Onypso, lakier do paznokci, 3 ml

Lakier do paznokci, leczy miejscowe zgrubienia spowodowane łuszczycą.

Dostępny
76,99

Klienci kupili również

O produkcie: Onypso, lakier do paznokci, 3 ml

100004190

Opis

Onypso lakier do paznokci 3 ml to wyrób medyczny zalecany jest do miejscowego leczenia zgrubienia paznokci dłoni i (lub) stóp spowodowanego łuszczycą.


Właściwości

  • Działanie keratolityczne.
  • Pomaga złagodzić objawy hiperkeratozy.
  • Zawiera mocznik.
  • Postać lakieru do paznokci.
  • Wyrób medyczny.

Jak działa lakier Onypso?

Hiperkeratoza podpaznokciowa to częsty objaw łuszczycy paznokci. Wynika on z nagromadzenia komórek pod paznokciem, które nie zostały usunięte. Lakier do paznokci Onypso działa keratolitycznie, co pomaga złagodzić objawy hiperkeratozy i zapobiega grubieniu paznokci dotkniętych łuszczycą.

Jak używać lakieru Onypso?

Przed użyciem lakieru Onypso należy umyć dłonie i (lub) stopy, oszuszyć je. Odpowiednią ilość lakieru do pokrycia całej powierzchni zgrubiałego paznokcia nanieść oraz pozostawić do wyschnięcia przez 1 – 2 minuty.
W związku z tym, że mocznik zawarty w preparacie jest rozpuszczalny w wodzie, zaleca się stosowanie preparatu wieczorem, przed snem, aby mógł on pozostać na paznokciu przez możliwie długi czas. Warto regularnie dbać o paznokcie, a raz w tygodniu zaleca się zastosowanie zmywacza do paznokci, który pozwala na usunięcie z powierzchni paznokci warstwy lakieru, która w końcu mogłaby stać się przeszkodą dla przenikania substancji aktywnej. 

Kiedy stosować lakier Onypso?

Wyrób medyczny przeznaczony do miejscowego leczenia zgrubienia paznokci spowodowanego łuszczycą, zarówno dłoni jak i stóp.

Jak często stosować lakier Onypso?

Onypso lakier należy stosować raz dziennie przez 6 miesięcy.


Skład

SD Alcohol 39-C (Alkohol Denat.), Water (Aqua), Urea, Acrylates/ Dimethylaminoethyl, Methacrylate Copolymer, Propylene Glycol.

Jak stosować

Stosować wyłącznie do paznokci, wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Umyć dłonie i (lub) stopy przed zastosowaniem;
Stosować raz dziennie przez 6 miesięcy. Stosować ilość lakieru odpowiednią do pokrycia całej powierzchni zgrubiałego paznokcia. Pozostawić do wyschnięcia przez 1 – 2 minuty;
W związku z tym, że mocznik jest rozpuszczalny w wodzie, zaleca się stosowanie preparatu wieczorem, przed snem, aby mógł on pozostać na paznokciu przez możliwie długi czas;
Stosowanie raz w tygodniu zmywacza do paznokci pozwala na usunięcie z powierzchni paznokci warstwy lakieru, która w końcu mogłaby stać się przeszkodą dla przenikania substancji aktywnej;
Dokładnie zakręcić po użyciu. Należy unikać zabrudzenia szyjki butelki lakierem, gdyż może to negatywnie wpłynąć na hermetyczność zamknięcia butelki.


Przeznaczenie

Wyrób medyczny Onypso lakier przeznaczony do miejscowego leczenia zgrubienia paznokci spowodowanego łuszczycą.


Ostrzeżenia

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość (alergia) na którykolwiek ze składników Onypso lakier.
Wobec braku danych, nie zaleca się stosowania razem z innymi preparatami do stosowania miejscowego.
Wobec braku danych, nie zaleca się stosowania lakieru do paznokci Onypso lakier u dzieci i kobiet w ciąży.
Nie stosować bez zalecenia lekarskiego.

W przypadku nadwrażliwości (alergii), należy przerwać stosowanie i poinformować lekarza.

Preparat jest łatwopalny, nie należy go stosować w pobliżu źródła ciepła, otwartego płomienia lub ognia. Nie palić podczas stosowania preparatu.

Unikać równoczesnego stosowania na paznokciach lakieru kosmetycznego do paznokci i lakieru do paznokci Onypso. W przypadku stosowania lakieru kosmetycznego, lakier do paznokci Onypsonależy nałożyć przed lakierem kosmetycznym. Przed kolejnym zastosowaniem lakieru do paznokci Onypso należy całkowicie usunąć lakier kosmetyczny.

Nie połykać. Nie stosować na uszkodzonej skórze.
Nie stosować w okolicy oczu lub błon śluzowych.
Nie wdychać.

Przechowywanie

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.


Możliwe skutki uboczne

Możliwe działania niepożądane: stosowanie lakieru do paznokci Onypso jest zwykle dobrze tolerowane na paznokciach. Systematyczne stosowanie lakieru do paznokci Onypso na skórze otaczającej paznokieć może wywoływać łagodne działania niepożądane: zaczerwienienie, podrażnienie, łuszczenie się lub suchość.

Waga

Objętość netto 3 ml.

Dystrybutor

Pierre Fabre


Producent

Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o.,
ul. Belwederska 20/22,
00-762 Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.