Omecardin, suplement diety, 50 kapsułek miękkich

Suplement diety zawiera olej ryb, który wspomaga prawidłową pracę serca.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

23,69

Klienci kupili również

O produkcie: Omecardin, suplement diety, 50 kapsułek miękkich

100004151

Opis

Omecardin - suplement diety zawierający olej rybi, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania serca*. Olej rybi jest źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, w tym kwasu eikozapentaenowego (EPA) i dokozaheksaenowego (DHA), który przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu i utrzymania prawidłowego widzenia**.


* Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 250 mg EPA i DHA dziennie.
** Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.


Właściwości

Produkt jest przeznaczony dla osób, które chcą uzupełnić codzienną dietę w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3. Jedno opakowanie preparatu wystarczy na 50-dniową suplementację. Preparat zawiera składniki aktywne w postaci estrów etylowych – są to nie tylko EPA i DHA, ale również inne kwasy omega-3. Omecardin sprawdzi się w przypadku spożywania zbyt małej ilości ryb lub olejów roślinnych, co skutkuje niedoborem DHA i EPA. Zawarte w suplemencie:

  • kwas dokozaheksaenowy (DHA) wspiera prawidłowy rozwój mózgu, oczu i nerwów; jest niezbędny do właściwego funkcjonowania mózgu; przyczynia się do utrzymania prawidłowego wzroku; wspomaga pracę serca,
  • kwas eikozapentaenowy (EPA) wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego; przyczynia się do właściwej pracy zmysłu wzroku; wpływa na prawidłowy rozwój oczu u płodu oraz niemowląt karmionych piersią.

Ten suplement diety ma postać miękkich kapsułek, których otoczka została wyprodukowana z żelatyny wołowej. W składzie znajdują się jeszcze substancje utrzymujące wilgoć oraz przeciwutleniacz.

Kiedy stosować Omecardin?

Suplement diety Omecardin powstał z myślą o osobach, których dieta wymaga uzupełnienia o kwasy omega-3. Możesz po niego sięgnąć m.in. wówczas, gdy spożywasz małą ilość ryb oraz olejów roślinnych.

Jak dawkować Omecardin?

Spożywaj 1 kapsułkę dziennie – w trakcie posiłku. Popij dużą ilością wody.

Z czym nie łączyć Omecardin?

Producent nie podaje informacji dotyczących interakcji tego preparatu z innymi suplementami oraz lekami. W razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Omecardin?

Nie stosuj preparatu, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Chodzi przede wszystkim o uczulenie na ryby oraz produkty pochodne.

Czy stosowanie Omecardin w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji.


Tabela

składniki zawartość w 1 kapsułce
Olej rybi o zawartości 67,5% kwasów omega-3 (w postaci estrów etylowych): 1000,0 mg
38% EPA 380,0 mg
27% DHA 270,0 mg
2,5% inne kwasy omega 3 25,0 mg

Skład

Składniki: olej rybi standaryzowany na zawartość kwasów omega-3 (w postaci estrów etylowych), otoczka kapsułki (żelatyna wołowa, substancja utrzymująca wilgoć – glicerol roślinny), przeciwutleniacz – mieszanina tokoferoli.

Jak stosować

doustnie, podczas posiłku, popijając wodą

Ostrzeżenia

Niewskazany dla osób uczulonych na ryby i produkty pochodne (np. olej rybi).


Suplement diety powinien być przechowywany w pomieszczeniach suchych o temperaturze od +5 do +25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci, w opakowaniu oryginalnym w celu ochrony przed dostępem światła.


Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skontaktować się z lekarzem.


Niezalecany dla dzieci i osób z zaburzeniami czynności wątroby. Niezalecany dla osób z nietolerancją na jakikolwiek ze składników.


Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Należy prowadzić zdrowy tryb życia i stosować zróżnicowaną dietę dostarczającą organizmowi wystarczającą ilość składników.


Waga

masa netto: 65,7 g

Producent

BIOFARM Sp. z o.o.
ul. Wałbrzyska 13
60-198 Poznań

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.