Xedrenio Forte, krople do oczu, 10 ml

Dostępny
25,41
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100018434

Właściwości

Zastosowanie kropli do oczu powoduje szybkie złagodzenie objawów suchości oka. Poprzez zastosowanie kropli XEDRENIO Forte można złagodzić objawy suchości oka i zapobiec dalszym komplikacjom spowodowanym przez ten stan.

Produkt XEDRENIO Forte ma postać lepkich kropli, które sprawiają, że hialuronian sodu dłużej utrzymuje się na powierzchni oka, zapewniając w ten sposób długotrwałe nawilżanie i lepszą ochronę. W przypadku stosowania u osób noszących soczewki kontaktowe zalecane jest ich zdjęcie na 15 minut podczas stosowania produktu. Hialuronian sodu obecny jest naturalnie w ciele szklistym oka. XEDRENIO Forte, krople do oczu poprzez obecność hialuronianu sodu, wraz z każdym mrugnięciem powieki po zastosowaniu, tworzy barierę ochronną na powierzchni oka, usuwając uczucie suchości, piasku w oku oraz podrażnienia.

Zastosowana technologia aplikacji pozwala na bezpieczne stosowanie produktu, a także zapobiega zakażeniu roztworu po jego otwarciu.

Skład

chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, fosforan dwusodowy bezwodny, hialuronian sodu 0,4%, woda oczyszczona.

Jak stosować

Należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, a następnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli po całej powierzchni oka.

Przeznaczenie

Krople do oczu wskazane są do łagodzenia objawów silnego wysuszenia oczu.

Ostrzeżenia

Okres ważności po pierwszym otwarciu wynosi 180 dni. Nie należy stosować produktu po upływie daty ważności.

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30°C, w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli pacjent stwierdzi naruszenie lub zniszczenie aplikatora, nie należy stosować produktu.

Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.

Nie są znane żadne interakcje pomiędzy kroplami XEDRENIO i płynami do soczewek kontaktowych, innymi kroplami do oczu lub maściami stosowanymi do oczu. Jeśli pacjent stosuje inny produkt do oka, należy odczekać przynajmniej 15 minut pomiędzy aplikacjami.

Waga

Masa/objętość netto: 10 ml

Producent

UNIPHARM HOLDINGS
ul. Puławska 428,
02-884 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.