Odżywki do włosów

  (312)
Sortuj według
Odżywki do włosów

Odżywki do włosów

Odżywka do włosów — podstawa dogłębnej pielęgnacji


Pielęgnacja włosów jest tak samo istotna, jak dbanie o dobrą kondycję skóry twarzy i całego ciała. Zdrowe, zadbane włosy potrafią być pięknym atutem kobiety, ale także i mężczyzny. Włosy reagują na zmiany zachodzące w Twoim organizmie oraz na czynniki zewnętrzne, dlatego ważne jest, aby codziennie poświęcić im kilka minut i zadbać o to, aby były odpowiednio odżywione. Niestety czynniki środowiskowe, jak  wiatr, woda, słońce, zanieczyszczenia, a także zabiegi chemiczne mają bardzo niekorzystny wpływ na wygląd i zdrowie Twoich włosów. Do tego dochodzi ich naturalna struktura i natura, która nie zawsze jest taka, jakbyśmy chcieli.


 


Włosy mogą mieć tendencję do przesuszania lub nadmiernego przetłuszczania się, mogą mięć słabą wytrzymałość i być łamliwe, puszyć się, czy opadać pomimo stosowanych kosmetyków. Niestety stosowanie szamponu do włosów nie zawsze będzie wystarczające, zwłaszcza jeśli Twoje włosy mają większe potrzeby. Odżywka do włosów powinna stać się produktem, który regularnie używasz do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Stosowanie jej może pomóc Ci w przywróceniu i zachowaniu ich naturalnej równowagi.


 


Odżywki do pielęgnacji włosów mają za zadanie zaspokajać naturalne potrzeby włosów. Uzupełniać mikroelementy, witaminy i minerały. Nawilżać i dotleniać, a przy okazji wygładzać i wspomagać pielęgnację rozdwajających się końcówek. Istotny wpływ na odżywianie włosów ma również to, co spożywasz, dlatego dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze powinna być stałym elementem Twoich posiłków.


 


Profesjonalne odżywki do włosów


 


W zależności od rodzaju odżywki, jakiej używasz może ona mieć bardziej lub mniej skuteczny wpływ na poprawę kondycji włosów. Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego produktu jest określenie natury Twoich włosów. Zazwyczaj nie mamy z tym problemu, ponieważ po kilkunastu latach już wiemy, czy nasze włosy są suche, łamliwe czy może mają tendencję do przetłuszczania. W wypadku tych ostatnich tradycyjna odżywka nawilżająca do włosów może nie być najlepszym wyborem. Należy zastąpić je kosmetykiem przeznaczonym wyłącznie dla tego typu włosów, ponieważ potrzebują one szczególnej pielęgnacji, która zapobiegnie nadprodukcji sebum.


 


Profesjonalne odżywki do włosów podzielone są na różne rodzaje. Wśród nich znajdziemy między innymi odżywki do włosów suchych, łamliwych, rozdwajających się, do włosów po zabiegach chemicznych, osłabionych i potrzebujących intensywnego nawilżenia. Produkty te są również podzielone ze względu na naturę włosów. Inna odżywka będzie skuteczna dla włosów kręconych, a z kolei włosy proste będą mieć zapotrzebowanie na inne składniki odżywcze. Odżywki do włosów kręconych nie tylko pielęgnują i regenerują, ale również ułatwiają zachowanie naturalnej sprężystości włosów kręconych. Loki wymagają od Ciebie nieco innej pielęgnacji i modelowania niż włosy proste, czy nawet delikatnie falowane. Aby włosy kręcone wyglądały estetycznie, nie puszyły się i nie plątały, warto stosować kosmetyki, które są im dedykowane.


 


Kosmetyki do włosów dzielą się również ze względu na czas i sposób ich stosowania. Dlatego w ofercie znajdziesz zarówno maski regenerujące, które należy potrzymać na włosach przez określony czas, odżywki z krótkim czasem trzymania, a także wygodne i praktyczne produkty, jak odżywka bez spłukiwania. Pamiętaj jednak, że w znacznej większości przypadków odżywka do włosów bez spłukiwania nie ma tylu cennych składników, co maska regenerująca i jej efekt może być znacznie bardziej krótkotrwały. Dlatego, nie powinna ona na stałe zastąpić innych kosmetyków odżywczych, a raczej stać się praktycznym produktem używanym wtedy, kiedy brakuje Ci czasu na dogłębną pielęgnację.


 


 


Odżywianie włosów — jaki skład kosmetyków pielęgnujących jest najlepszy?


 


Dobre odżywki do włosów to te, które w składzie mają substancje bogate w wartości odżywcze dla cebulki i struktury włosa. Pamiętaj, że włosy należy odżywiać u źródła, a więc odpowiednia pielęgnacja skóry głowy również ma tutaj istotne znaczenie. Kosmetyki do włosów powinny mieć w składzie olejki o działaniu nawilżającym i ochronnym. Na włosach dobrze sprawdza się olejek arganowy czy olejek jojoba. Zwróć uwagę, aby wchodziły one w skład odżywki, którą wybierasz. Innymi wartościowymi składnikami są także wyciągi roślinne, na przykład z aloesu, rokitnika, skrzypu, pszenicy, lipy, czy awokado. Składniki te w dużych ilościach możesz znaleźć zarówno w profesjonalnych, jak i naturalnych kosmetykach do włosów. Dużą zaletą tych ostatnich jest fakt, że naturalne odżywki nie zawierają sztucznych składników, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania podrażnień skóry.


 


Na rynku dostępne są także specjalistyczne odżywki do włosów wypadających, które pielęgnują skórę głowy oraz włosy od nasady po końcówki. Wspomagają wzrost i zapobiegają przedwczesnemu wypadaniu, wzmacniając cebulki i odżywiając skórę głowy oraz same włosy. W ich składzie często znajdziesz takie substancje jak wyciąg ze skrzypu, z pokrzywy, nagietka, rumianku, a także kompleks witamin odżywczych z grupy B. Witamina A oraz witamina E jest równie często spotykanym i wartościowym składnikiem kosmetyków odżywczych.  Warto jest także spróbować w pełni naturalnych masek do włosów wykonanych w domu. Jest to czasochłonna praktyka, ale wykonywana raz na określony czas potrafi przynieść widoczne efekty w postaci zdrowych, elastycznych i odżywionych włosów. 

Marki powiązane z kategorią: Odżywki do włosów