Sideral Forte, suplement diety, kapsułki, 20 sztuk

Suplement diety z żelazem i witaminą C, które wspierają pracę organizmu.

Dostępny
71,49

O produkcie: Sideral Forte, suplement diety, kapsułki, 20 sztuk

100018034

Opis

Sideral® Forte to suplement diety zawierający żelazo i witaminę C.


Właściwości

Suplement diety Sideral Forte w kapsułkach to preparat uzupełniający dietę w niezbędne składniki, którymi są żelazo oraz witamina C. Wspiera rozwój i prawidłowe funkcjonowanie organizmu, redukuje uczucie zmęczenia, wspomaga prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i zapobiega rozwojowi niedokrwistości związanej z niedoborami żelaza.

Sideral Forte zawiera żelazo w postaci łatwo przyswajalnego pirofosforanu żelaza (III). Niedobór tego mikroelementu, który jest elementem strukturalnym hemoglobiny, powoduje rozwój anemii oraz nieprzyjemne objawy, takie jak osłabienie, męczliwość, bóle i zawroty głowy, problemy z koncentracją oraz zapamiętywaniem. Suplementowanie żelaza zawartego w Sideral Forte pozwala na uzupełnienie niedoborów, zwiększa poziom hemoglobiny we krwi, poprawia pracę jelit, wzmacnia skórę, paznokcie i włosy, poprawia koncentrację oraz redukuje częstotliwość uczucia zmęczenia i senności.

Witamina C w postaci kwasu askorbinowego ułatwia przyswajanie żelaza, dlatego osoby zmagające się z niedokrwistością powinny suplementować żelazo razem z witaminą C. Oprócz tego kwas askorbinowy jest antyoksydantem i uczestniczy w wielu przemianach metabolicznych. Wspomaga gojenie się ran, spowalnia procesy starzenia, a także wspiera prawidłową produkcję kolagenu, a tym samym zapewnia właściwe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i zmniejsza podatność na kontuzje. Naturalnie witamina C zwiększa odporność organizmu na różnego rodzaju infekcje.

Jak działa Sideral Forte?

Suplement diety pozwala na redukcję uczucia zmęczenia i polepszenie samopoczucia. Łatwo przyswajalne żelazo wzmacnia skórę, włosy i paznokcie, a także zapobiega anemii i jej objawom. Witamina C, oprócz właściwości, które wykazuje, zwiększa wchłanianie żelaza.

Kiedy brać Sideral Forte?

Zaleca się spożywanie suplementu diety w celu uzupełnienia diety w witaminę C oraz żelazo. Należy to robić w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na te składniki lub niewystarczającego spożycia ich. Zalecana porcja preparatu to 1 tabletka dziennie.

Jak długo można stosować Sideral Forte?

Sideral Forte można stosować tak długo, jak istnieje takie zapotrzebowanie.

Czy stosowanie Sideral Forte w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie podaje informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu w trakcie trwania ciąży. W tym szczególnym okresie należy skonsultować spożywanie suplementu z lekarzem.  


Tabela

Zawartość 1 kapsułki:
żelazo: 30 mg (w 1 kapsułce) RWS%: 214,3%,
witamina C: 70 mg (w 1 kapsułce) RWS%: 87,5%.


Skład

Składniki: Żelazo Sideral® r.m. - Sucrosomial® Iron (pirofosforan żelaza (III), skrobia ryżowa, emulgatory: estry sacharozy i kwasów tłuszczowych, lecytyna słonecznikowa, białka mleka, substancja przeciwzbrylająca: fosforan triwapniowy); żelatyna; substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; witamina C (L-askorbinowy); substancje przeciwzbrylające: hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu; barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu.

Jak stosować

Kapsułkę należy połknąć i popić wodą.

Dzienne spożycie

Zalecana dzienna porcja do spożycia: 1 kapsułka dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zróżnicowanej diety są ważne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia.
Przechowywać w temperaturze pokojowej (poniżej 25°C) unikając ekspozycji na wysokie temperatury, światło słoneczne i wodę. Data minimalnej trwałości dotyczy produktu nieotwartego i przechowywanego w odpowiednich warunkach. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

Zawartość netto: 20 kapsułek po 595mg.


Dystrybutor

PHARMAPOINT S.A,.
ul.Zbaszyńska 3,
91-342 Łódź


Producent

Junia Pharma S.r.l.
Via Delle Lenze 216/B
Pisa, Włochy


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.