Canditon, 2 g, 10 globulek dopochwowych

Dostępny
25,92

O produkcie

100012302

Canditon jest wyrobem medycznym, który pomaga w odbudowie naturalnych mechanizmów obronnych pochwy.

Właściwości

Canditon jest wyrobem medycznym, który pomaga w odbudowie naturalnych mechanizmów obronnych pochwy. Zawartość kwasu bornego, kwasu mlekowego i polikarbofilu, pomaga eliminować objawy związane z brakiem równowagi pH pochwy i zaburzoną florą bakteryjną pochwy.

Kwas mlekowy, naturalnie występujący w pochwie, sprzyja natychmiastowej poprawie pH i ułatwia naturalną odbudowę delikatnego ekosystemu sromu i pochwy.

Kwas borny, dzięki utrzymywaniu się w ekosystemie pochwy, sprzyja długotrwałemu obniżeniu pH pochwy przez długi czas.

Polikarbofil, po związaniu ze śluzem pochwy, może w sposób długotrwały uwalniać jony H+, które utrzymują właściwe pH środowiska pochwy.

Skład

Kwas borny, polikarbofil, kwas mlekowy, octan tokoferylu, palmitynian witaminy A, kwas 18-beta-glicyretynowy, olejek z drzewa herbacianego, fosfatydylocholinę, półsyntetyczne triglicerydy.

Jak stosować

Stosuje się 1 globulkę na dobę.
Globulkę umieścić w pochwie, najlepiej wieczorem przed snem,
przez minimum 5 – 7 dni po cyklu miesiączkowym lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Przeznaczenie

Zapobieganiu i leczenie dolegliwości pochwy, w tym o charakterze grzybiczym. Pomaga zmniejszyć podrażnienia, świąd i uczucie pieczenia.

Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie połykać. Nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania. Nie stosować po upływie daty ważności produktu. Data ważności obowiązuje w przypadku nieotwartego i odpowiednio przechowywanego produktu. Nie stosować produktu w przypadku zmian i ran w obrębie pochwy. Nie stosować produktu w czasie miesiączki. Nie przekraczać zalecanej dawki bez konsultacji z lekarzem.
Stosowanie produktu, szczególnie długotrwałe, może prowadzić do nadwrażliwości. W takim przypadku należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem, aby rozpocząć właściwe leczenie. Należy informować lekarza lub farmaceutę
o wszystkich działaniach ubocznych niewymienionych w ulotce informacyjnej.

Możliwe skutki uboczne

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Waga

Masa netto: 2 g.

Dystrybutor

Hexanova Sp. z o.o.
Pieńków 11
05-152 Czosnów

Producent

Gruppo Farmaimpresa srl

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.