Diclac LipoGel, 10 mg/g, żel, 100g

Wielkość opakowania - gramy

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

20,19

Klienci kupili również

O produkcie: Diclac LipoGel, 10 mg/g, żel, 100g

100001608

Opis

Nazwa Diclac LipoGel
Nazwa międzynarodowa Diclofenacum natricum
Dawka 10 mg/g
Postać żel
Wielkość opakowania 100 g
Działanie/właściwości
  • przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo

Diclac LipoGel, 10 mg/g, żel, 100g jest żelem przeznaczonym do wcierania w skórę.


Działanie

Jak działa Diclac LipoGel?

Substancja czynna leku, diklofenak, należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Diclac LipoGel ma strukturę liposomalną, ułatwiającą wchłanianie leku przez skórę. Wodno-alkoholowe podłoże żelu zapewnia dodatkowo działanie kojące i chłodzące.

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.


Wskazania

Stosowany jest w miejscowym leczeniu:
▪ u osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat:
- pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
- bólu pleców;
- ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
▪ u osób dorosłych (w wieku powyżej 18 lat)
- ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.


Przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Diclac LipoGel?

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na kwas acetylosalicylowy (potocznie nazywany niekiedy aspiryną), salicylany lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Uczulenie na powyższe leki może objawiać się w postaci napadu astmy, pokrzywki lub ostrego nieżytu błony śluzowej nosa. Preparatu nie należy stosować na skórę uszkodzoną, zmienioną lub na otwarte rany. Nie stosować na błony śluzowe ani w okolicy oczu.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku Diclac LipoGel należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Żel można stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę.

Nie wolno go nakładać na skórę zmienioną chorobowo, otwarte rany lub wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego nałożeniu pojawi się wysypka skórna.

Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry i przez długi czas, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza. 

Diclac LipoGel jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Nie wolno go stosować w jamie ustnej. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. 

Miejsce zastosowania leku Diclac LipoGel można przykryć bandażem, ale nie należy stosować bandaży nieprzepuszczających powietrza (tzw. opatrunków okluzyjnych).

Należy zachować ostrożność podczas opalania się na słońcu lub w solarium, gdyż podczas stosowania leku Diclac LipoGel skóra może być bardziej wrażliwa na działanie światła


Stosowanie leku u dzieci

Dzieci i młodzież w wieku poniżej 14 lat Ponieważ dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat są niewystarczające, nie wolno stosować leku Diclac LipoGel w tej grupie wiekowej.
 
Młodzież w wieku powyżej 14 lat Jeśli w leczeniu bólu konieczne jest stosowanie leku dłużej niż przez 7 dni lub jeśli nasilą się objawy, należy skontaktować się z lekarzem

Przyjmowanie innych leków

Z czym nie łączyć Diclac LipoGel?

Nie stwierdzono występowania interakcji preparatu z innymi lekami.


Ciąża

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 
 
Leku Diclac LipoGel nie wolno stosować w trzech ostatnich miesiącach ciąży, gdyż może on wywierać szkodliwy wpływ na płód lub powodować trudności podczas porodu.  W pierwszych sześciu miesiącach ciąży (pierwszy i drugi trymestr) Diclac LipoGel można stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas leczenia jak najkrótszy.
 
Nie zaleca się stosowania leku Diclac LipoGel w okresie karmienia piersią. Jeśli jednak lekarz zaleci jego stosowanie w tym czasie, leku nie należy nakładać na piersi, stosować długotrwale ani na duże powierzchnie skóry. 
 
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania leku Diclac LipoGel u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.


Dawkowanie

Jak stosować Diclac LipoGel?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
 
Diclac LipoGel należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę, delikatnie wcierając.  Ilość żelu należy dostosować do wielkości miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g żelu (ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego) są wystarczające do leczenia obszaru skóry powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu należy umyć ręce, chyba że to właśnie one są miejscem leczonym.
 
Stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę.  Należy unikać kontaktu żelu z oczami i błonami śluzowymi.
 
Miejsce nałożenia leku Diclac LipoGel można przykryć bandażem, ale nie należy stosować bandaży nieprzepuszczających powietrza (tzw. opatrunków okluzyjnych).
 
 
Nie należy stosować leku dłużej niż:  

  • u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat: 14 dni w przypadku urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwerężenia lub stłuczenia) i zapalenia ścięgien;
  • u dorosłych (w wieku powyżej 18 lat): 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, chyba że lekarz zaleci inaczej. 

 
Jeżeli ból i obrzęk nie ustępują w ciągu 7 dni lub nastąpi pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem


Skutki uboczne

Czy Diclac LipoGel ma skutki uboczne?

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. 
Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być ciężkie.    Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala: Rzadko (mogą występować u mniej niż 1 na 1000 osób stosujących lek):  wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka (pęcherzowe zapalenie skóry). 
 
Bardzo rzadko (mogą występować u mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek):  obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła, nagłe trudności w oddychaniu i uczucie ucisku w klatce piersiowej ze świszczącym oddechem lub kaszlem (astma). 
  Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Diclac LipoGel, są zazwyczaj lekkie, nieszkodliwe i przemijające. W razie wystąpienia wymienionych objawów należy możliwie szybko poinformować o tym lekarza lub farmaceutę.
 
Często (mogą występować u mniej niż 1 na 10 osób stosujących lek):  wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.
 
Bardzo rzadko (mogą występować u mniej niż 1 na 10 000 osób stosujących lek):  reakcje nadwrażliwości, w tym wysypka podobna do pokrzywki, wysypka z ropnymi pęcherzami, zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne. Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i powstawaniem pęcherzy. 
 
W razie wystąpienia wysypki stosowanie leku diclac lipogel należy przerwać.


Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy. 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.
Ponadto lek zawiera: RRR--tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol,
lecytynę, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol
izopropylowy, wodę oczyszczoną.

Producent

Sandoz GmbH

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.