Softeye Gel, 0,4 ml, 20 pojemników

Jałowy żel ochronny do oczu z hialuronianem sodu i gumą ksantanową.

Dostępny
21,92

O produkcie: Softeye Gel, 0,4 ml, 20 pojemników

100014688

Opis

Klarowny, jałowy, żel do oczu bez konserwantów zawierający hialuronian sodu i gumę ksantanową. Żel dłużej utrzymuje się na powierzchni oka, dzięki czemu chroni rogówkę.

Właściwości

Softeye Gel jest innowacyjnym wyrobem medycznym, który wspiera odpowiednie nawilżenie oczu. Przynosi ulgę suchym oczom, łagodzi objawy dyskomfortu spowodowane m.in. noszeniem soczewek kontaktowych czy urazami oka. Preparat zawiera 2 naturalne polimery o działaniu zbawiennym dla podrażnionych oczu – hialuronian sodu i gumę ksantanową. Po wprowadzeniu żelu do oka Softeye gel łączy się z naturalnym filmem łzowym i tworzy przezroczystą i niewyczuwalną warstwę ochronną, zmniejszającą tarcie i łagodzącą występujące podrażnienia.

Preparat Softeye Gel ma postać wygodnego do zaaplikowania żelu, który łatwo rozprowadza się i powleka całą powierzchnię oka. Produkt nie zawiera substancji konserwujących, w związku z czym jest dobrze tolerowany nawet przez osoby szczególnie wrażliwe. Opakowanie produktu zawiera 20 ampułek jednokrotnego użytku, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, że raz otwarte opakowanie ulegnie zanieczyszczeniu podczas przechowywania. Produkt jest higieniczny dla oka i bardzo wydajny (jednorazowo wystarczy zaaplikować tylko po 1 kropli do każdego oka!).

Jak działa Softeye Gel?

Softeye Gel po zakropleniu szybko powleka całą powierzchnię oka, łączy się z filmem łzowym i tworzy lepką warstwę. Nawilża ona gałkę oczną i zabezpiecza przed tarciem spowodowanym ruchami gałki ocznej oraz mruganiem. Dzięki temu łagodzi objawy suchego oka spowodowane przez czynniki środowiskowe i klimatyczne (np. przez kurz, promieniowanie słoneczne lub emitowane przez komputer). Chroni również powierzchnię gałki w czasie procesu gojenia ran i otarć (również po zabiegach chirurgicznych).

Jak stosować Softeye Gel?

Należy wprowadzić po 1 kropli Softeye Gel do każdego oka (zakraplając bezpośrednio do worka spojówkowego). Zależnie od potrzeb produkt można aplikować do 4 razy na dobę. Przed użyciem żelu zaleca się umycie rąk, po czym trzeba oderwać 1 pojemnik od pozostałych, wstrząsnąć, a następnie otworzyć, odkręcając i pociągając za kapsel. Wprowadzając żel do oka, należy unikać dotykania końcówką ampułki powierzchni oka. Po otwarciu opakowania powinno się go od razu zużyć. Wykorzystywanie ponowne pozostałości produktu może prowadzić do zakażenia oka. Po otwarciu opakowania aluminiowego znajdujące się wewnątrz ampułki należy zużyć w ciągu 12 tygodni.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Softeye Gel?

Przeciwwskazaniem do stosowania Softeye Gel jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Podawanie produktu dzieciom i osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej powinno się odbywać pod nadzorem osoby dorosłej.


Skład

Składniki: Hialuronian sodu, guma ksantanowa, chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek magnezu sześciowodny, chlorek wapnia dwuwodny, dwunastowodny fosforan disodu, jednozasadowy jednowodny fosforan sodu, cytrynian sodu, glicerol, woda oczyszczona.

Jak stosować

Przed zastosowaniem produktu należy umyć/zdezynfekować ręce. Sprawdzić czy pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony. Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska. Wstrząsnąć ampułką trzymając za jej dolną część. Otworzyć odkręcając i pociągając za kapsel. Wprowadzając produkt do oka należy unikać dotykania końcówką pojemnika powierzchni oka i wszelkich innych powierzchni.

Dzienne spożycie

Wprowadzić 1 kroplę produktu do worka spojówkowego 4 razy na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Przeznaczenie

Produklt przynosi ulgę osobom cierpiącym na suchość oczu. Jest on przeznaczony do łagodzenia objawów dyskomfortu oczu, wywołanego przez noszenie soczewek kontaktowych. Produkt jest również wskazany w leczeniu ran i otarć powierzchni oka powodowanych przez zdarzenia związane w wystąpieniem urazu i po operacjach oka.

Ostrzeżenia

Nie stosować produktu SOFTEYE GEL, jeśli pojemnik jest otwarty lub uszkodzony.Unikać dotykania końcówką pojemnika z żelem powierzchni oka i wszelkich powierzchni. Zawartość pojemnika jednodawkowego należy zużyć bezpośrednio po otwarciu.Nie stosować resztek roztworu pozostałego w pojemniku, ponieważ produkt SOFTEYE GEL nie zawiera konserwantów i pozostały produkt może być zanieczyszczony, co powoduje zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji oka. Pojemniki jednodawkowe należy zużyć w ciągu 12 tygodni od otwarcia saszetki. Nie stosować produktu, jeśli nie jest on klarowny. Podawanie produktu dzieciom lub osobom o ograniczonej sprawności powinno się odbywać pod nadzorem odpowiedzialnej osoby dorosłej.

Możliwe skutki uboczne

Czasem może się pojawić przejściowe i łagodne pieczenie.

Waga

Pojemność netto: 8 ml

Dystrybutor

ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A
83-200 Starogard Gdański
ul. Pelplińska 19

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.