Paski testowe do glukometrów

  (4)
Sortuj według
  Paski testowe

  Paski testowe

  Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną i wymagającą od Ciebie wielu wyrzeczeń. Jednak przede wszystkim wymaga także konsekwencji, zwłaszcza w regularnym badaniu poziomu cukru we krwi. Każdy diabetyk zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą niekontrolowana cukrzyca. Dlatego podstawowym wyposażeniem do samodzielnego sprawdzania poziomu cukru jest nie tylko glukometr, ale i jego niezbędne akcesoria, czyli paski do badania poziomu cukru we krwi.
  Paski testowe do glukometru pozwalają na samodzielne określenie poziomu glukozy we krwi. Mogą pomóc także w sprawdzaniu poziomu cholesterolu, trójglicerydów i ciał ketonowych.
  Samodzielne badanie polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi od chorego, a następnie umieszczenia jej na pasku. Krew pobierana jest zwykle z opuszka palca. Paski testowe dla diabetyków zaprojektowano tak, aby przy współpracy z glukometrem umożliwiały wykonywanie pomiarów w warunkach domowych. Wizyty w przychodni w celu kontroli poziomu glukozy kilka razy dziennie mogłyby być dla Ciebie bardzo uciążliwe.
  Prawidłowo przechowywane paski testowe są odporne na wilgoć oraz zanieczyszczenia. Przy prawidłowym użytkowaniu, ich struktura minimalizuje ryzyko zafałszowania wyniku końcowego, dzięki substancji, którą są pokryte. Paski testowe do glukometru to akcesoria jednorazowego użytku.
  Wykonanie pomiaru bez paska testowego przy użyciu glukometru, który pasków wymaga, jest niemożliwe. Jeśli zauważysz, że Twoje wyniki odbiegają od normy, niezwłocznie zgłoś się na konsultację do specjalisty.