Urgo Szybko Gojenie Ran, opatrunek, 8 sztuk

Marka: URGO
Dostępny
19,69

O produkcie: Urgo Szybko Gojenie Ran, opatrunek, 8 sztuk

100045821

Opis

Urgo Szybko Gojenie Ran, opatrunek, 8 sztuk to wyrób medyczny wspomagający szybkie gojenie się ran powierzchownych. 


Właściwości

Urgo Szybko Gojenie Ran, opatrunek, 8 sztuk to samoprzylepne opatrunki, składające się z przezroczystego podłoża oraz kompresu hydrokoloidowego.

  • Transparentne podłoże opatrunku jest nieprzepuszczalne dla wody, ergonomiczne, wyjątkowo cienkie, chroni przed uciskiem i otarciami.
  • Opatrunek zapewnia dyskretną ochronę i dopasowuje się do miejsca rany
  • Hydrokoloidowy kompres – zabezpiecza, tworzy środowisko korzystne dla szybkiego gojenia, a także umożliwia bezbolesne usuwanie opatrunku.
  • Wodoodporny.

Opatrunek jest przeznaczony do stosowania na rany powierzchniowe (skaleczenia, zadrapania) po ustaniu krwawienia. Opatrunek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat (młodsze dzieci mogą stosować opatrunek pod nadzorem rodziców lub osób dorosłych).


Jak stosować

  1. Oczyścić i zdezynfekować ranę roztworem antyseptycznym, który nie zawiera alkoholu. Zatamować możliwe krwawienie i osuszyć ranę za pomocą sterylnego gazika.
  2. Otworzyć saszetkę i wyjąć opatrunek. Opatrunek ogrzać w dłoniach, aby ułatwić jego formowanie
  3. Zdjąć pierwszą osłonę ochronną, unikając dotykania palcami środkowej części plastra i umieścić opatrunek hydrokoloidowy centralnie na ranie. Rana musi być całkowicie przykryta kompresem hydrokoloidowym (część środkowa).
  4. Zdjąć drugą osłonę, jednocześnie wygładzając i przyciskając krawędzie opatrunku, aby poprawić przyleganie.

Dzienne spożycie

Opatrunek nie powinien pozostawać na miejscu dłużej niż od 2 do 3 dni.


Przeznaczenie

Rany powierzchowne.


Ostrzeżenia

Nie rozciągać opatrunku podczas nakładania, nie przecinać. Opatrunek do jednorazowego użytku: nie zmieniać położenia już nałożonego opatrunku, nie używać ponownie tego samego opatrunku (ryzyko zakażenia). W razie pozostania kleistych pozostałości hydrokoloidu na skórze zalecane jest namoczenie w wodzie. Nie stosować opatrunki ani nie usuwać już zastosowanego opatrunku i zasięgnąć porady lekarza: - jeżeli stan rany pogarsza się lub jeśli nie ma poprawy po 6 dniach stosowania, - w obecności objawów zakażenia (zaczerwienienie, ból, uczucie gorąca, obrzęk wokół rany, ropa itp.), - w razie jakichkolwiek wątpliwości lub dyskomfortu. Pacjenci z cukrzycą powinni stosować opatrunki hydrokoloidowe wyłącznie pod kontrolą lekarza lub pielęgniarki. W przypadku jakichkolwiek ran zlokalizowanych na twarzy należy zasięgnąć porady lekarza ze względów estetycznych. Nie używać opatrunków dłużej niż przez kolejne 30 dni.

Przechowywać w temperaturze pokojowej oraz nie wystawiać produktu na długotrwałe działanie światła. Nie używać po upływie terminu ważności (podanego na opakowaniu i saszetce). Opatrunki przychowywać w oryginalnym opakowaniu.

Przeciwwskazany w przypadku oparzeń, zakażonych ran, ran z ryzykiem wtórnego zakażenia (szczególnie ran powstałych przed upływem ponad 24 godzin), zapaleniu tętnic kończyn dolnych oraz w przypadku zakażonej stopy cukrzycowej.


Dystrybutor

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa


Producent

Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.