Naturell Witamina B12 Forte, suplement diety, 60 tabletek do ssania

Suplement diety, zawiera metylokobalaminę, aktywną formę witaminy B12.

Dostępny
19,99

O produkcie: Naturell Witamina B12 Forte, suplement diety, 60 tabletek do ssania

100010187

Opis

Naturell Witamina B12 Forte to suplement diety, który zawiera metylokobalaminę - aktywną formę witaminy B12 w dawce stanowiącej 4000% Referencyjnej Wartości Spożycia. 

Witamina B12 pełni kluczową rolę w procesach enzymatycznych, wytwarzaniu czerwonych krwinek i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego


Właściwości

Preparat Naturell Witamina B12 Forte opracowano z myślą o osobach chcących wzbogacić dietę w łatwo przyswajalną witaminę B12. Jej głównym źródłem są artykuły pochodzenia zwierzęcego (wątróbka, jaja, nabiał, ryby, owoce morze). Dlatego ryzyko niedoboru witaminy B12 dotyczy zwłaszcza osób ograniczających spożycia mięsa i artykułów odzwierzęcych. Badania dowodzą, że u wegetarian i wegan stwierdza się niższe stężenie witaminy B12, niż u osób nie stosujących diety wykluczającej produkty zwierzęce*.

W preparacie Naturell Witamina B12 Forte zastosowano metylokobalaminę — biologicznie aktywną formę witaminy B12, która w porównaniu do cyjanokobalaminy cechuje się lepszą wchłanialnością. Charakteryzuje się wyższym stopniem przenikania do tkanek i mniejszym wydalaniem z moczem. Co ważne, bezpieczeństwo metylokobalaminy potwierdzają badania*.  Produkt ma postać łatwych do spożycia tabletek do rozgryzania i żucia. Pozwala to uniknąć konieczności popijania i połykania w całości.

Witamina B12 wielokierunkowo wspomaga prawidłowe działanie organizmu, ponieważ:

  • pomaga w zachowaniu odpowiedniego metabolizmu energetycznego;
  • wspiera prawidłowe działania układu nerwowego;
  • przyczynia się do utrzymania właściwego metabolizmu homocysteiny;
  • wspomaga zachowanie poprawnych funkcji psychologicznych;
  • wpływa na odpowiednią produkcję czerwonych krwinek;
  • wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego;
  • uczestniczy w redukowaniu uczucia zmęczenia i znużenia;
  • bierze udział w procesie podziału komórek.

Suplement diety Naturell Witamina B12 Forte nie zawiera cukru, laktozy i glutenu. W jego składzie nie ma również substancji pochodzenia zwierzęcego, dlatego sprawdzi się u wegetarian i wegan. Ponadto podczas jego produkcji zrezygnowano z użycia barwników, a za kolor tabletki odpowiadają poszczególne składniki preparatu.

Jak stosować Naturell Witamina B12 Forte?

Stosuj 1 tabletkę preparatu Naturell Witamina B12 Forte na dobę. Nie przekraczaj rekomendowanej dziennej ilości produktu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Naturell Witamina B12 Forte?

Przeciwwskazaniem do suplementacji preparatu Naturell Witamina B12 Forte jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Jeśli karmisz piersią, przed spożyciem produktu skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, że stosowanie suplementu nie powinno stanowić alternatywy dla zdrowej i zbilansowanej diety.

Czy Naturell Witamina B12 Forte jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem preparatu Naturell Witamina B12 Forte skonsultuj się z lekarzem.

*https://www.naturell.pl/produkty/naturell-witamina-b12-forte/


Tabela

Zawartość składników: 1 tabletka zawiera: % RWS*
witamina B12 (cyjanokobalamina) 100 µg 4000%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.


Skład

Składniki: substancje słodzące: sorbitol, ksylitol; witamina B12 (metylokobalamina); substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; substancje glazurujące: kwasy tłuszczowe (kwas stearynowy), glikol polietylenowy, sole magnezowe kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu); aromat naturalny; substancja wypełniająca: dwutlenek krzemu.

Naturell Witamina B12 forte zawiera substancje słodzące.


Jak stosować

Doustnie. Peparat w postaci tabletki do rozgryzania i żucia, nie wymaga połykania ani popijania – wygodne stosowanie dla osób starszych, dzieci, osób z problemem połykania tabletek.


Dzienne spożycie

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: dorośli – 1 tabletka dziennie.


Przeznaczenie

Suplemetnacja witaminą B12 jest zalecana w diecie wegetariańskiej i wegańskiej.


Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Ograniczenia stosowania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży i matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem. Nie stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi witaminy z grupy B.

Warunki przechowywania: produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.


Dystrybutor

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35,
02-822 Warszawa


Producent

Naturell AB, Szwecja


Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.