkach. Apteki oferują również owocowe tabletki do ssania i kolorowe pastylki. Wszystko zależy od tego, jaką formę preferuje dziecko.

  Małym dzieciom znacznie łatwiej przychodzi połknięcie syropu niż kapsułki. Syrop na apetyt dla dzieci może mieć słodkawy smak np. owocowy. Często syrop na apetyt u dzieci w swoim składzie zawiera ekstrakt z kopru i anyżu który wspomaga trawienie, eliminuje gazy i wzdęcia, a co ważniejsze – wzmaga apetyt. Popularne są również ekstrakty z mięty pieprzowej i cykorii, które wspomagają pracę układu pokarmowego. Zdarza się, że syrop na apetyt dla dzieci zawiera aloes – który dodatkowo wspiera odporność u dzieci. Poza lekami znajdziesz też suplementy na apetyt dla dzieci.  Jak pobudzić apetyt u dziecka?

  Warto wziąć pod uwagę, że zarówno suplementy diety na poprawę apetytu dla dzieci, jak i leki zwiększające łaknienie dla dzieci powinien konsultować lekarz lub farmaceuta, niezależnie czy są one dostępne bez recepty. W wieku dziecięcym organizmy narażone są na choroby pasożytnicze, infekcje, zaparcia nawykowe i anemię. W przypadku, gdy dziecko cierpi na któryś z przypadków należy skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzi całą diagnostykę. Jeżeli będzie to konieczne, lekarz przepisze leki na apetyt u dzieci na receptę. Jeżeli powód jest inny, zaleci odpowiednie leczenie.

  Nie zapominajmy, że dziecko może ząbkować, a wtedy leki na apetyt nie będą konieczne. Gdy dolegliwości ustąpią, dziecko zacznie jeść, chyba że przyczyna leży gdzie indziej. Samodzielne eksperymentowanie nie jest wskazane, ponieważ preparat nieodpowiednio dobrany lub taki, który zostanie zastosowany bez potrzeby, może wywołać niepożądane rezultaty w postaci złego samopoczucia lub dysfunkcji organizmu.  Co pobudza apetyt u dzieci?

  Po pierwsze zdrowy styl życia i ruch na świeżym powietrzu. Po drugie, regularne posiłki w ciągu całego dnia. Po trzecie, przygotowane smaczne, zdrowe i pożywne posiłki. Eksperymentujmy ze składnikami na talerzu – by były pełne witamin i minerałów, które potrzebne są w diecie każdego człowieka od najmłodszych lat. Uważajmy z przyprawami. Ważna jest również estetyka i ciekawe udekorowanie posiłku przed podaniem. I co najważniejsze, nie panikujmy, gdy dziecko raz czy dwa nie ma apetytu – to nie koniec świata.

  Marki powiązane z kategorią: Brak apetytu