CarboS+ Dr.Max, 20 tabletek

Dostępny
13,99

O produkcie: CarboS+ Dr.Max, 20 tabletek

100045823

Opis

CarboS+ Dr. Max, 20 tabletek to wyrób medyczny łagodzący objawy związane ze wzdęciami i uczuciem pełności w jelitach, spowodowanych nagromadzeniem się gazów. CarboS+ przeciwdziała skurczom i towarzyszącym im bólom oraz zapobiega wzdęciom.


Właściwości

  • Zapobiega wzdęciom.
  • Przeciwdziała skurczom.

Skuteczność wyrobu wynika z przeciwpieniącego działania symetykonu w połączeniu z adsorbującym działaniem węgla drzewnego na gazy jelitowe: działanie wyrobu medycznego wynika zatem wyłącznie ze zjawisk natury mechanicznej. Tabletka dwuwarstwowa pozwala na uwolnienie około 50% składników w żołądku w ciągu 15 minut od połknięcia wyrobu, natomiast całkowity rozkład tabletki następuje w środowisku jelitowym w ciągu 1 godziny.

Składniki nie są wchłaniane w przewodzie pokarmowym ani nie zaburzają wchłaniania substancji pokarmowych.


Skład

Każda tabletka zawiera:
• Symetykon 50 mg
• Węgiel 300 mg

Substancje pomocnicze: Maltodekstryna, sacharoza, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza, poliwinylopirolidon, krzemionka koloidalna, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowanej, poliwinylopolipirolidon, behenian glicerolu, dwutlenek krzemu, stearynian magnezu.


Jak stosować

Należy wyjąć tabletkę z blistra i połknąć ją, popijając szklanką wody.


Dzienne spożycie

Dorośli: Zaleca się przyjmowanie 1-2 tabletek po dwóch głównych posiłkach, maksymalnie do 4 tabletek dziennie.

Młodzież w wieku od 14 do 18 lat: 1 tabletka po dwóch głównych posiłkach, maksymalnie do 2 tabletek dziennie.


Ostrzeżenia

Działanie adsorbujące węgla i symetykonu może niekorzystnie wpływać na skuteczność innych leków stosowanych jednocześnie.

W przypadku jednoczesnego stosowania leków, przed zastosowaniem preparatu należy skonsultować się z lekarzem.

Symetykon może hamować działanie niektórych odczynników stosowanych w diagnostyce, takich jak żywica gwajakowa.

CarboS+ należy przechowywać w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła: blister otwierać tylko w przypadku zażywania wyrobu. Nie używać, jeśli opakowanie jest otwarte lub uszkodzone. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Nie należy stosować produktu u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku. Nie przyjmować w pozycji leżącej. Nie stosować, jeśli opakowanie jest uszkodzone. Każda tabletka jest przeznaczona do jednorazowego użytku i powinna być wyjęta z opakowania bezpośrednio przed jej zażyciem. Nie przyjmować częściowo zużytych tabletek (pokruszonych lub połamanych) ani wyjętych z blistra w nieznanym czasie, ponieważ takie niewłaściwe użycie może stwarzać ryzyko zanieczyszczenia produktu. Nie stosować w przypadku zmian żołądkowych ani jelitowych. Nie stosować w przypadku niedrożności jelit. W przypadku ciąży lub karmienia piersią wyrób medyczny należy stosować tylko w razie potrzeby i po konsultacji z lekarzem. Nie przekraczać zalecanej dawki, gdyż większe ilości mogą spowodować wystąpienie działań niepożądanych. Nie stosować wyrobu dłużej niż przez 30 kolejnych dni. Jeśli objawy nie ustępują, należy skonsultować się z lekarzem. Nie przyjmować w przypadku nietolerancji produktu. Nie przyjmować w przypadku znanej nadwrażliwości na składniki preparatu.


Możliwe skutki uboczne

Przy zalecanych dawkach można zaobserwować brązowe zabarwienie kału spowodowane obecnością węgla. Jest to objaw fizjologiczny i nie jest objawem zmian patologicznych. Nie są znane żadne istotne działania niepożądane średnio- i długoterminowe. Produkt nie wpływa negatywnie na koncentrację. Mogą wystąpić działania niepożądane inne niż podane powyżej: w przypadku wystąpienia niespodziewanych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Dystrybutor

Dr. Max Sp. z o.o.,
ul. Krzemieniecka 60 a,
54-613 Wrocław


Producent

Dr. Max Pharma s.r.o.
Na Florenci 2116/15, Nove Mesto, 110 00 Praha 1, Republika Czeska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.