Prewenit Balance T, suplement diety, 30 tabletek o przedłuzonym uwalnianiu

Suplement diety z witaminami: D, B1, B6, B12 oraz kwasem foliowym.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

21,86

O produkcie: Prewenit Balance T, suplement diety, 30 tabletek o przedłuzonym uwalnianiu

100009482

Opis

Suplement diety Prewenit Balance T zawierający L-tryptofan, witaminy: D, B1, B6, B12, kwas foliowy oraz cynk.

Właściwości

Prewenit Balance Tzapewnia pomoc w poprawie funkcji poznawczych i nastroju oraz wspiera i ochrania neurony. Zawiera witaminy: D, B1, B6, B12, kwas foliowy i cynk oraz ekstrakt z Griffonia simplicifolia, będący naturalnym źródłem 5-HTP, bezpośredniego prekursora serotoniny. Serotonina, współdziałając z melatoniną, koordynuje pracę zegara biologicznego, regulującego rytmy dobowe – snu i czuwania. Serotonina bierze udział w kluczowych funkcjach ośrodkowego układu nerwowego i, jako jeden z najważniejszych neuroprzekaźników, jest odpowiedzialna m. in. za poprawę nastroju, uczucie odprężenia i bezpieczeństwa. Z tego powodu serotonina nazywana jest często „hormonem szczęścia”. Prawidłowy poziom serotoniny ułatwia ponadto zasypianie, poprawia jakość snu oraz wpływa regulująco na apetyt. Witamina B1 (tiamina) pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, utrzymuje prawidłowość funkcji psychologicznych, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Witamina B12 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Witamina D pomaga w funkcjonowaniu układu odpornościowego, bierze udział w procesie podziału komórek oraz wpływa na metabolizm kości. Kwas foliowy pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, wpływa na zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia. Cynk przyczynia się do prawidłowego przebiegu czynności poznawczych. Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Tabela

Składniki1 tabletka% RWS*
L-tryptofan50 mg-**
Kwas foliowy600 mcg300
Witamina B63 mg214
Witamina B12500 mcg20000
Witamina D5 mcg (200 j.m.)100
Tiamina1,1 mg100
Cynk10 mg100

* % RWS - % realizacji w stosunku do referencyjnej wartości spożycia
** Brak ustalenia norm realizacji referencyjnej wartości spożycia


Skład

substancja wypełniająca – celuloza mikrokrystaliczna, glukonian cynku, L-tryptofan, cyjanokobalamina (witamina B12), substancja spulchniająca – hydroksypropylometyloceluloza, otoczka tabletki (alkohol poliwinylowy, glikol polietylenowy, talk, barwniki: dwutlenek tytanu, indygotyna), cholekalcyferol (witamina D), substancje przeciwzbrylające – sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), monoazotan tiaminy (witamina B1), kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy).

Jak stosować

Osoby dorosłe 1 tabletka, po posiłku, popijając wodą.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W razie wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem. Niezalecany dla osób poniżej 18 roku życia. Suplement diety nie może być stosowany u osób zażywających leki antydepresyjne. Suplement diety nie może być przyjmowany przez osoby uczulone na składniki tabletki, dzieci, chorych z niedokrwistością Addisona – Biermera oraz cierpiące na bezsenność. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Producent

Biofarm

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.