Sortuj według
Suplement diety w formie tabletek zawierający wyciąg z liści morwy białej.
Dla diabetyków

Dla diabetyków

Leki i suplementy dla diabetyków

Diabetycy zwracają szczególną uwagę na skład produktów żywnościowych czy stosowanych leków. Cukrzyca wymaga eliminacji cukru z diety, co bywa problematyczne zwłaszcza w przypadku żywności. Substancje słodzące znaleźć można m.in. w słodyczach, napojach, jogurtach, płatkach śniadaniowych, kremach kanapkowych, ale zdarza się, że znajdują się również w pieczywie czy wędlinach. To, o czym rzadziej się mówi to fakt, że również leki i suplementy zawierają dodatkowe substancje, które mogą być niebezpieczne dla diabetyków. Dlatego przy wyborze suplementów, czy witamin, a także popularnych leków bez recepty należy zachować szczególną ostrożność.

Odpowiedni lek dla diabetyka powinien być pozbawiony dodatkowych składników słodzących i w bezpieczny sposób działać na poziom cukru we krwi. O ile leki na cukrzycę są powszechnie dostępne w aptece i ich wybór jest całkiem spory, witaminy i suplementy dla diabetyków dopiero stają się popularne i dostępne w różnych postaciach. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem dokładnie upewnić się, że dany preparat jest bezpieczny dla zdrowia. Jeśli na ulotce nie znajduje się taka informacja, należy skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem. W tej sekcji na stronie znajdziesz różnego rodzaju leki i suplementy dla diabetyków oraz specjalnie stworzone kosmetyki dla diabetyków, które mają ułatwiać codzienne funkcjonowanie i dobre samopoczucie.Tabletki na cukrzycę oraz leki bez dodatku cukru

Preparaty dla cukrzyków stanowią coraz większą grupę dostępną w sprzedaży, zarówno w sklepach spożywczych, jak i w aptekach. Producenci farmaceutyczni dbają o to, aby diabetycy bezpiecznie mogli zażywać leki, bez podwyższonego ryzyka dla zdrowia. Tabletki na cukrzycę nie są jedynym lekiem, zażywanym przez diabetyków. Istnieje zapotrzebowanie również na inne leki, witaminy i suplementy dla diabetyków o leczniczym działaniu. Leki na przeziębienie, środki przeciwbólowe, preparaty przeciwgorączkowe, czy przeciwzapalne również muszą być dostosowane do potrzeb diabetyków.

Niestety statystyki pokazują, że większość tradycyjnych środków zawiera cukier, dlatego cukrzycy powinni wybierać dedykowane leki pozbawione niebezpiecznych dla nich substancji słodzących. W aptece dostępne są zarówno suplementy diety, jak i tradycyjne leki, z których wykluczony jest cukier. Na rynku farmaceutycznym pojawia się coraz więcej leków na gardło, na przeziębienie, czy na spadek odporności, które pozbawione są cukru i dedykowane są przede wszystkim osobom z cukrzycą. Coraz częściej spotykane są także różnorodne suplementy na cukrzycę, które mają za zadanie regulować odpowiedni poziom cukru we krwi. Niektóre z nich wykazują dodatkowe działanie jak zmniejszenie uczucia zmęczenia, ochrona przed działaniem wolnych rodników, regulacja przemiany materii, a także zmniejszenie apetytu na słodycze.

Leki i suplementy dla diabetyków, podobnie jak leki tradycyjne dostępne są w różnorodnych formach. Do wyboru są preparaty w postaci tabletek, kapsułek, leków doustnych oraz saszetek do rozpuszczania w wodzie. Diabetycy mają więc możliwość zakupu nie tylko leków regulujących poziom cukru, ale także innych bezpiecznych suplementów, które są odpowiednikiem tradycyjnych preparatów.Składniki obniżające poziom cukru we krwi

Leki dla diabetyków posiadają podobny skład do innych leków tradycyjnych. Znaczącą różnicą jest przede wszystkim brak substancji słodzących, a w niektórych przypadkach dodatkowe składniki, regulujące poziom cukru. Tabletki na cukrzycę z kolei często oparte są o substancje pochodzenia roślinnego lub zioła, których właściwości wpływają korzystnie na zdrowie diabetyków. Przykładem rośliny wspierającej obniżenie poziomu cukru we krwi jest morwa biała. Jest ona również dodawana do leków i suplementów zapobiegającym powstawaniu miażdżycy.

Innym składnikiem jest żeń-szeń znany z wielu korzystnych dla zdrowia właściwości, w tym ze zmniejszenia stężenia glukozy we krwi. Żeń-szeń zwiększa również wydzielanie insuliny we krwi, co przyczynia się do obniżenia poziomu cukru. Podobne działanie ma także fasola pospolita, która często jest składnikiem leków na cukrzycę. Przed stosowaniem konkretnego leku należy jednak skonsultować się z lekarzem i dopytać, jakie działanie regulujące poziom cukru we krwi jest wskazane przy danym typie cukrzycy. Jest to bardzo istotne ze względu na ryzyko zbyt niskiego poziomu cukru.

Niektóre leki i suplementy dla diabetyków dostępne są bez recepty, jednak należy zachować szczególną ostrożność przy zakupie danego preparatu, aby wyeliminować poważne zagrożenie dla zdrowia.

Oczywiście leki na cukrzycę i inne preparaty należy traktować tak samo istotnie jak zdrowy styl życia, który w przypadku diabetyków ma szczególne, profilaktyczne znaczenie. Regularna aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, ograniczenie stresu – te wszystkie czynniki wpływają na uregulowanie poziomu cukru we krwi i pozostałych parametrów, a tym samym chronią przed rozwojem powikłań cukrzycowych.