Voltaren Emulgel, 10 mg/g, żel, 100 g

Dostępny
24,42

O produkcie

100006010

Lek Voltaren Emulgel 1% jest białym żelem przeznaczonym do wcierania w skórę. Substancja czynna leku - diklofenak należy do grupy leków znanych, jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże voltaren Emulgel !% wykazuje również działanie kojące i chłodzące. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Działanie

Lek Voltaren wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

Wskazania

Voltaren Emulgel 1% wskazany jest w leczeniu stanów zapalnych, urazów, czy bólów o różnym nasileniu.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować w sytuacji kiedy u pacjenta wystąpiło uczulenie(nadwrażliwość) na diklofenak lub glikol propylenowy lub którykolwiek ze składników leku. Objawami nadwrażliwości na lek może być: sapanie lub skrócenie oddechu(astma), wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, zapalenie błony śluzowej nosa(katar). Jeśli u pacjenta kiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa(np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po innych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni. W trzecim trymestrze ciąży. U osób poniżej 14 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie należy stosować leku na uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy zaprzestać stosowania leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka skórna. Należy uniknąć stosowania leku na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza. Lek Voltaren Emulgel 1% jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie należy go stosować w jamie ustnej. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli lek dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jednoczesne bandażowanie zwykle stosowane w przypadku skręceń może być stosowane, ale nie mogą to być nieprzepuszczające powietrza bandaże.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, nawet tych, które są bez recepty.

Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Leku nie należy stosować w czasie trzech ostatnich miesięcy ciąży, ponieważ w może on wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. Podczas pierwszych sześciu miesięcy ciąży Voltaren Emulgel 1% należy stosować tylko na zalecenie lekarza, przy czym zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas trwania terapii jak najkrótszy. Podczas karmienia piersią lek może być stosowany jedynie na zalecenie lekarza, ponieważ diklofenak przenika do mleka matki w niewielkich ilościach. W takim przypadku leku nie należy nakładać na pierci karmiących kobiet, ani na duże powierzchnie skóry.

Dawkowanie

Żel należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę delikatnie wcierając. Ilość żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g leku(ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego) są wystarczające do leczenia obszaru o powierzchni leku należy umyć ręce chyba, że to właśnie one są miejscem leczonym.

Skutki uboczne

Rzadko(występują u mniej niż u 1 do 10 na 10 tys. osób stosujących lek): Wysypka skórna z pęcherzykami; pokrzywka. Bardzo rzadko(występują mniej niż u 1 na 10 tys. osób stosujących lek): Sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej(astma). Bardzo rzadko( u mniej niż 1 na 10 tys. osób stosujących lek): Obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani. Często(występuje mniej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne. Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami. Bardzo rzadko( występują mniej niż u 1 na 10 tys. osób stosujących lek): zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne. Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem i pęcherzami.

Skład

100 g leku VOltaren Emulgel 1% zawiera 1 g substancji czynnej - diklofenaku sodowego(w postaci soli dimetyloaminowej diklofenaku). Substancje pomocnicze: dietyloamina, cetiol LC, cetomacrogol 1000, Carbopol 974P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa(Perfume cream 45-zawiera benzoesan benzylu), woda oczyszczona.

Producent

Novartis

Dystrybutor

Novartis Consumer Health GmbH, Zielstattstrasse 40, 81379 Monachium, Niemcy.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.