Onco DERMLINE krem do postępowania w zespole ręka-stopa, 100 ml

Dostępny
30,49

O produkcie: Onco DERMLINE krem do postępowania w zespole ręka-stopa, 100 ml

100052645

Opis

Onco DERMLINE krem do postępowania w zespole ręka-stopa, 100 ml to wyrób medyczny oparty na specjalistycznej formule, która tworzy na skórze film ochronny o działaniu nawilżającym i natłuszczającym. Preparat łagodzi skutki uboczne chemioterapii.


Właściwości

  • Wskazany dla osób zmagających się z zespołem ręka-stopa.
  • Wspiera zasadniczą terapię onkologiczną.
  • Działanie nawilżające, natłuszczające i ochronne.
  • Może być stosowany u osób dorosłych i dzieci powyżej 3.roku życia.
  • Tworzy na skórze nawilżająco-natłuszczający film ochronny.
  • Naturalny skład.

Krem do postępowania w zespole ręka-stopa marki Onco DERMLINE to wyrób medyczny dla osób stosujących zasadniczą terapię onkologiczną (chemioterapię), w wyniku której dochodzi do rozwoju zespołu ręka-stopa (HFS). Przypadłość ta wiąże się z powstaniem bolesnego rumienia dłoni i stóp, zaczerwienienia, suchości, a także pęcherzy i złuszczania skóry. Zaawansowana formuła kremu łączy w sobie liczne składniki aktywne, które tworzą na skórze nawilżająco-natłuszczającą barierę ochronną.

Kluczowym składnikiem kremu Onco DERMLINE jest mocznik w postaci hydroksyetylomocznika, który złuszcza zrogowaciały naskórek na skórze rąk, stóp, łokci i kolan. Unikalny kompleks SyriCalm™ CLR zawiera ekstrakty z Porii kokosowej i trzciny, które łagodzą stany zapalne skóry i chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Kompleks olejowy Omega Plus na bazie oleju z nasion słonecznika, kukurydzianego, sezamowego i makadamia wspomaga odbudowę naturalnego płaszcza ochronnego skóry.


Skład

Składniki główne: mocznik w postaci hydroksyetylomocznika, SyriCalmTM CLR (ekstrakty z Phragmites kharka oraz Poria cocos), masło Shea, kompleks olejowy Omega Plus (olej z nasion słonecznika, olej kukurydziany, olej sezamowy, olej makadamia, oliwa z oliwek), proteiny jedwabiu, olej sojowy.
Składniki pomocnicze: woda, gliceryna, wazelina, alkohol cetearylowy, stearynian gliceryny, fenoksyetanol, etyloheksylogliceryna, stearyloglutaminiam sodu, poliakrylan sodu, kompozycja zapachowa białej herbaty, wersenian dwusodowy, wosk pszczeli, cytrynian trietylu, stabilizator kwasów tłuszczowych (PEG-8, tokoferol, palmitynian askorbylu, kwas askorbinowy, kwas cytrynowy), imidazolidyno mocznik, sorbinian potasu, benzoesan sodu.


Jak stosować

Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją używania załączoną do opakowania.
Stosować na czystą skórę. Niewielką ilość kremu nanieść na skórę dłoni i stóp. Delikatnie rozsmarować. Stosowanie rozpocząć na kilka dni przed pierwszym podaniem chemioterapii lub leków biologicznych. Następnie stosować regularnie, w miarę potrzeby kilka razy dziennie, zwłaszcza po każdym umyciu rąk oraz stosowaniu innych środków wysuszających lub podrażniających. Po zakończonym zasadniczym leczeniu onkologicznym, krem należy stosować jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.


Przeznaczenie

Wyrób przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 3. roku życia.

Wyrób został stworzony we współpracy z lekarzami onkologami, z myślą o szczególnych potrzebach pacjentów leczonych onkologicznie.

Wskazania:
- łagodzenie objawów skórnych związanych z zespołem ręka-stopa
- wspomaganie zasadniczej terapii onkologicznej (chemioterapii)


Ostrzeżenia

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu.
Nie stosować na otwarte niezagojone rany oraz przy zranieniach z naruszeniem skóry właściwej.
Unikać kontaktu z oczami.

Nie należy stosować wyrobu po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu oraz gdy opakowanie jest uszkodzone.
Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 5-25°C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.


Dystrybutor

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” Sp. z o.o.
ul. Starołęcka 189
61-341 Poznań


Producent

Gofarm Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Górników 21/26
30-819 Kraków, Polska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.