Xedrenio Forte, krople, 10 ml

Wyrób medyczny - ochronne, gęste krople do oczu bez konserwantów.

Dostępny
27,78

O produkcie: Xedrenio Forte, krople, 10 ml

100018434

Opis

Xedrenio Forte krople do oczu bez konserwantów, przeznaczone są do zmniejszenia objawów silnego wysuszenia oczu oraz w celu ochrony, nawilżenia oraz wygładzenia powierzchni oka.


Właściwości

Xedrenio Forte to sterylny roztwór ze składnikami, które pomagają poradzić sobie z suchością i uczuciem obecności piasku w oku. Wspierają walkę komplikacjami spowodowanymi przez zbyt suchą powierzchnię oka.  Hialuronian sodu zawarty w preparacie pomaga stworzyć barierę ochronną na powierzchni oka i poradzić sobie z uczuciem suchości, podrażnienia i obecności piasku pod powieką. Odpowiada za nawilżanie oczu. Preparat cechuje się zwiększoną lepkością, która wpływa na czas utrzymywania się hialuronianiu na powierzchni oka.

Xedrenio Forte umieszczono w opakowaniu z trzema barierami z systemem 3K. Taka budowa ogranicza wnikanie drobnoustrojów do wnętrza buteleczki. Opakowanie składa się ze srebrnej spirali, systemu zastawek i filtra. Dzięki temu preparat nie zawiera konserwantów. Po otwarciu należy zużyć go w ciągu 180 dni. Wyrób medyczny może być stosowany po zabiegach chirurgicznych. Opakowanie powinno być używane przez jedną osobę, ze względów higienicznych.

Jak stosować krople Xedrenio Forte?

Preparat Xedrenio Forte należy zaaplikować do worka spojówkowego po 1-2 krople. Następnie wystarczy mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia produktu po powierzchni oka. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych powinny zdjąć je na 15 min podczas aplikacji preparatu.

Jak często stosować krople Xedrenio Forte?

Krople Xedrenio Forte można stosować wielokrotnie w ciągu dnia, w zależności od własnych potrzeb.

Kiedy stosować krople Xedrenio Forte?

Preparat Xedrenio Forte jest przeznaczony dla osób borykających się z silnym wysuszeniem oka, pacjentów powyżej 65. roku życia, stosujących wysuszające krople wykorzystywane przy leczeniu jaskry oraz przyjmujących leki na inne jednostki chorobowe, jak nadciśnienie czy reumatoidalne zapalenie stawów. Produkt może być też używany przy cukrzycy, astmie i schorzeniach tarczycy.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kropel Xedrenio Forte?

Preparatu Xedrenio Forte nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.


Skład

chlorek sodu, diwodorofosforan sodu dwuwodny, fosforan dwusodowy bezwodny, hialuronian sodu 0,4%, woda oczyszczona.

Jak stosować

Należy podać 1-2 krople do worka spojówkowego, a następnie mrugnąć powieką kilka razy w celu rozprowadzenia kropli po całej powierzchni oka.

Przeznaczenie

Krople do oczu wskazane są do łagodzenia objawów silnego wysuszenia oczu.

Ostrzeżenia

Okres ważności po pierwszym otwarciu wynosi 180 dni. Nie należy stosować produktu po upływie daty ważności.

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 30°C, w oryginalnym opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli pacjent stwierdzi naruszenie lub zniszczenie aplikatora, nie należy stosować produktu.

Dla zapewnienia bezpiecznej aplikacji i odpowiedniego poziomu higieny, każde opakowanie kropli powinno być używane wyłącznie przez jednego użytkownika.

Nie są znane żadne interakcje pomiędzy kroplami XEDRENIO i płynami do soczewek kontaktowych, innymi kroplami do oczu lub maściami stosowanymi do oczu. Jeśli pacjent stosuje inny produkt do oka, należy odczekać przynajmniej 15 minut pomiędzy aplikacjami.

Waga

Masa/objętość netto: 10 ml

Dystrybutor

UNIPHARM HOLDINGS SP. Z O.O.

Producent

UNIPHARM HOLDINGS
ul. Puławska 428,
02-884 Warszawa


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.