Aquastop, preparat pielęgnacyjno-ochronny, 50 ml

Preparat pielęgnacyjno-ochronny stworzony z myślą o wrażliwej skórze.

Dostępny
15,39

O produkcie: Aquastop, preparat pielęgnacyjno-ochronny, 50 ml

100015036

Opis

Aquastop® krem dla noworotków topielęgnacyjno-ochronny preparat. Spełnia potrzeby najbardziej wrażliwej skóry, szczególnie noworodków przedwcześnie urodzonych z niską masą urodzeniową, zabezpieczając przed utratą wody z naskórka.


Właściwości

Aquastop krem to produkt, który można stosować już od 1. dnia życia. Dostał on pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz został przebadany w Katedrze i Klinice Neonatologii Akademii Medycznej w Poznaniu*. Formuła Aquastop krem jest oparta na składnikach aktywnych, które wspierają delikatną pielęgnację wymagającej szczególnej troski skóry najmłodszych dzieci. Pomagają one m.in. chronić ją przed wiatrem, mrozem i utratą wody oraz zapobiegać jej odparzeniom.

  • Wazelina (Petrolatum) tworzy na skórze cienki, tłusty film okluzyjny. Jest to warstwa pomagająca ochronić naskórek przed nadmiernym odparowywaniem wody. Oprócz tego wazelina wspomaga nawilżenie, wygładzenie oraz natłuszczenie przesuszonej skóry.
  • Mieszanina alkoholi lanolinowych (Lanolin Alcohol) to emolient na bazie lanoliny – wosku zwierzęcego wytwarzanego przez gruczoły łojowe. Pomaga ograniczyć TEWL, czyli transepidermalną utratę wody przez naskórek. Wspomaga także jego zmiękczenie, uelastycznienie i wygładzenie.
  • Olej parafinowy (Paraffinum Liquidum) wspiera utrzymanie optymalnego natłuszczenia i nawilżenia skóry.

Składniki aktywne tworzące formułę Aquastop krem pomagają zapewnić skórze ochronę przez 8 h*. Dlatego też wspomagają one zabieganie mikrouszkodzeniom, otarciom oraz odparzeniem naskórka – i to także w sytuacji, gdy jest on ciągle narażony na kontakt z wilgocią i innymi zagrażającymi mu czynnikami.

Jak działa Aquastop krem?

Aquastop krem zawiera składniki aktywne przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków i wcześniaków. Jego formułę tworzą m.in. emolienty, które nie wchłaniają się przez naskórek, a pozostają na jego powierzchni. W ten sposób mogą stanowić one barierę, która zapobiega uszkodzeniom delikatnej skóry na skutek oddziaływania na nią różnorodnych czynników. Jest to możliwe m.in. ze względu na właściwości parafiny będącej składnikiem kremu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Aquastop krem?

Przeciwwskazaniem do używania tego kremu jest nadwrażliwość na pochodne lanoliny.

*https://ziololek.pl/produkt/aquastop-krem-dla-noworodkow/


Skład INCI

petrolatum, paraffinum liquidum, paraffin, lanolin alcohol, phenoxyethanol

Przeznaczenie

Dla noworodków przedwcześnie urodzonych do pielęgnacji i ochrony przed utratą wody przez skórę.
Do ochrony skóry dzieci i dorosłych przed mrozem, wiatrem i utratą wody.
Dla dorosłych do pielęgnacji suchej skóry.
Dla niemowląt i dzieci profilaktycznie do ochrony przed odparzeniami

Ostrzeżenia

Nie stosować przy nadwrażliwości na pochodne lanoliny.

Pojemność

Objętość netto: 50 ml

Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Ziołolek” Sp. z o.o.
ul. Starołęcka 189
61-341 Poznań

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.