Mokosh

  (21)

Mokosh to polska marka zajmująca się produkcją kosmetyków od 2014 roku. Tworzy preparaty dla profesjonalnych SPA i do użytku domowego. Nazwa marki pochodzi od starosłowiańskiej bogini ziemi, wilgoci, płodności i urodzaju. Obecnie wyroby Mokosh są dostępne w ponad 40 krajach na całym świecie.

Sortuj według

Kosmetyki do twarzy i ciała Mokosh

Mokosh oferuje kosmetyki naturalne. Powstają dzięki współpracy technologów i kosmetologów. W skład preparatów Mokosh wchodzą w większości organiczne surowce, które zostały dokładnie przebadane. Marka rezygnuje ze sztucznych dodatków. Produkty są przygotowywane według tradycyjnych receptur, pod okiem współczesnych naukowców.

W skład oferty Mokosh wchodzą kosmetyki do twarzy, ciała, dłoni, świece i akcesoria oraz olejki eteryczne. Marka stworzyła też specjalną linię preparatów dla mężczyzn. Bestsellerem wśród produktów jest balsam do ust malina Mokosh z drobinkami ścierającymi z pestek malin.

Ekologiczne kosmetyki Mokosh o bogatych składach

Mokosh wykorzystuje wiele surowców pochodzenia naturalnego. To ekstrakty z alg brunatnych, owoców winogron, borówki amerykańskiej, męczennicy cielistej, malin, nasion bawełny, borówki brusznicy, nasion jęczmienia i pszenicy, a także betaina, olej z nasion ogórka, bioferment z wody bambusowej, beta-sitosterol, olej z kawy, sól z morza martwego czy skwalan. Niektóre produkty uzupełniono też hipoalergiczną lanoliną, kwasem hialuronowym, woskiem z borówki, masłem shea czy błotem z morza martwego.

Słoiczki i butelki, w których znajdują się kosmetyki Mokosh, nadają się do recyklingu. Wszystkie wyroby tej marki powstają zgodnie z normą ISO 16128. Wiele surowców używanych do produkcji kosmetyków Mokosh ma certyfikat COSMOS. Gotowe preparaty zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, a także mają opakowania przyjazne środowisku. Podczas ich produkcji stosuje się metody, które pozwalają zmniejszyć zużycie energii. Wyroby Mokosh mogą zawierać wyłącznie naturalne konserwanty, występujące np. w owocach.

Produkty Mokosh dostępne w Dr. Max nie są testowane na zwierzętach i nie zawierają żadnych składników, które przechodziły takie testy. Nie mają pochodnych ropy naftowej, emulgatorów PEG, chemicznych konserwantów – parabenów i formaldehydów – oraz syntetycznych detergentów typu SLS. W opakowaniach nie zastosowano pianki polistyrenowej i materiałów produkowanych z organizmów modyfikowanych genetycznie. Produkty Mokosh mają przystępne ceny.