Meyra Medical Pro Orteza stawu skokowego rozmiar L

Rozmiar
Dostępny
69,17

O produkcie: Meyra Medical Pro Orteza stawu skokowego rozmiar L

100047209

Opis

Orteza unieruchamiająca stopę i staw skokowy.


Skład

PES, PE, PA


Jak stosować

  1. Aby właściwie dobrać rozmiar ortezy należy zmierzyć obwód stopy w skarpetce przez guz piętowy i podbicie.
  2. Zły dobór rozmiaru może powodować zmniejszenie efektywności działania ortezy.
  3. Włóż stopę w ortezę tak, aby pięta znalazła się w przeznaczonym dla niej otworze, ułóż język tak aby nie uciskał grzbietu stopy oraz chronił stopę przed sznurowaniem.
  4. Zasznuruj ortezę dokładnie tak jak zwykły but.
  5. Taśmę stabilizującą od strony przyśrodkowej poprowadź po wierzchu stopy, następnie zawiń wokół stawu skokowego i zapnij powyżej kostki przyśrodkowej. Taśmę stabilizującą od strony bocznej zawiń analogicznie. Silę stabilizacji można regulować poprzez właściwe naciągnięcie taśm stabilizujący.
  6. Spróbuj obciążyć kończynę i sprawdź czy siła za sznurowania zapewnia właściwą stabilizację. W razie potrzeby przesznuruj ortezę raz jeszcze dla uzyska nia pełnego komfortu i właściwej siły stabilizacji.

Przeznaczenie

Wspomaganie leczenia dysfunkcji i urazów stawu skokowego.

Ostrzeżenia

Niestabilne złamania wymagające usztywnienia w opatrunku gipsowym. Produkt jest przeznaczony do noszenia na skarpecie bawełnianej. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów związanych z użytkowaniem produktu prosimy o skontaktowanie się z lekarzem. Pacjenci z zaburzeniami dopływu krwi do kończyn, np. chorujący na cukrzycę lub chorobę naczyń obwodowych, muszą zachować szczególną ostrożność. Nie należy zakładać ortezy na otwarte rany.


Dystrybutor

MDH SP. Z O.O.

Producent

MDH Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.