Proovulin, suplement diety, 30 saszetek

Suplement diety zawiera kwas foliowy, który wspiera zdrowie organizmu.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

38,39

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Proovulin, suplement diety, 30 saszetek

100015578

Opis

Proovulin to suplement diety stworzony z myślą o kobiecie.

Właściwości

Preparat ten powstał z myślą o kobietach, które chcą wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie układu rozrodczego. Jest przeznaczony do stosowania w ramach przygotowań do ciąży. Proovulin bazuje na składnikach aktywnych, które wspierają kobiecy organizm w okresie planowania potomstwa. Są to:

  • mio-inozytol – aktywna biologicznie forma inozytolu; wspomaga proces prawidłowego dojrzewania oocytów, z których powstaje komórka jajowa,
  • kwas foliowy w aktywnej formie 5-MTHF (5-metylotetrahydrofolianu) – zaliczany jest do grupy folianów; uczestniczy w procesie podziału komórek; wspomaga wzrost tkanek matczynych w okresie ciąży; wspiera syntezę aminokwasów; przyczynia się do prawidłowej produkcji krwi,
  • witamina B6wspiera syntezę cysteiny, pomaga w regulowaniu aktywności hormonalnej; wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego,
  • witamina B12 – przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny; wspiera proces podziału komórek; uczestniczy w produkcji czerwonych krwinek.

Suplement diety Proovulin ma postać proszku do rozpuszczenia. Jedno opakowanie zawiera 30 saszetek, co wystarczy na miesięczną suplementację.

Kiedy brać Proovulin?

Na suplementację preparatem Proovulin możesz się zdecydować, gdy chcesz uzupełnić codzienną dietę w składniki aktywne. Sprawdzi się do stosowania w okresie przygotowań do ciąży – w celu wsparcia prawidłowej pracy układu rozrodczego.

Jak długo można stosować Proovulin?

Producent nie podaje informacji dotyczących czasu trwania suplementacji tym preparatem. W razie wątpliwości, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Proovulin w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących tego, czy stosowanie preparatu Proovulin jest bezpieczne w okresie ciąży. Natomiast suplement ten możesz spożywać w okresie karmienia piersią – nie istnieją ostrzeżenia zdrowotne dla kobiet w okresie laktacji. Jednak w razie wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem spożywania preparatu.


Tabela

Dzienna porcja (1 saszetka) zawiera:
Inozytol, w tym: 2000 mg
– Mio-inozytol 1951,22 mg
– D-Chiro-inozytol 48,78 mg
Witamina B6 1,4 mg (100%*)
5-MTHF, w tym: 418 µg
– Kwas foliowy 400 µg (200%*)
Witamina B12 2,5 µg (100%*)

* % referencyjnej wartości spożycia

Skład

składniki: mio-inozytol, D-Chiro-inozytol, chlorowodorek pirydoksyny, glukozamina 5MTHF, cyjanokobalamina.

Jak stosować

Przyjmować w trakcie posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: dorośli – 1 saszetka dziennie w trakcie posiłku. Zawartość saszetki rozpuścić w 100 ml letniej wody i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest osobom dorosłym, a w szczególności kobietom w okresie rozrodczym w celu uzupełniania diety w inozytol, kwas foliowy, witaminy B6 i B12.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.
Produkt przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

masa netto: 62,1 g

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.