Spumax Wzdęcia, 30 kapsułek

Wyrób medyczny, zawiera symetykon, który zmniejsza uczucie wzdęć.

Dostępny
15,19

O produkcie: Spumax Wzdęcia, 30 kapsułek

100015932

Opis

Spumax to wyrób medyczny, który zawiera 125 mg symetykonu.

Właściwości

Spumax Wzdęcia to wyrób medyczny w postaci doustnych kapsułek, który opracowano z myślą o osobach zmagających się nadmiernym gromadzeniem się gazów. Formuła preparatu bazuje na simetykonie — substancji pomocnej w łagodzeniu objawów żołądkowo-jelitowych, np. wzdęć czy niestrawności. Simetykon ze Spumax Wzdęcia wpływa również korzystnie na zmniejszenie bólu wywołanego przez skurcz w dolnej części brzucha, gazy pooperacyjne czy zespół jelita drażliwego. Substancja znajdująca się w składzie wyrobu medycznego oddziałuje też na wzdęcia będące konsekwencją stosowania niektórych leków, np. środków stosowanych w leczeniu cukrzycy, preparatów przeciwbólowych czy antybiotyków.

Simetykon zawarty w wyrobie medycznym Spumax Wzdęcia to mieszanina polimeru silikonu i dwutlenku krzemu, którą wykorzystuje się do objawowego leczenia wzdęć od 1952 roku. Ta w pełni bezpieczna substancja powierzchniowo czynna nie ma żadnego wpływu na źródło dolegliwości. Przyczynia się wyłącznie do redukcji jej objawów, czyli nadmiaru zgromadzonych w układzie pokarmowym gazów. Odbywa się to poprzez zmniejszanie napięcia powierzchniowego pęcherzyków gazu, co z kolei ułatwia ich wchłanianie przez ścianę jelita lub usuwanie na skutek ruchów perystaltycznych.

Simetykon znajdujący się w składzie Spumax Wzdęcia to substancja oddziałująca miejscowo, która nie wchłania się w przewodzie pokarmowym i jest wydalana wraz z kałem w niezmienionej postaci.

Kiedy brać Spumax Wzdęcia?

Możesz stosować wyrób medyczny, jeśli chcesz złagodzić wzdęcia, uczucie pełności, niestrawność czy odbijanie. Produkt zaleca się spożywać również przed badaniami diagnostycznymi w obrębie jamy brzusznej, aby zmniejszyć ilość gazów w przewodzie pokarmowym i tym samym poprawić przejrzystość obrazów.

Jak długo można stosować Spumax Wzdęcia?

W razie potrzeby wyrób medyczny Spumax Wzdęcia może być stosowany długotrwale.

Czy stosowanie Spumax Wzdęcia w ciąży jest bezpieczne?

Wyrób medyczny Spumax Wzdęcia jest odpowiedni dla kobiet w ciąży.


Skład

1 kapsułka miękka zawiera 125 mg symetykonu.
Substancje pomocnicze: żelatyna, 85% glicerol, żółcień chinolinowa (E104).

Jak stosować

Doustnie

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych: dorośli i młodzież od 14 roku życia: 1-2 kapsułki doustnie, do 3 razy na dobę.
przygotowania do badania: dorośli, młodzież i dzieci od 6 roku życia: 2-3 kapsułki dzień przed badaniem i 1 kapsułka rano w dniu badania.

Ostrzeżenia

Przed zastosowaniem wyrobu medycznego należy zapoznać się z dołączoną do niego instrukcją użycia, która zawiera istotne informacje dotyczące sposobu i warunków jego stosowania.

Dystrybutor

TACTICA PHARMACEUTICALS SP. Z O.O.

Producent

CATALENT GERMANY EBERBACH GMBH
Gammbelsbacher Strasse 2
Eberbach/Baden Niemcy

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.