Streboxar, suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety w kapsułkach doustnych z kompleksem witamin z grupy B.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

33,51

O produkcie: Streboxar, suplement diety, 30 kapsułek

100018431

Opis

Suplement diety Streboxar przeznaczony jest dla osób dorosłych. Uzupełnia dietę w składniki wspierające procesy zachodzące w układzie nerwowym – zarówno w ośrodkowym (centralnym), czyli mózgu i rdzeniu kręgowym oraz obwodowym.


Właściwości

Streboxar to suplement diety bogaty w składniki aktywne mające korzystny wpływ na układ nerwowy. Zawiera monofosforan urydyny (UMP), czyli związek wchodzący w skład kwasu rybonukleinowego (RNA), który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, zwłaszcza włókien nerwowych. Odgrywa bowiem ważną rolę w procesie syntezy fosfatydylocholiny, będącej składnikiem błon komórkowych. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Obecne w składzie Streboxar witaminy z grupy B takie jak witamina B1 (tiamina), witamina B6 (pirydoksyna) i witamina B12 (cyjanokobalamina) wspierają prawidłowe działanie całego systemu nerwowego. Odpowiadają za utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego we wszystkich komórkach organizmu. Witamina B12 i kwas foliowy, który uzupełnia skład preparatu Streboxar, biorą udział w procesie podziału komórek, który jest niezbędny do ich odnowy. Z kolei połączenie witamin: B6, B12 i kwasu foliowego zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia oraz przyczynia się do utrzymania właściwych funkcji psychologicznych, które odzwierciedlają prawidłową pracę układu nerwowego.

Przesyłanie impulsów między komórkami nerwowymi (neuronami), a także funkcje transportowe w tych komórkach wymagają nie tylko energii, ale też nieustannej przebudowy fosfolipidów w błonach komórkowych. W związku z tym w składzie preparatu znalazła się również cholina – związek będący prekursorem fosfolipidów znajdujących się w składzie błon komórkowych.

Cholina stanowi istotny element w przebiegu różnych szlaków metabolicznych, w tym szlaku syntezy neuroprzekaźnika – acetylocholiny. W połączeniu z witaminą B6 i B12 oraz kwasem foliowym pełnią inną ważną funkcję, ponieważ składniki te wspólnie przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Homocysteina wpływa na naczynia krwionośne, w tym te, którymi krew dopływa do poszczególnych obszarów ośrodkowego układu nerwowego (mózgu).

Kiedy brać Streboxar?

Streboxar stosuje się celem uzupełniania diety w składniki wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Jak długo można stosować Streboxar?

Producent nie podaje żadnych zaleceń odnośnie zakresu stosowania Streboxar. Wskazana jest więc konsultacja z lekarzem lub farmaceutą.

Czy stosowanie Streboxar w ciąży jest bezpieczne?

Kobiety w ciąży przed zastosowaniem suplementacji Streboxar powinny zasięgnąć porady lekarza i omówić korzyści oraz zagrożenia wynikające z przyjmowania preparatu w tym szczególnym czasie. To samo tyczy się kobiet w okresie karmienia.


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS*
Monofosforan urydyny (UMP) 100 mg ---
Cholina 82,5 mg ---
Witamina B6 4 mg 286%
Witamina B1 (tiamina) 2,5 mg 227%
Witamina B12 3 mcg 120%
Kwas foliowy 400 mcg 200%


*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Skłądniki: dwuwinian choliny, substancja wypełniająca - celuloza, sól sodowa monofosforanu urydyny (źródło monofosforanu urydyny - UMP), żelatyna, substancje przeciwzbrylające - dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, chlorowodorek pirydoksyny, chlorowodorek tiaminy, barwniki - dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, kwas pteroilomonoglutaminowy, cyjanokobalamina.

Jak stosować

Doustnie.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić przed światłem.

Producent

UNIPHARM HOLDINGS
ul. Puławska 428,
02-884 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.