Colon C, proszek, 200 g + 50 g

Marka: COLON

Suplement diety, zawiera łupinę nasienną babki jajowatej oraz inulinę.

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

28,99

O produkcie: Colon C, proszek, 200 g + 50 g

100021350

Opis

Colon C to suplement diety w proszku zawierający łupine nasienną babki jajowatej (Plantago ovata), inulinę z cykorii (Cichorium intybus) oraz bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis.

Właściwości

Łupina nasienna babki jajowatej jest źródłem błonnika pokarmowego – włókna roślinnego, które posiada zdolność pęcznienia w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu przyspiesza przesuwanie się mas zawartych w jelitach oraz daje uczucie sytości. Korzystnie wpływa na pracę jelit i ułatwia wypróżnianie, dodatkowo pomaga kontrolować stężenie cholesterolu we krwi.

Inulina z cykorii korzystnie wpływa na pracę jelit oraz pomaga kontrolować wagę w ramach odpowiedniej diety.

Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis to podwójnie powlekane bakterie kwasu mlekowego, które są naturalnym elementem flory bakteryjnej naszego organizmu.

Technologia podwójnego powlekania LAB2PRO zwiększa przeżywalność bakterii 100 krotnie.

Suplement diety może być spożywany przez wegetarian i wegan.

Colon C przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 go roku życia.

Colon C co to?

Colon C to preparat opracowany z myślą o osobach dorosłych, które narzekają na problemy z wypróżnianiem spowodowane małą aktywnością fizyczną, złą dietą albo pogarszającym się z wiekiem metabolizmem. Suplement diety zawiera łupiny nasion babki jajowatej. Wspomniany składnik wiąże wodę w jelicie i tworzy w nim żelową masę. Pozwala to na zwiększenie objętości stolca i nadanie mu bardziej miękkiej konsystencji ułatwiającej wypróżnienie.

Czy Colon C rozleniwia jelita?

Składniki zawarte w suplemencie diety pozwalają w naturalny i bezpieczny sposób usprawnić pracę układu pokarmowego. Preparat nie uzależnia i nie powoduje rozleniwienia jelit. Można stosować go bez ograniczeń czasowych, przyjmując środek wtedy, gdy ma się taką potrzebę (zachowując zarazem zalecenia producenta względem dawkowania suplementu). Warto pamiętać o tym, by nie traktować preparatu jako zamiennika zróżnicowanej diety. Najlepszym sposobem przeciwdziałania zaparciom jest zmiana nawyków żywieniowych na zdrowsze i prowadzenie bardziej aktywnego trybu życia (w miarę możliwości).

Na co pomaga Colon C?

Preparat jest polecany osobom, które chcą wesprzeć pracę przewodu pokarmowego i uzupełnić mikroflorę jelitową pożytecznymi bakteriami. Składniki zawarte w suplemencie diety wpływają korzystnie na pracę jelit i regulują rytm wypróżnień. Ułatwiają pasaż jelitowy i pozwalają zachować komfort trawienny. Colon C można stosować przy sporadycznych zaparciach. W przypadku nagłych dolegliwości ze strony układu trawiennego działanie składników suplementu diety jest zauważalne po kilku dniach.


Tabela

Substancie o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym Zawartość w zalecanej porcji dziennej 10 g
Łupina nasienna babki jajowatej 6,18 g
Inulina z cykorii 3,48 g

Suma bakterii kwasu mlekowego:

Lactobacillus acidophilus

Bifidobacterium lactis

1x108 jtk*Wartość odżywcza w 100 g w 10 g
Wartość energetyczna 826 kJ / 205 kcal 83 kJ / 21 kcal

Tłuszcz, w tym:

kwasy tł. nasycone

1,5 g

0,3 g

<0,5 g

<0,1 g

Węglowodany, w tym:

cukry

3,1 g

0,8 g

<0,5 g

<0,5 g

Błonnik 83 g 8,3 g
Białko 2,8 g <0,5 g
Sól 0,11 g 0,1 g

*jtk – jednostka tworząca kolonię bakterii


Skład

Składniki: łupina nasienna babki jajowatej (Plantago ovata), inulina z cykorii (Cichorium intybus), podwójnie powlekane bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis. 394

Jak stosować

2 razy dziennie po 1 czubatej łyżeczce (5 g) zmieszać z 1/2 szklanki płynu (np. wody, soku etc.) i wypić przed posiłkami rano i wieczorem. Popić dodatkową porcją płynu. Łączna ilość przyjętego płynu na 5 g Colon C nie powinna być mniejsza niż 250 ml.


Dzienne spożycie

Zalecana dzienna porcja produktu do spożycia: 10 g.


Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Colon C przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12-go roku życia.

Waga

200 g + 50 gnetto

Producent

ORKLA CARE S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.