Tanno-Hermal Lotio, 100 g

Wyrób medyczny z tlenkiem cynku i talkiem, osusza sączące się rany.

Dostępny
22,01

O produkcie: Tanno-Hermal Lotio, 100 g

100005390

Opis

Tanno-Hermal Lotio to materiał medyczny, który dzięki zawartym w nim syntetycznym garbnikom i ich fizyko-chemicznym, ściągającym właściwościom, osusza sączące poinfekcyjne zmiany skórne. Tanina wraz z substancjami stałymi- tlenkiem cynku i talkiem-wiąże wydzielinę z ran i tworzy barierę ochronną na całej zmienionej chorobowo powierzchni skóry.
Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących partii skóry, a co za tym idzie zamykanie się ran, odbiera pożywkę bakteriom i grzybom oraz zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji skórnej. Dodatkowo powstanie bariery ochronnej zmniejsza swędzenie i podrażnienie. Tanno-Hermal Lotio chroniąc podrażnioną skórę, umożliwia jej regenerację.

Właściwości

Tanno-Hermal Lotio to wyrób medyczny w postaci płynu przeznaczony do użytku zewnętrznego. Produkt opracowano z myślą o osuszaniu sączących wydzielin z ran powstałych na skutek infekcji lub powierzchniowych chorób skóry. Usunięcie wilgoci z obszarów objętych stanem zapalnym ma na celu zamknięcie ran i odebranie pożywki bakteriom i grzybom. Wysuszenie wydzielin umożliwia też zahamowanie dalszego rozwoju infekcji skórnej i złagodzenie towarzyszących jej dolegliwości.

Formuła wyrobu medycznego Tanno-Hermal Lotio opiera się na syntetycznych garbnikach (taninach). Skład preparatu wzbogacono o tlenek cynku i talk.

  • Taniny wykazują szczególne fizykochemiczne właściwości wpływające na ściągnięcie i osuszenie sączącej i zainfekowanej zmiany skórnej.
  • Tlenek cynku i talk wspomagają działanie tanin i przyczyniają się do utworzenia warstwy ochronnej na obszarze dotkniętym chorobą. Dzięki temu wspierają regenerację podrażnionej skóry i wpływają na jej szybszą odbudowę. Dodatkowo pomagają łagodzić uczucie swędzenia i pieczenie.

Wyrób medyczny Tanno-Hermal Lotio jest odpowiedni dla osób w każdym wieku. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących stosowania preparatu u dzieci czy osób starszych.

Kiedy stosować Tanno-Hermal Lotio?

Sięgnij po preparat Tanno-Hermal Lotio, jeśli zależy Ci na osuszeniu ran znajdujących się w fałdach skóry — pod pachami, w okolicy narządów płciowych i odbytu, pod piersiami, między palcami rąk, a także między udami. Produkt sprawdza się również jako środek wspomagający w pieluszkowym zapaleniu skóry, wysypkach skórnych, ospie wietrznej i opryszczce wargowej. Wyrób wykorzystuje się również w łagodzeniu nadmiernego pocenia.

 Jak długo można stosować Tanno-Hermal Lotio?

Stosuj preparat Tanno-Hermal Lotio tak długo, jak potrzebujesz. Jeśli po 14 dniach dolegliwości nie ustąpią, skontaktuj się z lekarzem.

Czy stosowanie Tanno-Hermal Lotio w ciąży jest bezpieczne?

Produkt Tanno-Hermal Lotio jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.


Skład

100 g preparatu zawiera: talk 19,5 g, tlenek cynku 15,0 g, garbniki syntetyczne 1,0 g. Pozostałe składniki produktu to :woda oczyszczona, 85% glicerol, tri[alkil{C<16>-C<18>}poli(oksyetylen)-4]fosforanu (Hostaphat KW 340 N), lecytyna, koloidalny roztwór dwutlenku krzemu, alkohol izopropylowy, 4-hydroksybenzoesan metylu, sól sodowa karagenanu.

Jak stosować

Tanno-Hermal Lotio jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego.
Cienką warstwę Tanno-Hermal Lotio należy nanosić wyłącznie na zmiany skórne, raz lub dwa razy dziennie. W razie konieczności możliwe jest częstsze stosowanie wyrobu.
Przed użyciem należy silnie wstrząsnąć butelką.

Dzienne spożycie

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

Tanno-Hermal Lotio należy stosować do osuszania sączących się wydzieli z ran, spowodowanych infekcjami, swędzącymi, powierzchniowymi chorobami skóry. Tanno-Hermal LLotio poleca się szczególnie do stosowania w fałdach skóry (pachy, okolice narządów płciowych i odbytu, pod piersiami, między udami, między palcami rąk i stóp), jako środek wspomagający przy pieluszkowym zapaleniu skóry oraz do miejscowego leczenia swędzących i sączących wysypek skórnych.
Tanno-Hermal Lotio stosowany jest też w leczeniu nadmiernego pocenia się.

Ostrzeżenia

Wyrobu medycznego Tanno-Hermal Lotio nie wolno stosować przypadku stwierdzonej nadwrażliwości na taninę syntetyczną, parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny: E 214-E 219), soję, orzeszki ziemne lub na pozostałe składniki wyrobu.
Nie wolno stosować wyrobu Tanno-Hermal Lotio do oczu.

Możliwe skutki uboczne

Niezbyt często (> 1/1 000 do < 1/100) mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości skórnej (wyprysk kontaktowy) oraz łagodne podrażnienia skóry takie jak pokrzywka, zaczerwienienie czy swędzenie.
Reakcje nadwrażliwości na syntetyczną taninę zawartą w Tanno-Hermal Lotio odnotowano zaledwie w pojedynczych przypadkach.
Ponieważ Tanno-Hermal Lotio zawiera 4-hydroksybenzoesan metylu, jego stosowanie może powodować pokrzywkę. Możliwe są także opóźnione reakcje nadwrażliwości (wyprysk kontaktowy). Rzadko mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości w postaci pokrzywki czy skurczu oskrzeli.

Waga

100 g

Dystrybutor

Almirall Sp. z o.o.
Pileckiego 63
02-781 Warszawa

Producent

Almirall Hermal GmbH

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.