Diclofenacum Fastum, żel przeciwbólowy, 100g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

16,73
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100007931

Diclofenacum Fastum jest lekiem w postaci żelu do stosowania miejscowego.

Działanie

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Lek działa kojąco i chłodząco na skórę.

Wskazania

Młodzież powyżej 14 lat

Krótkotrwałe leczenie: miejscowe, objawowe leczenie bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach albo stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.

Dorośli:

Miejscowe, objawowe leczenie bólu i zapalenia w:

- urazach ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręcenia, nadwyrężenia i stłuczenia

- ograniczonych postaciach stanów zapalnych tkanek miękkich

- w łagodnej postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.Jeśli po upływie 7 dni, nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Diclofenacum Fastum- jeśli pacjent ma uczulenie na diklofenak sodowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku),

- jeśli pacjent ma uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne i kwas acetylosalicylowy,

- w ostatnich trzech miesiącach ciąży,

- u dzieci i młodzieży poniżej 14 lat,

- u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre zapalenie błony śluzowej nosa są wywoływane po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NPLZ).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25ºC. Nie zamrażać.

Stosowanie leku u dzieci

Stosowanie u młodzieży poniżej 14 lat:
Nie istnieją wystarczające dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania u młodzieży poniżej
14 lat.
Okres czasu stosowania leku u młodzieży powyżej 14 lat:
U młodzieży w wieku 14 lat i powyżej lek nie może być stosowany dłużej niż 7 dni.
Jeśli stosowanie leku wymaga dłuższego niż 7 dni czasu stosowania lub jeśli objawy uległy pogorszeniu,
pacjent lub opiekunowie powinien/powinni skontaktować się z lekarzem.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości dotyczących stosowania tego leku należy zwrócić się do
lekarza lub farmaceuty

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza. Nie zaleca się stosowania leku kobietom w ciąży.W ciągu ostatnich trzech miesięcy ciąży stosowanie leku jest zabronione, ze względu na możliwość uszkodzenia płodu lub spowodowania trudności podczas porodu. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce lub z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce lub z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie u dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej lek ten należy stosować w następujący sposób:
nałożyć lek na skórę, rozprowadzić w miejscu bólu i delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia.
Ilość żelu zależy od rozmiarów bolącego miejsca, najczęściej jest to 2 g do 4 g, co odpowiada paskowi żelu o długości 4 cm do 8 cm. Jest to ilość wystarczająca do pokrycia około 400 do 800 cm2 powierzchniskóry.
Lek należy stosować od 3 do 4 razy na dobę.
W razie przypadkowego spożycia należy skontaktować się z lekarzem.
Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, o ile leczenie ich nie dotyczy.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być niebezpieczne. Działania niepożądane, które mogą być objawami uczulenia:

• bardzo rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 osób): wysypka skórna z pęcherzami, duszność lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), sapanie lub obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych powyżej objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Inne działania niepożądane, zazwyczaj łagodne, nieszkodliwe i przemijające:

• często (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 osób): wysypka skórna, miejscowe podrażnienie, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry;

• rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 1000 osób): pokrzywka;

• bardzo rzadko (mogą wystąpić nie częściej niż u 1 na 10 000 osób): zwiększona nadwrażliwość na światło słoneczne, objawami tej nadwrażliwości są poparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.


W przypadku wystąpienia wymienionych powyżej objawów należy, tak szybko jak to możliwe, poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.

Skład

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy.Pozostałe składniki to: trolamina, kokozylokaprylokapronian, makrogolu eter cetostearylowy, alkohol izopropylowy, karbomer, glikol propylenowy, parafina, kompozycja zapachowa, woda oczyszczona.

Producent

BERLIN CHEMIE AG

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.