Canditon, 2 g, 10 globulek dopochwowych

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

22,10

O produkcie: Canditon, 2 g, 10 globulek dopochwowych

100012302

Opis

Canditon jest wyrobem medycznym, który pomaga w odbudowie naturalnych mechanizmów obronnych pochwy.

Właściwości

Skład wyrobu medycznego Canditon globulki bazuje na kwasie bornym — bardzo dobrze tolerowanej substancji o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych i przeciwgrzybiczych. Formułę produktu wzbogacono o kwas mlekowy, polikarfobil i wyciąg z drzewa herbacianego.

Infekcje intymne mogą rozwijać się niezależnie od ich wieku. Wynikają z niekorzystnych zmian w mikroflorze bakteryjnej zachodzących np. na skutek antybiotykoterapii, spadku odporności czy stosowania diety bogatej w węglowodany. Objawiają się m.in. upławami, silnym świądem i pieczeniem.

  • Kwas borny pomaga przywrócić naturalne pH pochwy, wzmacniając fizjologiczną barierę ochronną.
  • Kwas mlekowy, występujący naturalnie w obrębie pochwy, odpowiada za zachowanie jej kwaśnego odczynu. W ten sposób przyczynia się do ochrony przed patogennymi drobnoustrojami. Spadek populacji pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus (LAB) skutkuje rozchwianiem równowagi mikrobiomu i sprzyja powstawaniu infekcji.
  • Polikarbofil to substancja z grupy polimerów kwasu akrylowego, która poprawia przyleganie do błony śluzowej pochwy.
  • Wyciąg z drzewa herbacianego pełni funkcję naturalnego konserwantu. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Jak działa Canditon globulki?

Składniki zawarte w globulkach pomagają zmniejszyć podrażnienia, świąd i uczucie pieczenia.

Kiedy brać Canditon globulki?

Sięgnij po preparat Canditon globulki, jeśli chcesz zapobiegać lub wspierać leczenie dolegliwości pochwy, w tym również tych o charakterze grzybiczym. Preparaty może też stanowić uzupełnienie terapii doustnej.

Jak długo można stosować Canditon globulki?

Używaj globulek zgodnie z instrukcją używania lub zaleceniami lekarza. Specjaliści oceniają, że 2-tygodniowa kuracja globulkami z kwasem bornym zapewnia niemal 90% skuteczność w walce z zakażeniami grzybiczymi pochwy*. Długotrwałe stosowanie preparatu może prowadzić do nadwrażliwości.

Czy stosowanie Canditon globulki w ciąży jest bezpieczne?

Produkt może być używany przez kobiety w ciąży.

*https://canditon.pl/


Skład

Kwas borny, polikarbofil, kwas mlekowy, octan tokoferylu, palmitynian witaminy A, kwas 18-beta-glicyretynowy, olejek z drzewa herbacianego, fosfatydylocholinę, półsyntetyczne triglicerydy.

Jak stosować

Stosuje się 1 globulkę na dobę.
Globulkę umieścić w pochwie, najlepiej wieczorem przed snem,
przez minimum 5 – 7 dni po cyklu miesiączkowym lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeznaczenie

Zapobieganiu i leczenie dolegliwości pochwy, w tym o charakterze grzybiczym. Pomaga zmniejszyć podrażnienia, świąd i uczucie pieczenia.

Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie połykać. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania. Nie stosować po upływie daty ważności produktu. Data ważności obowiązuje w przypadku nieotwartego i odpowiednio przechowywanego produktu. Nie stosować produktu w przypadku zmian i ran w obrębie pochwy. Nie stosować produktu w czasie miesiączki. Nie przekraczać zalecanej dawki bez konsultacji z lekarzem.
Stosowanie produktu, szczególnie długotrwałe, może prowadzić do nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem, aby rozpocząć właściwe leczenie. Należy informować lekarza lub farmaceutę
o wszystkich działaniach ubocznych niewymienionych w ulotce informacyjnej.

Możliwe skutki uboczne

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Waga

Masa netto: 2 g.

Dystrybutor

Hexanova Sp. z o.o.
Pieńków 11
05-152 Czosnów

Producent

Gruppo Farmaimpresa srl

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.