Kremy do ciała

  (167)
Sortuj według
Kremy do ciała

Kremy do ciała

Krem do ciała i krem do twarzy − jaki wybrać?

Wybierając krem do pielęgnacji ciała należy wziąć pod uwagę kilka czynników − skład, przeznaczenie oraz formułę. Na rynku dostępne są także produkty hipoalergiczne i dermokosmetyki dla osób z częstymi reakcjami uczuleniowymi. Najważniejsze to dobrać kosmetyki do potrzeb swojej skóry, dlatego warto konsultować ich wybór ze specjalistą, który przeprowadzi szczegółową analizę jej stanu. W tej kategorii produktowej znajdziesz cały przekrój preparatów do ciała, dostosowanych do indywidualnych predyspozycji i oczekiwań.

Twoja skóra, niezależnie od rodzaju Twojej cery potrzebuje codziennego nawilżenia i odżywienia. Możesz jej to zapewnić dzięki regularnemu stosowaniu kremu do twarzy, a także kremu do całego ciała. Nawilżanie skóry jest naturalnym etapem pielęgnacji skóry i powinno być wykonywane po jej oczyszczaniu i tonizowaniu. Żeby zachować swoją skórę w dobrej kondycji warto stosować kremy do twarzy i do ciała dwa razy dziennie.

Pamiętaj, aby krem wybrać nie tylko do swojej skóry, ale także do pory roku. W okresie wiosenno-letnim zwróć uwagę, żeby krem zawierał w sobie odpowiednią ochronę filtra UV. W tym czasie zdecydowanie większym powodzeniem będą cieszyć się kremy o lżejszej konsystencji, która szybko będzie się wchłaniała i nie będzie powodowała pocenia się twarzy i ciała. W zimie natomiast możesz wybrać kremy cięższe, które będą chronić strukturę Twojej skóry przed mrozem.Kremy do twarzy i ciała − jakie są ich rodzaje?

Krem do pielęgnacji ciała różni się od tego, który stosujemy do dbania o skórę twarzy. Dobry krem nawilżający do pielęgnacji ciała zawiera związki regenerujące, wygładzające i nawadniające i to na ich obecność należy zwrócić uwagę. Mogą być to m.in. krem do pielęgnacji ciała z mocznikiem, alantoiną czy aloesem. Choć rzadko zwraca się na to uwagę, dobrze jest także dobierać krem do ciała w zależności od rodzaju skóry. Ma to szczególne znaczenie w przypadku skóry z dermatozami i problemami alergicznymi. Cierpiący na atopię bardzo często wybierają specjalny krem na atopowe zapalenie skóry czy balsam do skóry atopowej. Jeżeli nie wiesz, jaki krem do skóry alergicznej wybrać, najlepiej skonsultuj to z dermatologiem.

Wybór kremu do twarzy jest już bardziej skomplikowany, gdyż należy go dobrać indywidualnie do rodzaju cery. Dlatego też warto udać się na konsultację do dermatologa, który najpierw oceni stan i rodzaj skóry twarzy, a dopiero później dobierze odpowiednie kosmetyki. Przed zakupem kluczowa jest analiza składu kremu oraz indywidualne podejście, ponieważ jeden preparat nie będzie korzystny dla wszystkich.

Kremy do twarzy dzieli się zazwyczaj ze względu na rodzaj cery jaką posiadasz. Może to być więc: krem do skóry naczynkowej, krem do skóry mieszanej, krem do suchej skóry, krem do skóry wrażliwej, krem do skóry atopowej czy krem nawilżający do cery tłustej lub matujący krem do skóry tłustej.Kremy do twarzy i ciała − jak działają?

Przed zakupem kluczowa jest analiza składu kremu oraz indywidualne podejście, ponieważ jeden preparat nie będzie korzystny dla wszystkich ludzi. Należy pamiętać, że różne składy produktów sugerują, że każdy specyfik ma inną funkcję. Na przykład krem do pielęgnacji cery tłustej powinien redukować wydzielanie sebum i działać antybakteryjnie, natomiast krem do pielęgnacji skóry mieszanej za zadanie ma zarówno nawilżać, jak i niwelować świecenie.

W przypadku kremów do skóry suchej zwracaj uwagę, żeby kremy nie tylko nawilżały skórę, ale także uszczelniały jej płaszcz hydrolipidowy. Głównym problemem skóry suchej jest niezdolność do utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia, właśnie przez „nieszczelny naskórek”, przez który uciekają cząsteczki wody.

Kremy i balsamy do skóry atopowej powinny przede wszystkim zawierać substancje regenerujące naskórek, a także powinny być hipoalergiczne, aby nie pogarszać stanu skóry. Niektóre kremy do skóry naczynkowej zawierają w sobie substancje wzmacniające naczynia w skórze. Substancją często wykorzystywaną w tego typu kremach jest retinol.

Kremy do skóry trądzikowej o działaniu nawilżającym mają za zadanie dobrze nawilżyć skórę, a także uregulować działanie gruczołów łojowych.

Marki powiązane z kategorią: Kremy do ciała