Wella Professionals

Wella Professionals to marka z ponad 135-letnim doświadczeniem. Została założona przez Franza Strohera, czyli fryzjera podróżującego po Francji, Holandii, Niemczech i Szwajcarii. Do tej samej firmy należy również kilka innych marek – Wellaton, Wellaflex, Shockwaves i Londa.

Sortuj według

   Kosmetyki do koloryzacji i pielęgnacji Wella Professionals

   Wella Professionals produkuje przede wszystkim kosmetyki do koloryzacji włosów. To farby, produkty do trwałej ondulacji Wella Creatine+, wyroby do pielęgnacji i akcesoria dla profesjonalistów. Do najważniejszych serii marki warto zaliczyć Koleston Perfect, Color Fresh, Shinefinity, Color Re-New, Welloxon Perfect, Illumina Opal Essence czy Magma by Blondor. Ceny kosmetyków do włosów Wella Professionals różnią się w zależności od ich przeznaczenia i pojemności.

   Wśród najpopularniejszych produktów marki warto wyróżnić maskę intensywnie odbudowującą włosy Wella Fusion Professionals Fusion Intense Repair. To kosmetyk do włosów zniszczonych, który pomaga ograniczyć dalsze zniszczenia. Produkt zawiera aminokwasy i zmikronizowane lipidy. W farbach do włosów Wella Professionals wykorzystywana jest technologia MicroLight. To innowacyjne rozwiązanie używane od 20 lat. Pomaga uchronić łuskę włosa przed uszkodzeniami, jednocześnie utrzymując jej przejrzystość. Marka oferuje też delikatny krem Color Touch, o bezamoniakowej formuły z keratyną. Wella Professionals prowadzi też szkolenia dla stylistów.

   Kosmetyki Wella Professionals produkowane w trosce o środowisko

   Wella Professionals podejmuje liczne działania, które mają na celu zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Marka używa 100% aluminium pochodzącego z recyklingu. Rocznie jest to ponad 700 ton tego metalu. Co więcej, tubki produktów do farbowania Wella Professionals w Dr. Max nadają się do ponownego recyklingu. Marka ogranicza też zużycie surowców używanych do produkcji nakrętek. Rocznie taka zmiana pozwala na zmniejszenie zużycia plastiku o 180 ton rocznie. Wella Professionals stosuje też 85% kartonu z recyklingu. Zakład produkcyjny marki Wella Professionals znajduje się w Niemczech. Korzysta on w 100% z odnawialnych źródeł energii elektrycznej. Najpopularniejsze serie wyrobów tego producenta nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Cechują się bardziej ekologiczną formułą.