Plastry na odciski z kwasem salicylowym Dr.Max, 12 sztuk

Linia produktów: Essentials

Pakiet 12 sztuk plastrów na odciski nasączonych kwasem salicylowym.

Dostępny
16,49

O produkcie: Plastry na odciski z kwasem salicylowym Dr.Max, 12 sztuk

100022528

Opis

DRMAX STORE VIEW Plastry na odciski z kwasem salicylowym.


Właściwości

DRMAX STORE VIEW Plastry powodują zmniejszenie ucisku na bolące miejsce, przynosząc natychmiastową ulgę. Dzięki noszeniu plastra przez dłuższy czas i spowodowanemu tym odcięciu powietrza, skóra staje się miękka, a w kreatynie gromadzi się woda. Dzięki temu procesowi skóra lub zrogowaciały konglomerat komórek ulegają zmiękczeniu i są łatwe do usunięcia. Usunięcie odcisku ułatwia dodatkowo masa wypełniająca pierścień, zawierająca kwas salicylowy i kwas mlekowy, a także saponiny, terpeny i balsam kopaiwa.


Skład

Substancja lecznicza: kwas salicylowy 35%; kwas mlekowy 1,2%, lanolina, wosk żółty, żywica świerkowa, kopolimer etylenu i octanu winylu, kłącze kosaćca, kompleks miedziowy chlorofilu, terpentyna, balsam kopaiwa, klej, włóknina, papier.


Jak stosować

Stosować zgodnie z zaleceniem. Najpierw należy usunąć folię ochronną. Na czystą i suchą stopę nałożyć plaster tak, aby pierścień ochronny otaczał odcisk, przez co plaster chroni zmienione chorobowo miejsce przed uciskiem i otarciami, przynosząc natychmiastową ulgę. Plaster należy starannie przykleić, dzięki czemu spełni funkcję opatrunku okluzyjnego. Umieszczona w pierścieniu włókninowym masa, zawierająca kwas salicylowy i kwas mlekowy oraz substancje pomocnicze, dodatkowo ułatwia usunięcie odcisku. Stosować plastry do momentu, aż odcisk zostanie usunięty, maksymalnie 10–14 dni. Każdy plaster należy nałożyć na ok. 24 godziny. Po zakończeniu kuracji można usunąć środkową część odcisku stosując ciepłą kąpiel stóp z użyciem soli i mydła. Jeżeli w trakcie zabiegów skóra stanie się wrażliwa i pojawi się zaczerwienienie, poczekać z nałożeniem kolejnych plastrów.


Przeznaczenie

Plaster na odciski przeznaczony jest do użytku zewnętrznego, jednorazowego, samodzielnego, wyłącznie na zmienioną skórę (odcisk). Zapewnia ochronę przed bolesnym uciskiem zmian skórnych, chroni przed otarciami oraz pomaga w skutecznym i bezpiecznym usuwaniu odcisków.


Ostrzeżenia

Plaster na odciski nie może być stosowany:

  • w przypadku znanej nadwrażliwości na kwas salicylowy, salicylany i na każdy z innych składników plastra
  • u niemowląt, dzieci, na chorą skórę (np. stany zapalne, rany, wypryski)
  • u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek (niewydolność nerek)
  • u pacjentów chorych na cukrzycę oraz pacjentów ze słabym krążeniem krwi i stanami zapalnymi naczyń krwionośnych

Kwas salicylowy może zwiększać przepuszczalność skóry dla innych leków stosowanych lokalnie. Plaster na odciski z kwasem salicylowym nie może stykać się z błoną śluzową. Szczególnie należy unikać kontaktu z oczami, nie może być stosowany na twarz. W przypadku ciąży i laktacji, zastosowanie plastrów musi być ograniczone do obszarów mniejszych niż 5 cm2. W przypadku wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem.


Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław

Producent

Langsteiner Sp. z o.o.
Mników 405
PL 32-084 Morawica, Poland


Typ produktu

Wyrób medyczny

Linia produktów


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.