Żele i maści do oczu

  (7)
Sortuj według
  Żele i maści do oczu

  Żele i maści do oczu

  Oczy są niewątpliwie jednym z najważniejszych narządów. Dlatego zapewnienie im odpowiednich witamin, minerałów i nawilżenia jest tak ważne dla zachowania dobrej kondycji oczu. Kiedy oczy odczuwają szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, mogą potrzebować dodatkowego wsparcia, jakim jest maść nawilżająca do oczu.  Wizyta u lekarza a maść do oczu

  Kontrolę wzroku powinieneś wykonywać cyklicznie. W zależności od zaleceń okulisty może to być okres w odstępach kilku lat, ale również dwa razy do roku. Jednak tak, jak dbasz o odpowiednią pielęgnację skóry i jej nawilżenie, tak samo warto, abyś zadbał o prawidłowe nawilżenie gałki ocznej.

  Jeśli masz pewność, że suchość oczu nie wynika z żadnych poważnych schorzeń, a okulista to potwierdził wystarczy, jeśli pomożesz swoim oczom stosując maści do oczu bez recepty lub żele. Maść do oczu bez recepty dostaniesz w aptece – tylko tam możesz mieć pewność, że otrzymasz bezpieczny i przebadany produkt, który – stosowany zgodnie z treścią ulotki – może być Tobie pomocny. Do oczu szczególnie wrażliwych i skłonnych do reakcji alergicznych, odpowiednie będą żele do oczu bez konserwantów. Jeżeli lekarz przepisał Ci maść do oczu na receptę, jej stosowanie powinno być ściśle ustalone podczas konsultacji lekarskiej. Będziesz mieć wówczas pewność względem maksymalnej skuteczności stosowania tego preparatu.

  Produkty takie, jak maść i żel do oczu niekiedy bywają stosowane nie tylko po to, aby poprawić komfort narządu wzroku, ale także w celach leczniczych. Czasami przydatne są w leczeniu suchego zapalenia oka – o tym jednak musi zadecydować lekarz. Maści na receptę często zawierają w składzie substancje o pochodzeniu steroidowym, dzięki czemu wykazują właściwości przeciwzapalne oraz niwelujące skutki alergii, dlatego też ich stosowanie bez wskazania lekarskiego może być niebezpieczne.  Maść z witaminą A do oczu

  Nawilżające żele do oczu złagodzą dyskomfort i uczucie suchości gałki ocznej. Poprawią kondycję oka i usuną z niego zanieczyszczenia. Maści do oczu z witaminą A dodatkowo odżywią i złagodzą podrażnienia. Najlepiej stosować je przed snem, ponieważ z uwagi na swoją konsystencję zaburzają chwilowo proces widzenia.

  Maść z witaminą A do oczu może być stosowana zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe, a po konsultacji z lekarzem – także kobiety w ciąży. Takie maści mają za zadanie nie tylko nawilżyć oko, ale także zregenerować film łzowy. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ta cienka warstwa chroni oko przed zanieczyszczeniami i drobnymi uszkodzeniami. Ponadto witamina A naturalnie zawarta jest w składzie filmu łzowego, dlatego jej uzupełnienie w określonych przypadkach suchości i pieczenia może być szczególnie ważne.  Maść oczna – jak ją stosować?

  Przede wszystkim, zanim zastosujesz maść do oczu lub jakikolwiek inny preparat, który ma docelowo zostać umieszczony w oku, umyj dokładnie ręce. Będziesz mieć wtedy pewność, że do Twojego oka nie dostaną się bakterie – wówczas mógłbyś sobie nawet zaszkodzić. Po oczyszczeniu dłoni możesz przystąpić do aplikacji produktu.

  Maści nakładaj przed lustrem, z bliskiej odległości – jeżeli będziesz robić to na wyczucie, ten proces prawdopodobnie nie pozwoli Ci osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Aplikuj maść do dolnej powieki z głową odchyloną w tył. Żel do oczu natomiast zazwyczaj wkraplany jest do worka spojówkowego. Uważaj, by nie dotknąć oka ani palców końcówką tubki. Po zaaplikowaniu maści kilkukrotnie mrugnij, by produkt został odpowiednio rozprowadzony po powierzchni oka. Pod żadnym pozorem nie pocieraj oka. Po użyciu maści zakręć dokładnie tubkę. Przechowuj preparat w ciemnym i chłodnym miejscu, jednak nie dłużej, niż do miesiąca. Takie maści oraz żele nie zawierają konserwantów – każde niepożądane składniki, także substancje zapachowe lub konserwujące, mogłyby zaszkodzić oku. Przestrzegaj tego okresu, ponieważ w przeciwnym razie do produktu mogą dostać się bakterie lub mogą nastąpić w nim niepożądane reakcje, których rezultaty mogą być niebezpieczne w kontakcie z okiem.

  Pamiętaj jednak, że dokładny sposób użycia preparatów zależy od zaleceń konkretnego producenta. Dlatego przed zastosowaniem ważne jest, abyś zapoznał się z dołączoną do opakowania treścią ulotki, zapytał farmaceutę o sposób aplikacji lub poprosił o pomoc naszego eksperta, który chętnie odpowie na Twoje pytania.