Softeye Gel, 0,4 ml, 20 pojemników

Dostępny
19,05

O produkcie

100014688

Klarowny, jałowy, żel do oczu bez konserwantów zawierający hialuronian sodu i gumę ksantanową. Żel dłużej utrzymuje się na powierzchni oka, dzięki czemu chroni rogówkę.

Właściwości

Softeye Gel zawiera dwa naturalne polimery: hialuronian sodu i gumę ksantanową. Po wprowadzeniu do worka spojówkowego, łączy się z filmem łzowym tworząc nawilżającą, lepką i przezroczystą warstwę zmniejszającą tarcie spowodowane ruchami gałki ocznej i mruganiem. Produkt łagodzi objawy suchego oka spowodowane przez czynniki środowiskowe i klimatyczne, takie jak pyłki, kurz, oślepiające światło, zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie pochodzące od monitora komputerowego. Softeye Gel chroni również powierzchnię oka podczas procesu gojenia ran i otarć. Nie zawiera środków konserwujących i dlatego jest dobrze tolerowany.

Skład

Składniki: Hialuronian sodu, guma ksantanowa, chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek magnezu sześciowodny, chlorek wapnia dwuwodny, dwunastowodny fosforan disodu, jednozasadowy jednowodny fosforan sodu, cytrynian sodu, glicerol, woda oczyszczona.

Jak stosować

Przed zastosowaniem produktu należy umyć/zdezynfekować ręce. Sprawdzić czy pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony. Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska. Wstrząsnąć ampułką trzymając za jej dolną część. Otworzyć odkręcając i pociągając za kapsel. Wprowadzając produkt do oka należy unikać dotykania końcówką pojemnika powierzchni oka i wszelkich innych powierzchni.

Dzienne spożycie

Wprowadzić 1 kroplę produktu do worka spojówkowego 4 razy na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przeznaczenie

Produklt przynosi ulgę osobom cierpiącym na suchość oczu. Jest on przeznaczony do łagodzenia objawów dyskomfortu oczu, wywołanego przez noszenie soczewek kontaktowych. Produkt jest również wskazany w leczeniu ran i otarć powierzchni oka powodowanych przez zdarzenia związane w wystąpieniem urazu i po operacjach oka.

Ostrzeżenia

Nie stosować produktu SOFTEYE GEL, jeśli pojemnik jest otwarty lub uszkodzony.Unikać dotykania końcówką pojemnika z żelem powierzchni oka i wszelkich powierzchni. Zawartość pojemnika jednodawkowego należy zużyć bezpośrednio po otwarciu.Nie stosować resztek roztworu pozostałego w pojemniku, ponieważ produkt SOFTEYE GEL nie zawiera konserwantów i pozostały produkt może być zanieczyszczony, co powoduje zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji oka. Pojemniki jednodawkowe należy zużyć w ciągu 12 tygodni od otwarcia saszetki. Nie stosować produktu, jeśli nie jest on klarowny. Podawanie produktu dzieciom lub osobom o ograniczonej sprawności powinno się odbywać pod nadzorem odpowiedzialnej osoby dorosłej.

Możliwe skutki uboczne

Czasem może się pojawić przejściowe i łagodne pieczenie.

Waga

Pojemność netto: 8 ml

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.