Colon

  (9)

Marka należy do norweskiej grupy Orkla Care S.A. Produkty Colon C wprowadzono do sprzedaży w 2003 r. Tabletki i saszetki wspomagają zdrowie jelit, przyspieszając trawienie. Poleca się je również na zaparcia. Suplementy wyróżniają się naturalnym składem bazującym na łupinie nasiennej babki jajowatej.

Sortuj według

Wybierz Colon C - postaw na naturalny skład!

Ze względu na dużą ilość błonnika produkty Colon C poleca się je na poprawę perystaltyki jelit, regulację rytmu wypróżnień (więcej na temat w artykule o właściwościach błonnika). Saszetki i tabletki dostępne w aptekach zawierają także bakterie kwasu mlekowego o działaniu osłonowym i przywracającym równowagę mikroflory jelitowej. W preparatach zastosowano ponadto specjalną technologię otoczkowania (LAB2PRO), która znacząco zwiększa aktywność i przeżywalność bakterii z grupy Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis.

Colon C - skuteczność i bezpieczeństwo 

Suplement diety Colon C pozytywnie wpływa na zdrowe jelita, nie powodując ich rozleniwienia. Błonnik, użyty do produkcji,  jest dostępny w rozpuszczalnej formie, dlatego nie podrażnia ścianek jelitowych. Tabletki lub saszetki Colon C mogą być więc bezpiecznie stosowane nawet przez kobiety w ciąży i karmiące piersią - ich składniki nie przenikają do krwi. Cena preparatów zależy m.in. od gramatury i rodzaju produktu. Do wyboru są suplementy o rozszerzonym działaniu, np.  Colon C Men. Artykuły te cieszą się dobrymi opiniami wegetarian i wegan.