Contact Lens Solution Dr.Max, płyn do soczewek kontaktowych, 100 ml

Płyn do miękkich soczewek kontaktowych, wielofunkcyjny, nawilżający.

Dostępny
14,24

O produkcie: Contact Lens Solution Dr.Max, płyn do soczewek kontaktowych, 100 ml

100007109

Opis

Wielofunkcyjny, nawilżający płyn do soczewek kontaktowych.

Właściwości

Stosowany codziennie, wielofunkcyjny płyn do soczewek kontaktowych rozpuszcza białko oraz czyści, rozrzedza i usuwa nagromadzoną wydzielinę, zanieczyszczenia i osady z miękkich soczewek kontaktowych. Wielofunkcyjny płyn do soczewek kontaktowych pomaga zapobiegać tworzeniu się drażniących osadów na powierzchni soczewki. Zabija szkodliwe mikroorganizmy obecne na soczewkach kontaktowych.

Skład

Wielofunkcyjny, nawilżający płyn do soczewek kontaktowych to sterylny, izotoniczny roztwór, zawierający hialuronian sodu, poloksamer, glikol propylenowy, hydroksypropylometylocelulozę, wersenian disodowy, kwas borowy, wodorofosforan disodowy, chloran sodu, chlorek potasu, trometaminę i jest konserwowany za pomocą biguanidu poliheksametylenowego (PHMB) 0,00018%.

Przeznaczenie

Wielofunkcyjny płyn jest wskazany do codziennej pielęgnacji, czyszczenia, usuwania osadów białkowych, płukania, dezynfekcji chemicznej (nie cieplnej) i przechowywania miękkich (hydrofilowych) soczewek kontaktowych, w tym silikonowo-hydrożelowych soczewek kontaktowych, zgodnie z zaleceniami specjalistów.

Ostrzeżenia

Po każdorazowym użyciu pojemnik należy opróżnić ze znajdującego się w nim płynu.
Po użyciu należy dokładnie zamknąć butelkę.
Nie stosować po upływie terminu ważności podanym na opakowaniu i butelce.
Nie stosować płynu po upływie 90 dni od pierwszego otwarcia butelki.
Przechowywać w miejscu niedostępnym, dla dzieci.
Roztwór przechowywać w temperaturze pokojowej (15-30°C).

Możliwe skutki uboczne

Mogą wystąpić następujące problemy: uczucie kłucia w oku, pieczenie lub swędzenie (podrażnienie), zmniejszenie komfortu w porównaniu do pierwszego założenia soczewki na oko, uczucie obecności czegoś w oku (ciało obce, porysowany obszar), nadmierne łzawienie oka, nietypowe wydzieliny, zaczerwienienie oka, zmniejszona ostrość widzenia (słaba ostrość widzenia), niewyraźne widzenie, widzenie tęczy lub aureoli wokół przedmiotów, wrażliwość na światło (światłowstręt) lub suche oczy.

Jeśli zostaną zauważone któreś z powyższych: należy natychmiast zdjąć soczewki.

• Jeśli uczucie dyskomfortu lub problem z noszeniem ustąpią, należy uważnie przyjrzeć się soczewce kontaktowej.
• Jeśli soczewka kontaktowa jest w jakikolwiek sposób uszkodzona, nie należy zakładać jej ponownie na oko. Należy umieścić soczewkę w etui i skontaktować się z lekarzem.
• Jeśli na soczewce jest zanieczyszczenie, rzęsa lub inne ciało obce lub problem ustąpił, a soczewka kontaktowa wydaje się być nieuszkodzona, należy dokładnie wyczyścić, opłukać i zdezynfekować soczewkę, a następnie założyć ją ponownie.
• Jeśli problem będzie się powtarzał, należy natychmiast zdjąć soczewkę i skonsultować się z lekarzem.
Jeśli wystąpi którykolwiek z powyższych objawów, może wystąpić poważny stan, taki jak infekcja, wrzód rogówki, neowaskularyzacja lub zapalenie tęczówki. Należy natychmiast zgłosić się do lekarza w celu identyfikacji problemu i niezwłocznie zastosować leczenie, aby uniknąć poważnego uszkodzenia oczu.


Waga

100 ml netto

Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław

Producent

YUNG SHENG OPTICAL CO., LTD No.8, Keya 2nd Road, Daya District, Taichung 42881, Taiwan

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.